Hotel nad morzem, w górach czy w mieście – nowa usługa Google pomoże!

Hotel nad morzem, w górach czy w mieście – nowa usługa Google pomoże!

Wiele osób planując wyjazd – czy to na wakacje, urlop w trakcie roku, a może w ramach podróży służbowej – staje przed wyzwaniem znalezienie atrakcyjnego cenowo, dobrze położonego (względem naszych oczekiwań) hotelu. Google rozwija swoje usługi i chce stać się dla nas także pośrednikiem w korzystaniu z hoteli poprzez usługę Google Hotel Search. Czy to oznacza, że takie serwisy jak Booking.com mogą czuć się zagrożone? Czy my dzięki nowej usłudze Google możemy coś zyskać?

Wakacje w Turcji

Wyszukiwarka hoteli – Google Hotel Search

Musimy wyraźnie zaznaczyć, że Google Hotel Search nie staje się kolejnym serwisem oferującym przegląd dostępnych miejsc noclegowych. W tej materii jest jedynie agregatorem treści z takich właśnie serwisów (dostając odpowiednie opłaty za taką formę reklamy, tego co te serwisy oferują) – m.in. Booking.com, Hotels.com, Trivago.pl

Google Hotel Search – prostota – oto jak wygodnie znaleźć najtańszy hotel

W odpowiedzi na nasze zapytanie, otrzymujemy zestawienie dostępnych ofert, które są zagregowane w dość przyjemny sposób i z bardzo dużą opcją filtrowania – po cenach, lokalizacji (interaktywna mapa po prawej). Wizualnie pełna prostota, z czego słynie Google. Ma być jasno i przejrzyście.

Lista znalezionych hoteli w wynikach wyszukiwania

Czy dzięki Google Hotel Search można znaleźć taniej hotel?

Na szybko porównując to co pojawia się w wynikach wyszukiwania w GHS trudno to jednoznacznie stwierdzić. Wygląda jednak, że tak – powinniśmy dostać prezentację hoteli, które spełniają kryteria wybrane w trakcie wyszukiwania. Po wybraniu danego hotelu zobaczymy listę pośredników, którzy oferują dany hotel, a następnie możemy wybrać najlepszą cenę za interesującą nas usługę.
Tym samym, nie będziemy musieli przechodzić przez oferty różnych serwisów, gdzie w zależności od wybranego hotelu, każdy z nich może mieć czasem lepsze, a czasem gorsze oferty. Nam Google Hotel Search przypomina w swoim działaniu takie Ceneo.pl – mamy zbiór ofert, a to od nas zależy, którą wybierzemy, ale co najważniejsze zawsze możemy sprawdzić kto oferuje najlepszą cenę.

Jak znaleźć hotel w dobrej cenie? Skorzystać z Google Hotel Search i porównać oferty!

Czy serwisy rezerwacyjne, takie jak Booking.com, mogą czuć się zagrożone?

Z pewnością tak – teraz wszystkim będzie zależało, aby proponować najlepsze ceny, co będzie możliwe tylko przez największe serwisy. Będzie duża presja na ceny, na czym powinniśmy skorzystać jako klienci. Pytanie, czy w dłuższej perspektywie Google nie zacznie prezentować wyższych cen, tak aby pracować na wyższych marżach – kiedy to już nas mocno przyzwyczai do swojej usługi, a użytkownikom nie będzie się już chciało korzystać z innych serwisu, jako każdego osobno.

Największą przewagą Google jest zasięg i „umieszczenie” możliwości rezerwacji już z poziomu wyników wyszukiwania (po prawej stronie).

Oferta rezerwacji hotelu w wynikach wyszukiwania

Większości z nas zależy na jak najniższej cenie, za jak najlepszą usługę. Wygląda na to, że Google taką możliwość właśnie zaczyna nam oferować! Warto spróbować przy najbliższej okazji, porównując jednocześnie, już bezpośrednio na konkretnych serwisach, czy cena prezentowana przez Google jest atrakcyjna.

My z pewnością tak zrobimy przy najbliższej okazji.

Wakacje w Bułgarii