Hotel Georgioupolis Resort na Krecie – dobry wybór dla rodzin z dziećmi

Hotel Georgioupolis Resort na Krecie – dobry wybór dla rodzin z dziećmi

W postach, które piszemy, staramy się Wam przedstawiać godne rozważenia miejsca, gdzie można się zatrzymać podczas urlopu. Tym razem, chcemy Wam polecić grecki hotel na Krecie Zachodniej, w którym byliśmy w tym roku – Hotel Georgioupolis Resort****, znajdujący się blisko Kavros (ok. 1 h godzina drogi z lotniska w Chanii). My byliśmy w nim z biurem podróży Itaka, ale inne biura np. Grecos, również mają go w swojej ofercie.

Wakacje w Turcji

Na wstępie jednak bardzo mocno chcemy zaznaczyć, że jest to świetne miejsce na pobyty rodzinne z dziećmi, ale już niekoniecznie na romantyczny wyjazd we dwoje.

Georgiopolis Resort

Obiekt jest zlokalizowany raczej na uboczu, a nie w centrum miasta, ale na swoim terenie ma dla rodzin z dziećmi wiele do zaoferowania. Między innymi goście mają do dyspozycji 2 baseny, a przy obu brodziki dla dzieci. Przy większym, który znajduje się niejako przed hotelem, są 2 zjeżdżalnie (a to jest to co dzieciaki uwielbiają), a tuż obok (kilkanaście schodków w dół) jest plac zabaw i boiska do gry. Na terenie hotelu jest również mini klub dla dzieci z opieką – greckiej obsługi (w tym roku była to bardzo miła Greczynka z super podejściem do dzieci – Athina) oraz polskich animatorów (w okresie wakacyjnym), z którego można korzystać od godzin rannych, a wieczorami organizowane jest mini disco dla najmłodszych.

Georgiopolis Resort – kompleks na Krecie

Cały hotel składa się z budynku głównego i mniejszych, kilku apartamentowych domków, do których można łatwo dojechać wózkiem (jeżeli akurat nasze dzieci jeszcze są na tym etapie). Jeżeli będziecie mieli w planach wyjazd do tego hotelu, to zdecydowanie polecamy Wam tą część z małymi domkami – jest usytuowana za głównym budynkiem, bardzo cicha i z dużymi pokojami, co szczególnie ważne jest kiedy np. mamy dodatkowe łóżeczko dla dziecka. W naszym przypadku mieszkaliśmy właśnie w tej części, a nasz synek miał idealne miejsce do szlifowania pierwszych kroczków na tarasie przy apartamencie (mieszkaliśmy na parterze), gdzie mógł się bezpiecznie bawić.

W restauracji, specjalnie dla dzieci, jest bardzo dużo fotelików, więc nie powinniście z dziećmi mieć problemów w trakcie posiłków. Ponadto, co też było atutem, mając opcję all inclusive można było korzystać również z baru (napoje, przekąski) w drugim hotelu „Happy Days” – w mieście Kavros (co było dość wygodne, jeżeli akurat się wybierzecie na spacer).
Dużym atutem są również napoje w all inclusive, które dostępne są na plaży! (znajduje się tam specjalnie przygotowany barek).

Plaża – piękna i duża, a piasek jest idealny dla zabaw dzieciaków. Co ważne, wejście do wody jest bardzo łagodne i bez kamyczków (których zaczyna być więcej na plaży im bardziej idziemy w kierunku Kavros).

Dojście do plaży jest bardzo wygodne – wprost z hotelu przechodzi się tunelem pod drogą, a następnie wygodną kładką na plaże – droga zajmuje ok. 5 minut 😉 Nie ma żadnego problemu, aby tą trasą przejechać także z wózkiem.

Ku Waszemu zapewne zaskoczeniu (przynajmniej nas to miło zaskoczyło) na terenie całego hotelu jest bezpłatne WiFi…,uwaga – także na plaży! Ponadto na plaży są do dyspozycji bezpłatne (!!!) leżaki, których jest tyle, że ze znalezieniem wolnych miejsc nie będziecie mieć większego problemu nawet w szczycie sezonu.

Z takich rzeczy, które warto wiedzieć – to nie ma potrzeby zabierania własnych ręczników (a wiadomo, że jak się jedzie z dziećmi, to każda przestrzeń w bagażu jest cenna), ponieważ można je wypożyczyć w hotelu za kaucją zwrotną 10 EURO.

Warto tutaj dodać, że rzadko się spotyka tak miły personel, który dopełnia całości jeżeli chodzi o dobrą ocenę tego hotelu. Zarówno recepcja, jak i obsługa gastronomii była bardzo uprzejma i pomocna.

Dużym atutem hotelu jest również jego dobra lokalizacja pod kątem wszelkich wyjazdów na zwiedzanie, ponieważ zarówno do Chanii, całego zachodniego wybrzeża oraz Rethymnonu i środkowej części wyspy dojazd będzie łatwy i wygodny.

Aby nie było, że kolorujemy naszą ocenę, to czego nam zabrakło, aby ocenić ten hotel na 5, to:
• typowego jedzenie greckiego – np. nie było ani raz mussaki…,
• atrakcji dla starszych dzieci,
• wiedzy personelu hotelu na temat tego, gdzie można pojechać z dziećmi, tak aby nie było to za daleko, a jednocześnie stanowiło dla nich atrakcję,.

Na wstępnie wyraźnie zaznaczyliśmy, że nie polecilibyśmy tego hotelu na romantyczny wyjazd we dwoje.
Tak jak zapewne zauważyliście po powyższym opisie, to hotel dobry dla rodzin z dziećmi, zlokalizowany w mało atrakcyjnej okolicy, gdzie spacery raczej nie wchodzą grę. (przy drodze chociażby do Kavros, nie ma żadnych chodników, a wieczorową porą nie jest to zbyt bezpieczna trasa – słabo oświetlona). Kavros to też mało ciekawe miasteczko, bez większych atrakcji, a do Rethymnonu jest na tyle daleko, że konieczny jest dojazd autobusem lub autem. Innymi słowy, w godzinach wieczornych nie mamy za bardzo co liczyć na specjalne atrakcje.

Dlatego też, tak jak wspomnieliśmy, hotel zdecydowanie polecamy rodzinom z dziećmi, bo zapewnia on to, czego na takim pobycie najczęściej oczekują rodzice.

Wakacje w Bułgarii