Dlaczego już zacząć planować urlop na lato 2020?

Dlaczego już zacząć planować urlop na lato 2020?

Jeden sezon jeszcze się nie skończył, a biura podróży już zaprezentowały ofertę na przyszły rok. Wariactwo? Niezupełnie. Rodzi się trend rezerwowania wakacji z dużym wyprzedzeniem, a wyjazdy na ostatnią chwilę zaczęły przypominać grę w rosyjską ruletkę. Tyle, że trafień jest coraz mniej, za to wakacje first minute dają pewność, że nie weźmiemy urlopu na marne.

Tanzania, Zanzibar, last minute
Reklama

Kto pierwszy ten lepszy

Jesteś dopiero co po urlopie i jeszcze nie zastanawiasz się, gdzie spędzisz lato 2020? Błąd! Ten sezon pokazał, że zdecydowanymi wygranymi byli ci, którzy zarezerwowali wycieczki nawet kilka miesięcy wcześniej, w tzw. first minute. Biura podróży odchodzą już od wyprzedawania ofert w środku lata, a co ważniejsze, wybór jest mocno ograniczony, dlatego najbliższe tygodnie i miesiące (first minute 2020 potrwa do końca marca) to najlepszy czas na wybór kierunku, hotelu, biura podróży, a nawet rodzaju pokoju, w którym chcesz wypoczywać. Na pewno wiesz, jak trudno jest wybrać takie miejsce na urlop, które spełni oczekiwania Twoje, Twojego partnera, dzieci, znajomych. W tym roku będzie to możliwe tylko wtedy, kiedy zaczniesz planować teraz. Szanse, że dogadacie się co do miejsca, ceny, atrakcji i spędzania wolnego czasu, wzrosną maksymalnie.

Jak szukać w gąszczu ofert?

Bez względu na to, czy postanowisz spędzić wakacje 2020 w Grecji, Turcji, Bułgarii czy w Chorwacji, możesz szukać ofert biur podróży objętych promocją. First minute dotyczy wszystkich kierunków, które biura mają w swojej ofercie letniej (z wylotami od kwietnia do końca października), od Egiptu i Hiszpanii po Dominikanę czy Wyspy Zielonego Przylądka.

Dominikana - Saona - raj na ziemi
Saona – Dominikana – raj na ziemi

To samo dotyczy różnego rodzaju hoteli, wyżywienia czy form dojazdu – z wyprzedzeniem w promocyjnej cenie możesz zarezerwować sobie pokój w hotelu 3-gwiazdkowym i 5-gwiazdkowym, z all inclusive i bez wyżywienia, z przelotem czarterem, rejsem czy z dojazdem własnym. Tylko jak nie pogubić się w tych wszystkich szczegółach promocji wszystkich biur podróży? Pomocne są strony i biura agentów turystycznych, które porównują propozycje różnych organizatorów, takich jak Itaka, Rainbow, Grecos, Coral czy Neckermann w jednym miejscu. Możesz skorzystać np. z Wakacje.pl – na takiej stronie znajdziesz gotowe filtry i listy ofert wszystkich biur podróży, porównasz ceny i warunki promocji, sprawdzisz opinie i od razu możesz zarezerwować wyjazd. U agentów takich jak Wakacje.pl nie płacisz za pośrednictwo, w tej samej cenie oprócz wycieczki dostajesz szybkie porównanie bez odwiedzania wielu stron.

Co w biurach podróży na lato 2020?

Zwróć uwagę, że organizatorzy układają promocje niezależnie od siebie, dlatego Przedsprzedaż lata czy First minute nie w każdym biurze podróży oznacza to samo. Zacznijmy od finansów. W zależności od biura możesz liczyć na rabaty wliczone w cenę do ok. 50 proc. i zniżki dla dzieci (kwotowe lub procentowe), a nawet bezpłatny pobyt dziecka w wybranych hotelach. Jeśli o pieniądzach mowa, to nieodłącznym elementem first minute są niskie zaliczki – w tym roku biura dają możliwość rezerwacji miejsca przy jednorazowej wpłacie od 5 proc. ceny wyjazdu do ok. 30 proc. Resztę możesz dopłacić zazwyczaj do 30 dni prze wylotem. Z czasem wysokość zaliczki będzie rosła, a poziom rabatów zmaleje – i tak do końca marca.

Portugalia - słoneczne wakacje w Algarve
Portugalia – słoneczne wakacje w Algarve

W tym roku nie ma niespodzianek jeśli chodzi o gwarancje najniższej ceny czy niezmienności ceny, w większości biur dostaniesz je w pakiecie. Nowością jest propozycja biura Grecos, które w wybranych hotelach gwarantuje najniższą cenę na rynku. Co roku pojawiają się nowe bonusy, które otrzymują klienci rezerwujący z wyprzedzeniem.

Na nadchodzący sezon, w zależności od organizatora, są to np. wybór miejsca w samolocie (Rainbow), zwyżka alkoholowa do ubezpieczenia gratis czy bezpłatny parking przy lotnisku (Neckermann), ubezpieczenie od chorób przewlekłych (Sun & Fun) czy zniżki na wycieczki fakultatywne (Itaka). Jeśli decydujesz się na zakup u agenta takiego jak wspomniane Wakacje.pl, zachowujesz pełne prawo do rabatów i bonusów.

Gdzie na następny urlop?

Według ekspertów turystycznych wakacje 2020 spędzimy w Grecji, Turcji, Bułgarii, rzadziej w Hiszpanii, Egipcie czy we Włoszech. Popularne będą wakacje all inclusive w hotelach 4-i 5-gwiazdkowych. Wczasy w Grecji i Turcji z pokojami rodzinnymi będą znikać z oferty najszybciej, a na wakacje większość Polaków wybierze się samolotem.

Zanzibar - bardzo ciekawa opcja na egzotyczne wakacje
Zanzibar – jedna z piękniejszych plaż – Nungwi

Zastanawiasz się, co powie Twoja rodzina na wakacje 2020 w Grecji? A może wolą spędzić urlop w Hiszpanii albo na Kubie? Wybór jeszcze jest szeroki, możecie swobodnie przebierać w wycieczkach. Jeśli szukasz nowości, zapoznaj się z propozycjami Itaki – trzy nowe kierunki czarterowe tego organizatora to wyspa Curacao (Karaiby), Saidia (Maroko) i Marsa matrouh (Egipt, wybrzeże Morza Śródziemnego).

Przedsprzedaż lata potrwa do końca marca 2020 roku.

 

Tanzania, Zanzibar, last minute
Reklama