Bon turystyczny 500 plus już pewny - jest podpis Prezydenta

Bon turystyczny 500 plus już pewny - jest podpis Prezydenta

Bon turystyczny po 500 PLN na każde dziecko już mamy potwierdzony. Prezydent podpisał stosowne dokumenty i wszystko na to wskazuje, że w najbliższych dniach rozpocznie się możliwość rejestracji chętnych, którzy z tego bonu będą mogli skorzystać. Kto będzie mógł skorzystać z tej opcji finansowania, na co będzie można przeznaczyć otrzymane dofinansowanie. O tym w dzisiejszym wpisie.

Wakacje w Turcji

Od kiedy będzie można skorzystać z bonu turystycznego 500 PLN?

Cały program, według zapowiedzi przedstawicieli rządu, wystartuje w ostatnich dniach lipca. Od tego czasu będzie możliwe również wykorzystanie przysługujących na wyjazdy pieniędzy. Co do konkretnej daty, to pojawia się informacja o 26 lipca. Czy tak finalnie będzie, zobaczymy. Z pewnością będzie to w lipcu.

Do kiedy będzie można wykorzystać otrzymany bon?

Zapewne interesuje Cię nie tylko to od kiedy będzie można uzyskać pieniądze w formie elektronicznego vouchera na cele turystyczne, ale także to, do kiedy taki bon będzie ważny, do kiedy będzie można z niego skorzystać. Tutaj mamy dobre wieści – będzie dużo czasu. Nawet jak teraz nie masz planów na wyjazd z dziećmi, to będziesz miał czas na wykorzystanie przysługujących Ci pieniędzy aż do 31 marca 2022 roku! To ważne szczególnie dla tych osób, które z różnych względów muszą odłożyć swojego plany urlopowe na później.

Bon turystyczny, data
Bon turystyczny – do kiedy ważny?

Bonu nie musisz wykorzystać od razu całej wysokości. Możesz z niego korzystać wielokrotnie, aż skończą się przyznane środki.

Kto będzie mógł skorzystać z bonu turystycznego?

Tak jak już pisaliśmy na naszym blogu, świadczenia z tytułu bonu turystycznego mają na celu ożywienie polskiej turystyki, przy jednoczesnym wsparciu budżetu polskich rodzin, tak aby miały większą szansę na wyjazd turystyczny ze swoimi dziećmi. Bon będzie przysługiwał na każde dziecko w rodzinie, które nie ukończyło jeszcze 18-tego roku życia. Ważne, że bon będzie przysługiwał wszystkim rodzinom, bez względu na wysokość dochodów.

Bon turystyczny , wartość
Bon turystyczny – jaka wysokość?

Bon w wysokości 500 PLN przysługiwać będzie na ponad 6 mln dzieci, a dwukrotnie wyższy, bo 1000 PLN będzie przysługiwał dzieciom niepełnosprawnym.

Jak będzie wyglądał bon turystyczny?

Bon na cele turystyczne, które będzie można otrzymać na dzieci, będzie miał formę elektronicznego vouchera, wydawanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
Będzie to unikalny, 16-cyfrowy numeru, który otrzymamy w wiadomości SMS na ponady numer telefonu lub podany adres e-mail.

Gdzie będzie można skorzystać z bonu turystycznego?

Najważniejsze założenie dotyczące bonu – można będzie z niego skorzystać tylko na terenie Polski. To gdzie (bo nie wszędzie i nie na wszystkie usługi turystyczne) będzie można sprawdzić na oficjalnej stronie, którą koordynuje Polska Organizacja Turystyczna.

Bon turystyczny - zakres

Bon będzie można użyć do zapłaty m.in. za:

  • pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym,
  • wyjazdyna kolonie lub obozy harcerskie, obozy sportowe lub rekreacyjne,
  • udział w imprezach turystycznych realizowanych przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego.

Lista podmiotów, gdzie będzie można skorzystać z bonu turystycznego będzie publikowana na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej

www.pot.gov.pl

Jak można otrzymać bon turystyczny 500 plus?

To w sumie najważniejsze z pytań – jak możesz otrzymać taki bon? Dokładnie tak samo jak świadczenie 500 plus – tj. musisz się zalogować do systemu PUE ZUS (robi się to za pomocą profilu zaufanego czy kwalifikowanego podpisu elektronicznego)

Do systemu PUS ZUS, w celu uzyskania bonu turystycznego, możecie się zalogować pod adresem:

www.zus.pl/pue

Na ten moment musimy tylko poczekać na oficjalne uruchomienie programu Bon Turystyczny 500 PLUS (jeżeli czytasz ten wpis po 26 lipca, to zapewne wszystko już działa i wystarczy, że wejdziesz na powyższą stronę i zalogujesz się z użyciem swoich danych).

A tymczasem, przewodniki po Polsce w ręce i szukajcie fajnych miejsc!

Udanego urlopu!

Wakacje w Bułgarii