Chorwacja i różne możliwości jej odkrywania

Chorwacja i różne możliwości jej odkrywania

Chorwacja to z pewnością niesamowity i pełen uroku kraj. W ostatnich latach stała się również jednym z ulubionych miejsc na spędzenie wakacji turystów zarówno z Polski, jak i całej Europy. Turyści wybierają różne możliwości ii rodzaje transportu zarówno do Chorwacji jak i na jej terenie. Istnieje wiele możliwości, bowiem Dalmacja to nie tylko ląd, ale również archipelagi małych wysp. Dla ciekawości, sama długość wybrzeża, do którego zaliczymy również wszystkie wyspy wynosi aż 5835 km, co robi spektakularne wrażenie. Zobacz, jak możesz odkryć Chorwację, aby zapamiętać ją na bardzo długo, a jednocześnie odkryć jak najwięcej ciekawych miejsc.

Wakacje w Turcji

Chorwacja – idealny plan filmowy

Faktem jest, że nie tylko Polacy uwielbiają Chorwację, jest ona znana i lubiana przez turystów z całego świata. Być może, przyczynił się do tego serial “Gra o Tron“, ponieważ wiele scen było kręconych w tych właśnie okolicach. Oglądając je na małym ekranie, wiele osób zapragnęło przekonać się na własnym ciele, jak to w rzeczywistości wygląda. Tak łatwo dostępne miejsce sprawiło, że setki turystów postanowiło pojechać tam na dłuższą lub krótszą chwilę.

Chorwacja od lądu jest zachwycająca – Dubrownik, Zagrzeb czy Split – choć mieszczą się w różnych częściach kraju, każde z tych miast ma w sobie coś niesamowitego. Łączą w sobie historyczne zarysy średniowiecznych budowli z dodatkiem nowoczesności i innowacji. Każdy przyzna, że to trzeba zobaczyć, bo opisać jest znacznie trudniej. Dlatego, jeżeli wciąż się zastanawiasz nad tym, czy spędzić najbliższe wakacje w Dalmacji, nie zastanawiaj się zbyt długo i zobacz, jaką mamy dla Ciebie propozycję spędzenia wolnego czasu w tym pięknym kraju. Nie idź utartą ścieżką, którą wybiera większość turystów, a odkryj kraj tak w oryginalny i wygodny dla siebie sposób!

Chorwacja – setki możliwości zwiedzania

Chcesz odkryć Chorwację na setki różnych sposobów? Nie ograniczaj się wyłącznie do możliwości swojego samochodu. Zrób odważny krok dalej – wynajmując jacht. Gdzie? To bardzo proste, sam zobacz: http://globtourist.com/czartery-jachtow-chorwacja.html. Nawet, jeżeli nikt z Twojego grona nie posiada wymaganych uprawnień i patentów do poruszania się jachtami, zawsze można wynająć skipera, który przez cały tydzień będzie Was prowadzić po wskazanych wodach basenu morza śródziemnego. Co musisz zrobić?

Przede wszystkim, obiecać sobie, że skoro już wybierasz tak piękny i malowniczy kraj na wakacje, musisz poznać go od podszewki! Wyciśnij sok z tej pomarańczy i poznaj nieograniczone korzyści jak są w zasięgu Twojej ręki. Będziesz mógł nie tylko zwiedzać na lądzie, ale i z morza obserwować malownicze wyspy, które nie są przez nikogo zamieszkane. Prawie przy każdej będziesz mógł się zatrzymać, zejść na ziemię i zobaczyć najciekawsze zakątki. A może masz ochotę urządzić piknik na jednej z napotkanych wysp? Obejrzeć malowniczy zachód słońca znajdując się na morzu? Takich wrażeń nikt Ci nie zabierze, a także znajomi będą zazdrościć, że odważyłeś się na tak ciekawą przygodę. Nie zapominaj jednak, że trzeba się spieszyć, ponieważ terminy czarteru kurczą się z dnia na dzień i tego typu wyprawę należy odpowiednio zaplanować!

Wakacje w Bułgarii