5 najlepszych kierunków na świecie - Trip Advisor 2019

5 najlepszych kierunków na świecie - Trip Advisor 2019

Już wiadomo, gdzie w tym roku będzie najtłoczniej! Kolejna edycja Trip Advisor  – Traveler Choice 2019 zakończona. Turyści z całego świata głosowali na najpopularniejsze kierunki 2019. Poniżej prezentujemy wam absolutne TOP 5! Niestety nie ma wśród nich miejsc z Polski, ale dla pocieszenia – na 25 miejscu znalazł się Kraków. To dla zainteresowanych szerszym rankingiem.

Wakacje w Turcji

Najpopularniejsze kierunki wskazane przez turystów – TOP 5

TOP 1 – Londyn – Wielka Brytania

Już teraz jest to bardzo często odwiedzane miejsce przez turystów, a takie symbole jak Big Ben, angielskie taksówki, czerwone budki telefoniczne (mimo, że każdy ma telefon w kieszeni), czerwone autobusy piętrowe – są znane i kojarzone z Londynem.

Z pewnością dzięki temu rankingowi będzie to jeszcze bardziej popularne miejsce, a jego wyjątkowy charakter przyciągać będzie masę turystów. Aczkolwiek trzeba tutaj zaznaczyć, że zapewne pewne zamieszanie z potencjalnym Brexitem może mieć negatywny wpływ na ruch turystyczny.

Londyn – najlepsze kierunki na świecie

TOP 2 – Paryż – Francja

Stolica Francji przyciąga niczym magnes, a liczni turyści napływają z wszystkich zakątków świata. Nie zmieniło tego nawet chwilowe zwiększenie zagrożenia zamachami turystycznymi. To miasto jest po prostu piękne, z “duszą”. Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, romantyczne zakątki – wszystko to sprawia, że to magiczne miasto. Z pewnością przynajmniej raz trzeba je zobaczyć.

Paryż- najlepsze kierunki na świecie

TOP 3 – Rzym – Włochy

Czołówkę zamyka kolejna stolica – włoskie miasto, przepiękne, tajemnicze z cudowną historią. A do tego uroczy Włosi, wspaniała kuchnia – to mieszanka wybuchowa. Niezmiennie wśród najbardziej popularnych kierunków i tak zapewne będzie w kolejnych edycjach. Osobiście jeszcze nie byliśmy, ale jest ono na liście naszych miejsc do odwiedzenia w najbliższym czasie.

Rzym – najlepsze kierunki na świecie

TOP 4 – Kreta – Grecja

O Krecie na naszym blogu mogliście już tyle przeczytać, że sami dobrze wiecie, iż jest to nasze ulubione miejsce na wakacyjnej mapie. Po tym rankingu stanie się zapewne jeszcze bardziej pożądanym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów – dlatego, jak planujecie urlop na tej pięknej wyspie, to warto się pośpieszyć z zakupem.

Możecie tutaj poczytać więcej o Grecji: Grecja – gdzie warto pojechać?

Kreta – najlepsze kierunki na świecie

TOP 5 Bali – Indonezja

Najpopularniejsze 5 kierunków tegorocznej edycji Trip Advisor Travellers Choice zamyka Bali. Bardzo egzotyczne miejsce, niestety dość odległe i wyprawa nie należy do najtańszych. Ale warto – to jeden z tych kierunków, który mamy w planach nieco odleglejszych, ale liczymy na to, iż tam polecimy! Czego i wam życzymy!

Przeczytaj również: Bali – czy i kiedy warto jechać? Co zobaczyć?

Bali – najlepsze kierunki na świecie

A wy pewnie macie również swoje TOP 5 – tak jak my, ale o tym kiedy indziej!

Wakacje w Bułgarii