Czy brać ręczniki plażowe na wakacje?

Czy brać ręczniki plażowe na wakacje?

Wyjazd nad morze, wypoczynek na plaży – obowiązkowo trzeba mieć ręcznik plażowe. Wypoczynek bez ręczników plażowych raczej byłby mało komfortowy. Pytanie czy w takim razie zawsze trzeba brać ze sobą ręczniki na wakacje? Odpowiedź nie jest taka jednoznaczna – czasami tak, czasami nie. Wszystko zależy od tego gdzie będziecie mieszkać w trakcie swojego pobytu. Poczytajcie jak to jest dokładnie.

Wakacje w Turcji

Ręczniki plażowe dostaniesz w hotelu

Kiedy jedziecie na wakacje autem, to wielkość oraz waga bagażu najczęściej nie mają większego znaczenia. W przypadku podróży pociągiem, autobusem – waga i wielkość bagaży już jest ważniejsza, bo przecież nie chcecie dźwigać ze sobą zbędnych kilogramów po dworcach. Natomiast w przypadku podróży samolotem każdy kilogram i wielkość walizek lub Waszych toreb zaczyna mieć bardzo duże znaczenie, zarówno ze względu na wygodę, ale też ewentualnie dodatkowe koszty.

Ręczniki hotelowe – czasami dostępne są także ręczniki plażowe

Dlatego warto sprawdzić, czy możecie zostawić swoje ręczniki plażowe w domu! Ale co to dokładnie oznacza?

Przed wyjazdem do hotelu koniecznie dopytajcie czy ten konkretny oferuje możliwość ich wypożyczenia. Z pewnością będzie to dla Was bardzo wygodna opcja.

Czy za ręczniki plażowe dostępne w hotelu trzeba płacić?

W przypadku hoteli o wyższym standardzie, niekoniecznie 5*, możecie liczyć na możliwość wypożyczenia ręczników plażowych za uiszczeniem kaucji zwrotnej (hotel ją zwróci jak tylko oddacie ręczniki). Wysokość kaucji za ręczniki plażowe to najczęściej ok. 10 euro. Warto tutaj dodać, że nie ma znaczenia na jak długi czas takie ręczniki pożyczacie. Kaucja jest zawsze tej samej wysokości.
W Polsce z opcją wypożyczania ręczników jeszcze się nie spotkaliśmy.

Oczywiście jeżeli zgubicie ręcznik lub ktoś go Wam ukradnie, to kaucja przepada.

Ręczniki plażowe – leżaki hotelowe

Planując pożyczenie ręczników koniecznie zabierzcie sobie te dodatkowe parę euro na taką kaucję.

Czy w każdym hotelu są dostępne ręczniki plażowe?

Nie, zdecydowanie częściej taką opcję oferują duże hotele o wyższym standardzie, tak jak wspomnieliśmy, niekoniecznie te 5*. W wieli hotelach 4* mieliśmy takie ręczniki do wypożyczenia.

Na początek o taką możliwość dopytajcie kupując daną ofertę w biurze podróży. Jak nie będzie takiej informacji w opisie hotelu, to poproście o jej sprawdzenie – biuro ma taką możliwość. W przypadku organizacji wyjazdu na własną rękę dopytajcie o to bezpośrednio w hotelu, do którego planujecie jechać.

Przeczytaj również: Czy brać swoje ręczniki do hotelu?

Oczywiście, w ostateczności możecie też korzystać ze zwykłych ręczników, które oferuje hotel w wynajmowanym przez Was pokoju, ale zazwyczaj hotelarze nie pochwalają takich zachowań.

Korzystanie z hotelowych ręczników plażowych ma jeszcze jedną dużą zaletę!

Jadąc z własnymi ręcznikami, poza miejscem w bagażu i dodatkowymi kilogramami, musicie być przygotowani, że to właśnie z nich będziecie korzystać przez cały pobyt. Nie da się tak łatwo ich wyprać w razie potrzeby (czy to będą przepocone, ubrudzone korzystaniem na piasku).

Natomiast korzystając z ręczników hotelowych, w dowolnym momencie możecie je wymienić na świeżo wyprane. Dzięki czemu będziecie mogli mieć do dyspozycji zawsze czyste ręczniki. Oczywiście, zachęcamy Was aby wymieniać ręczniki z umiarem, pamiętając o dbaniu o środowisko. W końcu w domu też nie wymieniacie sobie ręczników do kilka dni.

Wakacje w Bułgarii