Gdzie na urlop?

Gdzie na urlop?

Oczywiście nie ma jednego klucza odpowiedzi na pytanie gdzie pojechać na urlop. Macie różne oczekiwania, znajdujecie się w różnych częściach Polski, inne rzeczy wam się podobają, czego innego oczekujecie od wyjazdu i jeszcze wiele innych czynników może mieć wpływ na to, gdzie chcielibyście pojechać, czy też precyzyjniej – gdzie moglibyście…

Wakacje w Turcji

Myśląc o wyjeździe na urlop może właśnie siedzicie przed komputerem, a może klikacie w telefon jadąc rozklekotanym tramwajem w deszczowy poranek i szukacie inspiracji, podpowiedzi gdzie tu się wyrwać, chociażby na chwilę, a może na dłużej? To dobrze trafiliście. Na naszym blogu powinniście znaleźć odpowiedzi na pytanie gdzie jechać?!

W tym konkretnym wpisie, chcemy wam podpowiedzieć gdzie szukać inspiracji i pomysłów co do tego, gdzie jechać na urlop (weekend, wakacje, a może krótki city break). Nie będziemy wam wskazywać listy kierunków, konkretnych miejsc – o tym piszemy w innych wpisach. Dzisiaj opowiemy wam o tym, jak my szukamy inspiracji wyjazdowych.

Gdzie jechać – inspiracje

Gdzie jechać na urlop – tanie linie lotnicze wam podpowiedzą

Tak, właśnie. Tanie linie lotnicze zapewne kojarzą się wam zapewne z tym, że można tanio polecieć w konkretne miejsce. Kiedy już wiecie, gdzie chcecie się wybrać, możecie siąść i szukać możliwości dojazdu, także z tanimi liniami.

Ale my dzisiaj o inspiracjach. W tym przypadku, niezależnie od tego gdzie mieszkacie, wystarczy, że wejdziecie na stronę Ryanair’a, Wizzair’a, czy też – Easy Jet i wybierzecie najbliższe wam lotnisko, z którego możecie lecieć. W zamian dostaniecie listę miast, do których możecie polecieć!

W ten sposób lista z inspiracjami, gdzie możecie spędzić swój urlop będzie gotowa! A tak to wygląda:

Gdzie na urlop – Ryanair – podpowiedzi lotów

Gdzie na urlop – Wizzair – podpowiedzi lotów.

Równie intuicyjnie, z szerokim wachlarzem połączeń wygląda opcja tanich linii Easy Jet:

Gdzie na urlop – EasyJet- podpowiedzi lotów

Nawet same linie lotnicze zachęcają do takiego właśnie szukania inspiracji podróżniczych (przykład powyżej).

Kiedy już macie taką listę, wystarczy posprawdzać ceny, ocenić czy to kierunki, które mogą was zainteresować. Tutaj mała rada – nie przekreślajcie od razu miejsc, których nie znacie.

Bari - idealne na krótki urlop we Włoszech
Bari, Włochy – idealne na city break

Mogą to być perełki – wierzcie nam, linie lotnicze nie wybierają kierunków, które nie będą się cieszyć powodzeniem. Wręcz przeciwnie, proponują miejsca gdzie warto z jakiegoś powodu polecieć i powinny być popularne (w końcu chcą ich sprzedawać jak najwięcej). Dlatego poczytajcie, posprawdzajcie także te miejsca z listy, które niekoniecznie wam coś mówią.

Przeczytaj również: Bari na południu Włoch – idealny kierunek na kilkudniowy urlop

Niech za przykład posłuży wam nasz przypadek – kiedy przy pewnej okazji chcieliśmy wyjechać na krótki city break, weszliśmy na stronę tanich linii lotniczych i z bliskiego nam lotniska Pyrzowice można było polecieć m.in. do Bari. W tym czasie kompletnie nam to miejsce nic nie mówiło. Sprawdziliśmy jednak informacje o tym mieście. I co? Okazało się to strzałem w dziesiątkę, świetnym miejscem na zwiedzanie nie tylko samego Bari (przepiękne miasto), ale też odkrywanie części Południa Włoch.

Rozkład tanich linii autokarowych jako podpowiedź gdzie jechać

Nie wszyscy lubią latać samolotami, może wy również nie przepadacie za tym środkiem transportu, a może macie zbyt daleko do lotniska. W tym przypadku możecie poszukać inspiracji gdzie jechać na urlop, na stronach tanich przewoźników autokarowych.
Jeszcze do niedawna najbardziej znaną nam marką wśród tych linii był PolskiBus.com – teraz już nie ma tej linii pod tą nazwą, ponieważ zmieniła się na FlixBus. Na oficjalnej stronie chwalą się, że można pojechać od 5 PLN do ponad 28 krajów! Więc do dzieła, tak samo jak w przypadku tanich linii lotniczych, wpiszcie miejsce, z którego chcecie pojechać i sprawdźcie możliwości.

Gdzie na urlop – FlixBus – podpowiedzi gdzie jechać

Z bardzo ciekawych rozwiązań, które są świetną podpowiedzią gdzie możecie pojechać jest mapa, na której zaznaczone są miejsca, do których można dojechać z tym przewoźnikiem!

Gdzie na urlop – FlixBus – mapa podpowiedzi gdzie jechać

Warto tutaj wspomnieć, dla tych, którzy dawno nie podróżowali autokarami, że obecne autobusy co do komfortu, to zupełnie inna bajka, niż jeszcze dobrych kilka lat temu. Teraz możecie podróżować wygodnymi, nowoczesnymi autokarami, a na ich pokładzie do waszej dyspozycji będzie między innymi bezpłatny bezprzewodowy internet, gniazdka elektryczne, toalety.

Tak jak linii lotniczych, tak tanich przewoźników autobusowych jest również sporo, wystarczy poszukać. M.in. na stronie BusFor.pl

Gdzie na urlop – Busfor- podpowiedzi gdzie jechać autobusem

Rozkład pociągów, czyli gdzie jedziemy na urlop?

Podobne, choć już trochę mniej funkcjonalne jako podpowiedzi mogą być rozkłady pociągów – np. PKP. Tutaj niestety musicie trochę już wiedzieć, gdzie chcecie jechać. Bowiem w wyszukiwarce połączeń to wy wpisujecie miasta docelowe, a w zamian otrzymujecie informacje o dostępności połączeń. Nie jest to do końca idealne pod kątem szukania inspiracji, ale zawsze coś!

Gdzie na urlop – PKP – rozkład pociągów – gdzie jechać

Jak widzicie, to gdzie jechać na urlop, albo bardziej – inspiracje gdzie jechać, są dosłownie w zasięgu ręki. Do tego, szczególnie opcje tanich linii lotniczych oraz połączeń autokarowych, są tutaj świetnym źródłem inspiracji. My tak robimy w czasie, kiedy chcemy zaplanować krótki wypad, ale też zdarzyło się nam znaleźć w ten sposób fajną opcję na tygodniowe wakacje. Do tej pory sprawdza się świetnie, wciąż mamy wiele miejsc, które są na naszej liście kierunków, a które to odkryliśmy w ten sposób.

Do poszukiwań więc!
Udanego urlopu.

Wakacje w Bułgarii