Gdzie singiel na wakacje?

Gdzie singiel na wakacje?

Jak podają statystyki w Polsce ok. 7 milionów osób żyje samotnie. Niecała połowa z nich to tzw. single z wyboru. Współcześnie wyjście w pojedynkę do kina, do restauracji czy teatru przestało być traktowane jako coś niespotykanego. Single czerpią z życia pełnymi garściami, dlatego również bardzo chętnie decydują się na samotny wyjazd na wakacje. Rynek usług turystycznych na bieżąco dostosowuje się do potrzeb tego rodzaju klientów, dlatego wraz z rosnącym zainteresowaniem ofertami wyjazdów dla singli jak grzyby po deszczu powstają biura podróży, dzięki którym osoby samotne mogą wyjechać na wymarzony urlop, również tradycyjne biura podróży rozszerzyły swoje oferty uwzględniając tę grupę. Czy warto skorzystać z takiej oferty i jakie korzyści niesie ze sobą wypoczynek?

Wakacje w Turcji

Singiel na wakacjach – niekoniecznie towarzysz na doczepkę

Kto chociaż raz był na wycieczce sam, ten wie, iż taki wypoczynek może nastręczać różnych problemów. Większość ofert skierowana jest do rodzin lub par, a osoby, które jadą same, często muszą dopłacać określoną, dość sporą kwotę (czasem nawet wynoszącą 30% ceny), aby zamieszkać w pojedynczym pokoju. Nawet jeśli urlop singla nie wiąże się z dodatkowymi wydatkami to pozostaje jeszcze inna kwestia, a mianowicie towarzystwo. Nikt chyba nie chce się czuć jak przysłowiowe piąte koło u wozu wśród zakochanych par, rodzin z dziećmi, czy też niejako na doczepkę ze zgranymi grupkami, które nie potrzebują nowego kompana.

Wakacje singla – zwiedzanie z biurem podróży

Od jakiegoś czasu można jednak zaobserwować tendencję, która pokazuje, iż coraz więcej biur podróży odkrywa trend ofert dla samotnych jadących na urlop, oferując wypoczynek solo.

Singiel na wakacjach – kim jest?

Jak podają statystki z tegorocznego badania przeprowadzonego na zlecenie serwisu wakacje.pl na samotne wojaże z biurem podróży decydują się nie tylko ludzie młodzi. Aż 40 proc. takich klientów ma od 35 do 55 lat, a co trzeci jest nawet starszy. Warto dodać, iż nie ma też wyraźnych dysproporcji w płci.

Samotnie podróżuje właściwie tyle samo kobiet, co mężczyzn.

Jakie wakacyjne kierunki najczęściej wybierają single?

W letnim sezonie 2018 najpopularniejszym celem podróży singli była Grecja – wybrało ją 15 proc. osób. Na drugim miejscu pojawiła się Turcja – 12 proc., a na trzecim Egipt – 11,5 proc. Czwarte miejsce zajęła Bułgarią, która została wybrana przez 10 proc. klientów. Najpopularniejszą piątkę zamknęła Hiszpania (9,8 proc.), która odwrotnie do Egiptu i Bułgarii dużo częściej wybierana jest przez pary niż singli. Zatem, jeśli planujecie wzięcie udziału w takiej wycieczce może warto zdecydować się na jeden z tych krajów.

Na czym polega taki wyjazd dla singli?

W wyjazdach tego typu nie biorą udziału rodziny z dziećmi czy pary. Singiel ma więc okazję odpocząć w gronie osób, które też są w pojedynkę, zawrzeć nowe znajomości, przyjaźnie, a może także przy okazji poznać swoją drugą połówkę.

Na rynku pojawiają się takżę oferty dla rodziców samotnie wychowujących dzieci. Jest to również dobry pomysł, gdyż dzięki temu maluch będzie miał towarzystwo do zabaw, a jego rodzic może wypoczywać w gronie innych samotnych tatusiów i mam, wymienić się swoimi doświadczeniami związanymi z dziećmi czy po prostu miło spędzić czas i nawiązać kontakt z innym osobami.

Jesteście pewni, iż w tym roku chcecie spędzić urlop korzystając z oferty dla singli?

Zanim zdecydujecie się na taki wyjazd, zastanówcie się, jak go sobie wyobrażacie i czego konkretnie oczekujecie, dzięki czemu łatwiej określicie swoje potrzeby.

Aktywny wypoczynek w górach a może relaks nad morzem?

Przede wszystkim musicie wiedzieć, czy raczej wolicie odpoczywać aktywnie, np. biorąc udział w wyprawie trekkingowej lub rowerowej i w trakcie urlopu mieć okazję przeżyć coś ekscytującego, czy też wolicie zaszyć się w spokoju w i relaksować się w trakcie zabiegów SPA. Od zawsze pragnęliście wybrać się na spływ kajakiem, ale nigdy nie było chętnych? A może marzyła się wam wyprawa rowerowa po Europie?

Wakacje singla – aktywne uprawianie ulubionego sportu

Wyjazd dla singli, którzy uprawiają taką dziedzinę sportu jak wy pozwoli wam na czerpanie przyjemności i radości ze wspólnego przeżywania niesamowitych przygód i co najważniejsze będziecie mieli z kim wymienić się wrażeniami czy obawami, co nie byłoby możliwe w przypadku samotnego wyjazdu.

Samotny wypoczynek czy wyjazd z innymi singlami?

Osobna kwestia to fakt, czy zależy wam na spędzeniu urlopu w towarzystwie innych singli, czy też preferujecie samotny wypoczynek, aby w pełni wykorzystać szansę na zagospodarowanie czasu wolnego wyłącznie według swojego uznania.

To pierwsze rozwiązanie zwiększa prawdopodobieństwo na przeżycie letniego, niezobowiązującego flirtu, bo przecież wakacyjna, niecodzienna atmosfera sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości i pokazaniu się z nieco innej niż zazwyczaj strony. Kto wie, może akurat na takim wyjeździe poznacie miłość swojego życia?

Wakacje singla – rejs statkiem

Ciekawą, bardzo atrakcyjną formą wypoczynku dla singli są także rejsy statkiem, na trasie których odbywa się zwiedzanie, np. po najpiękniejszych zakątkach Chorwacji. Luksusowo wyposażone, nowe jachty czy statki zapewniają osobom bez pary oderwanie się od rzeczywistości.

Przeczytaj również: Jak wygląda rejs statkiem?

Urlop dostosowany do waszych potrzeb

Szeroki wachlarz ofert dla singli daje wam pewność, iż urlop spędzicie tak, jakbyście sobie tego życzyli. Najczęściej organizatorzy wycieczek dbają o to, aby każdy z uczestników wyprawy miał do dyspozycji swój własny pokój. Sytuacja nieco inaczej prezentuje się w przypadku rejsu singli na statku, gdzie możecie zostać zakwaterowani z innymi osobami, ale o tym fakcie jesteście wcześniej uprzedzani.

Wypoczynek dla singli gwarantuje także moc atrakcji, w zależności od wybranej przez opcji. Jeśli lubicie zwiedzać to postawcie na wycieczkę objazdową, w trakcie której zobaczycie interesujące obiekty, zabytki czy muzea.
Może akurat będziecie mieć szczęście i na wycieczce objazdowej zaprzyjaźnicie się z sympatycznymi osobami w waszym w wieku o podobnych zainteresowaniach?

Nie jesteście zwolennikami całodziennego biegania za przewodnikiem i słuchania opowieści o kolejnych historycznych miejscach? Zatem lepiej wybierzcie wycieczkę o mniej intensywnym programie, która łączy w sobie zwiedzanie z plażowaniem, zakupami czy nocnymi wyjściami do klubów.

Wakacje singla – gdzie i kiedy

Urlop dla singli może mieć także formę stacjonarnego wypoczynku w jednym miejscu, co nie musi oznaczać monotonii, bo przecież w hotelu także są organizowane różnego typu zajęcia sportowe: fitness, aerobik w wodzie czy też można uczestniczyć w lokalnych wycieczkach z przewodnikiem.

Dlaczego warto skorzystać z dedykowanych wyjazdów dla singli?

Biura organizujące wyjazd dla singli zapewnią wam nie tylko transport na miejsce i noclegu, ale także masę atrakcji: wieczorne dyskoteki, spotkania przy ognisku czy zajęcia sportowe, tak aby wszystkie osoby zainteresowane poznaniem się bliżej miały ku temu okazję, bowiem niezobowiązująca atmosfera i wakacyjny klimat sprawiają, że nawet nieśmiałe osoby mogą się poczuć swobodnie i komfortowo. Dzięki takim wyjazdom możecie nawiązać trwałe relacje i ciekawe przyjaźnie.

Wyjazd dla singli ma jeszcze jedną zaletę – jeśli byliście zainteresowani wyjazdem nastawionym, np. na określoną aktywność fizyczną (np. wakacje na rowerze) i mieliście problemy ze zorganizowaniem grupy to w tym przypadku nie musicie sobie tym zawracać głowy.

Na co zwrócić uwagę podczas rezerwacji wyjazdu dla singli?

Zanim jednak zdecydujecie się na wybraną ofertę koniecznie przeanalizujecie, jakie atrakcje są gwarantowane i co zawiera cena za pobyt. Zapytajcie się, czy są przewidziane jakieś dodatkowe opłaty (np. za napiwki, bilety wstępu, wizy, itp.) oraz czy oferta jest przeznaczona do konkretnej grupy wiekowej, dzięki czemu będziecie wiedzieć, jakiego towarzystwa możecie się tam spodziewać.

Krótki wypad na parę dni dla singli

Akurat tak się w tym roku złożyło, że nie możecie sobie pozwolić na dłuższy, tygodniowy czy dwutygodniowy urlop, a bardzo chcecie gdzieś wyjechać. W takim razie skorzystajcie z kilkudniowych wycieczek dla singli. Zobaczenie Pragi, Budapesztu czy Paryża w towarzystwie innych singli będzie dla was niezwykłym doświadczeniem. Urok tych miast będzie sprzyjał relaksowi, a wyjątkowa, romantyczna atmosfera sprawią, że z wycieczki wrócicie z pewnością z głową pełną nowych wrażeń.

Stereotyp nieszczęśliwego singla spędzającego wakacje samotnie w domu to mit, bowiem obecnie osoby bez pary z powodzeniem w pojedynkę wyjeżdżają na wakacje, m.in. korzystając z ofert wspomnianych biur podróży.

Samotne wyjazdy to nie tylko domena singli. W dzisiejszych czasach, kiedy natłok obowiązków oraz pęd życia przytłacza, na samotne wyjazdy decydują się także osoby chcące oderwać się, chociaż na chwilę, od codzienności.

Przeczytaj również: Czy na urlop jechać razem czy osobno?

Takie samotne wyjazdy dają możliwość spokojnego zastanowienia się na tym co nas otacza, co nas spotyka w życiu i pozwalają na uporządkowanie wielu spraw, a z pewnością na ich przemyślenie.

Wakacje w Bułgarii