Dlaczego już zacząć planować urlop na lato 2020?

Dlaczego już zacząć planować urlop na lato 2020?

Jeden sezon jeszcze się nie skończył, a biura podróży już zaprezentowały ofertę na przyszły rok. Wariactwo? Niezupełnie. Rodzi się trend rezerwowania wakacji z dużym wyprzedzeniem, a wyjazdy na ostatnią chwilę zaczęły przypominać grę w rosyjską ruletkę. Tyle, że trafień jest coraz mniej, za to wakacje first minute dają pewność, że nie weźmiemy urlopu na marne.

Wakacje w Turcji

Kto pierwszy ten lepszy

Jesteś dopiero co po urlopie i jeszcze nie zastanawiasz się, gdzie spędzisz lato 2020? Błąd! Ten sezon pokazał, że zdecydowanymi wygranymi byli ci, którzy zarezerwowali wycieczki nawet kilka miesięcy wcześniej, w tzw. first minute. Biura podróży odchodzą już od wyprzedawania ofert w środku lata, a co ważniejsze, wybór jest mocno ograniczony, dlatego najbliższe tygodnie i miesiące (first minute 2020 potrwa do końca marca) to najlepszy czas na wybór kierunku, hotelu, biura podróży, a nawet rodzaju pokoju, w którym chcesz wypoczywać. Na pewno wiesz, jak trudno jest wybrać takie miejsce na urlop, które spełni oczekiwania Twoje, Twojego partnera, dzieci, znajomych. W tym roku będzie to możliwe tylko wtedy, kiedy zaczniesz planować teraz. Szanse, że dogadacie się co do miejsca, ceny, atrakcji i spędzania wolnego czasu, wzrosną maksymalnie.

Jak szukać w gąszczu ofert?

Bez względu na to, czy postanowisz spędzić wakacje 2020 w Grecji, Turcji, Bułgarii czy w Chorwacji, możesz szukać ofert biur podróży objętych promocją. First minute dotyczy wszystkich kierunków, które biura mają w swojej ofercie letniej (z wylotami od kwietnia do końca października), od Egiptu i Hiszpanii po Dominikanę czy Wyspy Zielonego Przylądka.

Dominikana - Saona - raj na ziemi
Saona – Dominikana – raj na ziemi

To samo dotyczy różnego rodzaju hoteli, wyżywienia czy form dojazdu – z wyprzedzeniem w promocyjnej cenie możesz zarezerwować sobie pokój w hotelu 3-gwiazdkowym i 5-gwiazdkowym, z all inclusive i bez wyżywienia, z przelotem czarterem, rejsem czy z dojazdem własnym. Tylko jak nie pogubić się w tych wszystkich szczegółach promocji wszystkich biur podróży? Pomocne są strony i biura agentów turystycznych, które porównują propozycje różnych organizatorów, takich jak Itaka, Rainbow, Grecos, Coral czy Neckermann w jednym miejscu. Możesz skorzystać np. z Wakacje.pl – na takiej stronie znajdziesz gotowe filtry i listy ofert wszystkich biur podróży, porównasz ceny i warunki promocji, sprawdzisz opinie i od razu możesz zarezerwować wyjazd. U agentów takich jak Wakacje.pl nie płacisz za pośrednictwo, w tej samej cenie oprócz wycieczki dostajesz szybkie porównanie bez odwiedzania wielu stron.

Co w biurach podróży na lato 2020?

Zwróć uwagę, że organizatorzy układają promocje niezależnie od siebie, dlatego Przedsprzedaż lata czy First minute nie w każdym biurze podróży oznacza to samo. Zacznijmy od finansów. W zależności od biura możesz liczyć na rabaty wliczone w cenę do ok. 50 proc. i zniżki dla dzieci (kwotowe lub procentowe), a nawet bezpłatny pobyt dziecka w wybranych hotelach. Jeśli o pieniądzach mowa, to nieodłącznym elementem first minute są niskie zaliczki – w tym roku biura dają możliwość rezerwacji miejsca przy jednorazowej wpłacie od 5 proc. ceny wyjazdu do ok. 30 proc. Resztę możesz dopłacić zazwyczaj do 30 dni prze wylotem. Z czasem wysokość zaliczki będzie rosła, a poziom rabatów zmaleje – i tak do końca marca.

Portugalia - słoneczne wakacje w Algarve
Portugalia – słoneczne wakacje w Algarve

W tym roku nie ma niespodzianek jeśli chodzi o gwarancje najniższej ceny czy niezmienności ceny, w większości biur dostaniesz je w pakiecie. Nowością jest propozycja biura Grecos, które w wybranych hotelach gwarantuje najniższą cenę na rynku. Co roku pojawiają się nowe bonusy, które otrzymują klienci rezerwujący z wyprzedzeniem.

Na nadchodzący sezon, w zależności od organizatora, są to np. wybór miejsca w samolocie (Rainbow), zwyżka alkoholowa do ubezpieczenia gratis czy bezpłatny parking przy lotnisku (Neckermann), ubezpieczenie od chorób przewlekłych (Sun & Fun) czy zniżki na wycieczki fakultatywne (Itaka). Jeśli decydujesz się na zakup u agenta takiego jak wspomniane Wakacje.pl, zachowujesz pełne prawo do rabatów i bonusów.

Gdzie na następny urlop?

Według ekspertów turystycznych wakacje 2020 spędzimy w Grecji, Turcji, Bułgarii, rzadziej w Hiszpanii, Egipcie czy we Włoszech. Popularne będą wakacje all inclusive w hotelach 4-i 5-gwiazdkowych. Wczasy w Grecji i Turcji z pokojami rodzinnymi będą znikać z oferty najszybciej, a na wakacje większość Polaków wybierze się samolotem.

Zanzibar - bardzo ciekawa opcja na egzotyczne wakacje
Zanzibar – jedna z piękniejszych plaż – Nungwi

Zastanawiasz się, co powie Twoja rodzina na wakacje 2020 w Grecji? A może wolą spędzić urlop w Hiszpanii albo na Kubie? Wybór jeszcze jest szeroki, możecie swobodnie przebierać w wycieczkach. Jeśli szukasz nowości, zapoznaj się z propozycjami Itaki – trzy nowe kierunki czarterowe tego organizatora to wyspa Curacao (Karaiby), Saidia (Maroko) i Marsa matrouh (Egipt, wybrzeże Morza Śródziemnego).

Przedsprzedaż lata potrwa do końca marca 2020 roku.

Wakacje w Bułgarii