Aplikacje przydatne na wakacjach

Aplikacje przydatne na wakacjach

Rozpoczynamy jeden z regularnych cykli, który będzie przez nas prowadzony na blogu. Będzie on poświęcony wszelkiego rodzaju aplikacjom na smartphony, które mogą okazać się pomocne wszystkim tym, którzy będą planować wyjazdy urlopowe (aczkolwiek oprócz stricte zastosowań na wyjazdy na wakacje, czy też ferie, z pewnością opisywane przez nas aplikacje przydadzą się również w innych okolicznościach).

Wakacje w Turcji

Czym są aplikacje i do czego się ich używa.

Aplikacje to specjalne programy, które można instalować na urządzeniach z różnymi systemami (np. android, iOS, Windows), a dokładniej mówiąc w szczególności na smartphonach oraz tabletach. Programy te mogą mieć różne funkcjonalności, niektóre w znacznym stopniu powielają to co można zrobić na stronach internetowych danych firm/ marek/ portalach, ale też jest liczna grupa aplikacji, których funkcjonowanie daje zupełnie nowe możliwości. Aby zobrazować skalę o jakiej mowa, to aplikacji są już setki tysięcy, z czego część jest bezpłatna, a część wymaga opłat (najczęściej dość drobnych), a ich popularność rośnie z każdym dniem. Codziennie praktycznie powstają nowe.

Aplikacje pobiera się ze specjalnych miejsc w internecie (np. Google play, Appstore) i instaluje na swoim urządzeniu. Można w tym miejscu dodać, iż gwałtowny wzrost popularności smartphonów oraz tabletów, wiąże się w dużej mierze właśnie z możliwością instalowania dodatkowych programów, które w wielu przypadkach bardzo ułatwiają życie, zapewniają rozrywkę, komunikację, itd.

Które aplikacje będą szczególnie przydatne na wakacjach?

Spora część aplikacji z pewnością przyda się również Wam na urlopie, ale także jeszcze na etapie planowania wyjazdu. Jest wiele aplikacji, które pomagają bardzo skrupulatnie zaplanować wakacje, przygotować trasy wyjazdu, sprawdzić połączenia, wziąć ze sobą podręczny przewodnik, poruszać się według mapy, „zabrać” ze sobą książki do czytania, itd. itd.

Możliwości jest praktycznie tak dużo, jak potrzeb, które mamy przed, w trakcie oraz po wakacjach, trekingach, feriach i wszelkich innych wyjazdach urlopowych.

Z takich aplikacji, które przychodzą nam w pierwszej kolejności na myśl, kiedy mowa o urlopach, to:

Google Maps – świetna aplikacja od Google, dzięki której dotrzemy w dowolne miejsce na świecie, wyszukamy wszelkie adresy. Dodatkowo możemy dzięki takim funkcjom jak widok satelitarany zobaczyć rzeczywisty obraz danej części świata. Aplikacja podpowiem nam najszybszą trasę, pozwoli ominąć korki, a także wyszukać różnego rodzaju pkt. usługowe. Dodatkowo dzięki tej aplikacji dokładnie dowiecie się ile czasu zajmie Wam dojazd (dojście) w wybrane miejsce. Często ta aplikacja jest preinstalowana w telefonach z androidem. Dla nas to aplikacja obowiązkowa kiedy planujemy odkrywanie nowych miejsc na urlopie.

fot. Google maps – obowiązkowa aplikacja na wakacje

TripAdvisor – Dzięki tej aplikacj możesz zaplanujesz, a potem pojedziesz trasą, którą wybierzesz. Aplikacja ta bazuje na ponad 150 milionach recenzji i opinii licznych podróżnych polecających najlepsze miejsca, które zapewnią dobrą podróż.

fot. Aplikacja Trip Advisor

Evernote – to jedna z najlepszych aplikacji, które znamy. Idealna do robienia notatek, przechowywania ważnych informacji (adresy, listy rzeczy urlopowych, ciekawych treści znalezionych w sieci, itp. ). Dostęp do informacji, które sobie zapisaliśmy i skatalogowaliśmy jest również możliwy off-line.

Fot. Evernote – aplikacja do robienia notatek, list to do, zapisywania wszelkich podręcznych informacji

Pocket – to również świetna aplikacja, dzięki której nie powinno nam zabraknąć materiałów do czytania. Umożliwia zapisywanie na później wszystkich ciekawych artykułów, stron internetowych. Idealnie sprawdza się w podróży, kiedy mamy nieco więcej czasu na odrobienia zaległości w czytaniu.

fot. Pocket – aplikacja na wakacje – zawsze coś do poczytania

Jest to zaledwie kilka przykładów. Więcej o aplikacjach będziemy pisać w kolejnych wpisach na ten temat.

Obecnie każdy z posiadaczy smartphonów ma w zasięgu ręki liczne spektrum pomocny aplikacji, które bardzo ułatwiają spędzanie urlopu, czy to pomagając, czy to umilając nam czas. Warto przynajmniej część mieć zainstalowane na swoich telefonach.

Wakacje w Bułgarii