Gdzie najlepiej zostawić samochód lecąc z Pyrzowic?

Gdzie najlepiej zostawić samochód lecąc z Pyrzowic?

Gdzie w takim razie zostawić auto lecąc z Lotniska Katowice? Przed takim właśnie dylematem stawaliśmy już kilkukrotnie. Zawsze jednak rozważając jedynie parkingi strzeżone.

Wakacje w Turcji

Za pierwszym razem postanowiliśmy skorzystać z parkingu strzeżonego, który należy do Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice – Parking Katowice Airport P3.

Z pewnością do jego dużej zalety należy bliskość do budynku lotniska. Pieszo zaledwie 3 do 5 minut. Tutaj jednak jego plusy się kończą. Więcej ma niestety minusów – jest słabo utwardzony teren, wysypany jakimś żwirkiem w kiepskim stanie. Auta stoją pod chmurką (jak zresztą w dużej części parkingów w tej okolicy). A do największego minusu należy cena – za tydzień w sezonie zapłacimy blisko 300 PLN, a np. we wrześniu (dzisiaj sprawdziliśmy) – tydzień kosztowałbym nas 189 PLN. Drogo.

Przy kolejnej okazji wylotu z Pyrzowic, kiedy musieliśmy zostawiać auto na parkingu, chcieliśmy sprawdzić inne opcje. Tym razem (korzystając z rad innych podróżujących), postanowiliśmy skorzystać z oferty parkingów prywatnych, których w najbliższej okolicy jest bardzo dużo. Dodatkowo przy wyborze parkingu ważne dla nas było aby bezwarunkowo miał ubezpieczenie, oferował wiaty lub garaże (szczególnie ważne w lecie, tak aby nie wracać do nagrzanego, jak piekarnik, auta) oraz monitoring. Tym sposobem, trafiliśmy na jeden z parkingów, który posiadał wszystkie te opcje. A co ważne, w cenę wliczony był transfer na i z lotniska (praktycznie wszystkie okoliczne parkingi oferują taką usługę).

W przypadku transferu z lotniska, wystarczyło tylko zadzwonić jak już byliśmy po odbiorze walizek, a auto z parkingu przyjechało po nas w zaledwie 10 minut. Sam przejazd na parking to 5-10 minut, nie dłużej. A co ważne, koszt znacznie niższy, mniej więcej przez pół ceny parkingu lotniskowego, a do tego w garażu!

Lotnisko Katowice Pyrzowice

Każdy kolejny wylot z Pyrzowic wiązał się ze skorzystaniem z parkingów prywatnych. Tutaj mamy tylko taką radę, aby w przypadku planowania lotów w okresach wzmożonego ruchu turystycznego – wakacje, ferie zimowe, długie weekendy – koniecznie wcześniej zarezerwować sobie miejsce, bo w sezonie nawet rezerwacje z 2-3 tygodniowym wyprzedzeniem, nie zagwarantują znalezienia miejsca.

Z pewnością przy kolejnym wyjeździe, kiedy będzie się to wiązać z wylotem z Pyrzowic, skorzystamy z jakiegoś prywatnego parkingu niedaleko lotniska, koniecznie z wiatą, a najlepiej w garażu.

Czasami, szczególnie w wyższych sezonach o miejsca na parkingach w okolicy Lotniska Katowice jest dość ciężko, dlatego polecamy Wam w pierwszej kolejności sprawdzać te większe, z dużą ilością miejsc, gdzie zawsze powinno się udać znaleźć szybko miejsce.

Początkowo obawialiśmy się skorzystania z innego niż oficjalny parking portu lotniczego, bo jak z dojazdem na i z lotniska, ile to zajmie czasu… A ostatecznie okazało się to bardzo wygodnym rozwiązaniem!

…zawsze zostaje opcja skorzystania z parkingu niestrzeżonego, aczkolwiek nie polecamy.

Wakacje w Bułgarii