Dobra książka – Byłbym Zapomniał, autor Cezary Pazura - nasza opinia

Dobra książka – Byłbym Zapomniał, autor Cezary Pazura - nasza opinia

Co czytać na urlopie? Proste, dobrą książkę. Oczywiście inna książka będzie dobra dla najmłodszych, inna dla kobiet, a jeszcze inna dla mężczyzn, itd. Dzisiaj o książce, którą przeczytałem na początku roku (będąc szczerym, to przeczytałem 1 raz, a za drugim razem odsłuchałem audiobooka czytanego przez samego autora, co było dużym plusem tegoż właśnie audiobooka!).

Wakacje w Turcji

O jakiej książce mowa? To książka „Byłbym zapomniał” autorstwa Cezarego Pazury. Czy warto ją przeczytać (posłuchać)? A jak tak, to dla kogo jest to dobry wybór? O tym dzisiaj 😉

Komu będzie się podobać książka „Byłbym zapomniał” Cezarego Pazury?

Cezarego nie trzeba (chyba) przedstawiać nikomu, bo któż nie zna aktora z takich kultowych filmów jak np. Psy, serialu 13 Posterunek i wielu innych produkcji filmowych. Swego czasu był to bardzo popularny polski aktor, który na pewien czas „trochę zniknął” z polskiej sceny filmowej.

W tym czasie głośniej było o jego prywatnych sprawach, ale też ciekawych występach kabaretowych (dodajmy, że świetnych!), a niedawno pojawiła się jego książka.

Jak pierwszy raz usłyszałem o książce, autobiografii Cezarego Pazury, to byłem przekonany, że niekoniecznie mnie zainteresuje. Książkę dostałem w prezencie i niejako od niechcenia (ups!) zacząłem ją czytać. Moje wrażenia? O o tym za chwilę.

Książka zdecydowanie jest dla męskiej grupy czytelniczej i to tej nieco starszej, oceniałbym przedział na 40 i więcej lat. Ta grupa czytelników ma szanse znać Cezarego ze szklanego ekranu, ale też czasy, o których (opisując swoje życie) wspomina autor. To właśnie ta grupa czytelników powinna tą biografię przeczytać. Dodam – koniecznie przeczytać!

Czy warto kupić książkę „Byłbym zapomniał” Cezarego Pazury?

Jak wspomniałem, w pierwszej kolejności przeczytałem wydanie papierowe. Książka jest świetnie napisana, a narracja Cezarego Pazury, jest rewelacyjna. Jeżeli do tego dodam, że sam idealnie wpasowuję się grupę docelową (wskazaną powyżej) to wierzcie mi, że dawno takiej świetnej książki nie czytałem. Dość, że ubawiłem się po pachy (często nawet śmiejąc się na głos w trakcie czytania), to jeszcze wiele się dowiedziałem o zakulisowym życiu autora i czasach, w jakich nam było żyć, a nie były to „normalne czasy”.

Audiobook, Byłbym zapomniał, Cezary Pazura, Storytel
Storytel – audiobook Byłbym zapomniał – Cezary Pazura

Książka jest dość obszerna, liczy sobie ponad 300 stron i jest wydana nakładem wydawnictwa Helion SA, dlatego dla osób niekoniecznie mających czas na czytanie w domu, a nie chcących jednocześnie „dźwigać” nieco przyciężkawego wydania, zdecydowanie namawiamy do odsłuchania audiobooka.

Za drugim razem, chcąc jeszcze raz wrócić do treści książki (a to bardzo rzadko mi się zdarza, co już świadczy o tym jak bardzo mi się ona podobała) sięgnąłem po audiobooka. I to był strzał w dziesiątkę. Wersję audio czyta sam Cezary Pazura, genialnie dodając swoje umiejętności aktorskie do treści samej w sobie, co sprawia, że audiobook jest jeszcze lepszy niż wydanie papierowe! Jest wręcz genialny. Osobiście korzystam ze Storytel, ale zapewne w innych aplikacjach również ten audiobook jest dostępny.

Podsumowując – jeżeli jesteś facetem ok. 40-tki lub starszym, to ta książka jest zdecydowanie dla Ciebie. Jest ciekawa i zabawna, a jednocześnie też odsłania wiele nieznanych wątków z życia Cezarego, które mocno wpływają na dużą sympatię do autora. Poznacie Cezarego z różnej strony, nie tylko tej zabawnej oczywiście, ale czasami też mniej wesołej, a wręcz smutnej.

Miłego czytania!

Wakacje w Bułgarii