HB, FB, All inclusive - rodzaje wyżwienia w hotelach

HB, FB, All inclusive - rodzaje wyżwienia w hotelach

Wyjeżdżając na wakacje z biurem podróży, jedną z najważniejszych rzeczy, które musimy wybrać to rodzaj wyżywienia. Aby nie było za łatwo, to wariantów, z których możecie skorzystać jest sporo i dodatkowo pojawiają się ich kolejne ich odmiany (np. HB i HB plus).

Wakacje w Turcji

Dzisiaj chcielibyśmy Wam przedstawić najważniejsze z nich, tak abyście byli świadomi co się kryje pod poszczególnymi rodzajami wyżywienia, które oferowane są Wam w trakcie wyboru ofert.

Co oznacza wyżywienie all inclusive (wszystko w cenie)?

Jak sama nazwa mogłaby wskazywać, zawiera wszystko – śniadania, obiady, kolacje, przekąski między posiłkami, napoje bez ograniczeń przez cały dzień. Aczkolwiek warto dodać, że np. w przypadku drinków, w tej opcji niekoniecznie będą nam one serwowane na bazie oryginalnych alkoholi – najczęściej będą przygotowywane na ich lokalnych odpowiednikach. Warto również wiedzieć, że opcja ta obowiązuje do godziny 23.00, maksymalnie 24.00 Po tej godzinie mamy odpłatność za napoje, przekąski. Widać to dość często przy barach, gdzie tuż przed wspomnianymi godzinami zaczynają się ustawiać kolejki, aby jeszcze coś dla siebie wziąć w ramach „all”.
Samo all inclusive ma oczywiście swoje odmiany, o których już pisaliśmy i nie będziemy Wam tutaj raz jeszcze ich przedstawiać. Jak chcecie dowiedzieć się jakie są rodzaje all inclusive poczytajcie wpis All inclusive – czym jest i jakie są jego rodzaje
Ta opcja jest szczególnie wygodna dla rodzin z dziećmi, gdzie nie musimy się martwić „o poszukiwanie” miejsc, gdzie nasze dzieciaki będą chętnie jadły. Dodatkowo w cenie wszelkie desery i napoje, to z pewnością duży atut dla rodziców.

fot. Na owoce morza i frykasy szczególnie można liczyć w ramach all inclusive

Co zawiera się w wyżywieniu HB (half board)?

Przeglądając oferty wyjazdów urlopowych (m.in. na wakacje, ferie) dość popularną opcją, którą będzie się Wam proponować to HB. Zawiera ono śniadanie i obiadokolację. W niektórych hotelach (jeżeli chcecie, to musicie zapytać na miejscu) obiadokolację można zamienić na obiad. Warto w tym przypadku wiedzieć, że w tej opcji napoje otrzymacie w cenie tylko do śniadania. Do kolacji napoje musicie sobie dodatkowo opłacić, nawet wodę.
Jeżeli przy wyborze hotelu kierujecie się ceną, to warto o tych dodatkowych kosztach pamiętać, bo coś do kolacji pić trzeba i finalnie wyjazd z wyżywieniem HB może okazać nawet droższy od opcji all inclusive.

Jest to ciekawa opcja kiedy chcecie wybierać się na bliskie wypady, kosztować lokalnej kuchni chodząc na lunch do pobliskich restauracji, tawern.

Co oznacza wyżywienie HB plus (half board plus)?

HB plus – w tej opcji do kolacji otrzymacie wybrane napoje w cenie. Może to być o tyle dobra opcja, że bez ograniczeń będziecie mogli korzystać z części napojów nie martwiąc się o rachunek, jaki byłby Wam wystawiony gdybyście domawiali napoje do kolacji wedle swoich potrzeb.

Na czym polega wyżywienie FB (full board)?

W przypadku full board, otrzymacie 3 posiłki w cenie pobytu. Natomiast napoje będą w cenie tylko do śniadania, a do obiadu i kolacji będziecie musieli już sobie zapłacić za napoje. Szczerze mówiąc, w tym przypadku (o ile hotel ma taką opcję) lepiej wybrać all inclusive ewentualnie poszukać innego hotelu w opcji all.

Co będziecie mieć w cenie w opcji wyżywienia FB plus (full board plus)?

To jak dla nas taka trochę dziwna już opcja, gdzie macie zagwarantowane 3 posiłki, do śniadania napoje w cenie, do obiadu brak napojów (musicie sobie za nie dodatkowo płacić), a do kolacji wybrane napoje otrzymacie również w cenie.

Oryginalny food truck – bistro na jednej z ulic małego miasteczka na Ibizie

Czym jest opcja wyżywienia BB (bed & breakfast)

Przy takim wariancie wyżywienia w hotelu, otrzymacie tylko śniadania. Napoje będą również w cenie. Bed & breakfast szczególnie polecamy dla osób, które lubią zwiedzać, spędzać czas na odkrywaniu lokalnej kuchni. Jak chcecie w hotelu tylko spać, to jest to dla Was najlepsza z opcji.

BB jest bardzo dobrym rozwiązaniem kiedy Wasz hotel znajduje się w mieście, gdzie macie bardzo bogaty wybór restauracji, bistro. Jednocześnie chcecie jeść w różnych miejscach, odkrywać nowe miejsca.

Najczęściej w hotelach jest dostępny określony rodzaj wyżywienia, rzadko w kilku opcjach. Wynika to w szczególności z tego jakim zapleczem dysponuje hotelarz, jakiej wielkości jest to hotel.

Wakacje w Bułgarii