Hotel tylko dla dorosłych - co to oznacza?

Hotel tylko dla dorosłych - co to oznacza?

Zapewne wielu z Was albo już się spotkało, albo wkrótce się spotka przy wyborze hotelu na wakacje, opcję hoteli tylko dla dorosłych. O ile oczywiście nie przyjdziecie do biura z dziećmi i z definicji taka oferta nie zostanie Wam przedstawiona.

Wakacje w Turcji
fot. Hotel tylko dla dorosłych – Riu Palaca Macao na Dominikanie

Co to znaczy, że hotel jest tylko dla dorosłych?

Już widzimy lekki uśmiech na Waszej twarzy, kiedy usłyszycie, że dany hotel jest właśnie tylko dla dorosłych. Co też tam musi się dziać? Może lepiej omijać takie miejsce szerokim łukiem?
Sami przy pierwszym kontakcie z takim opisem, zachowaliśmy się dokładnie w taki sposób – uśmiech od razu się pojawił, bo tak właśnie sobie pomyśleliśmy.
Jak się okazuje, to nic bardziej mylnego, a opcja ta może Wam bardzo przypaść do gustu. Otóż hotele tylko dla dorosłych, w szczególności różnią się tylko tym od standardowej oferty, że do takich hoteli nie można jechać z dziećmi. Wciąż widzimy uśmiech na Waszej twarzy… Aczkolwiek limit ten wynika z tego, iż hotele w takiej opcji nastawione są na turystów, którzy chcą zwyczajnie odpocząć w możliwie cichych warunkach.
Zapewne niektóre osoby czytające ten wpis, mają dokładnie tak samo – nie chcą po prostu aby w trakcie relaksu nad basenem, w trakcie przebywania w restauracji, przeszkadzały im dzieciaki.
Dodatkowo, w takich hotelach nie ma atrakcji dla dzieci (zrozumiałe), a zakres usług jest nastawiony stricte na starszą klientelę – np. poprzez rozbudowaną ofertę zabiegów SPA.

Od jakiego wieku można zabierać dzieci do hoteli dla dorosłych?

Większość hoteli ma limit minimum 18 lat, a w niektórych od 16 lat. Wszystko po to, aby zapewnić iż nie będzie na terenie hotelu żadnych głośno zachowujących się dzieci.
Dla rodziców, takich jak my, jest to może i trochę śmieszna opcja, ale wierzcie nam – chętnie byśmy w miarę możliwości także od czasu do czasu z oferty takich hoteli skorzystali. Domyślamy się, że nie jesteśmy tutaj wyjątkiem 😉

Gdzie można znaleźć oferty hoteli tylko dla dorosłych?

Jeżeli taka opcja i Wam się podoba, to ze znalezieniem takich ofert nie będziecie mieć większego problemu. Praktycznie wszystkie większe biura podróży mają takie hotele zakontraktowane. Oczywiście ich wybór jest znacznie mniejszy i nie zawsze będą w lokalizacji takiej jaką byście chcieli, ale za to gwarantują, że nie będzie w nich dzieci. Jednym z takich hoteli, perełek jaki nie tak dawno odkryliśmy w ofercie jednego z biur podróży jest hotel na Zakynthos – TUI Sensimar Caravel. Kiedyś się do niego wybierzemy 😉

fot. Hotel Cala Blanca – Ibiza – ze strefą tylko dla dorosłych

Czym są specjalne strefy tylko dla dorosłych w normalnych hotelach?

Dla tych z Was, którzy chcą mieć większy wybór, a jednocześnie odpocząć od dzieci, niektóre hotele wydzieliły na swoim terenie specjalne strefy właśnie tylko dla dorosłych – np. odrębny basen, gdzie dzieci nie mają wstępu. Taką strefę ma między innymi hotel, w którym kiedyś byliśmy na Ibizie – Invisa Club Cala Blanca. Szczerze mówiąc takie rozwiązanie bardzo przypadło nam do gustu. Kiedy chcieliśmy mieć spokój i ciszę, to szliśmy do strefy tylko dla dorosłych (np. kiedy dzieci były w mini klubie, a jednocześnie mieliśmy też sporo atrakcji dla dzieci).

fot. Hotel Cala Blanca – Ibiza ze strefą tylko dla dorosłych

Strefy tylko dla dorosłych są dostępne raczej tylko w większych obiektach hotelowych, gdzie rozległy teren pozwala na zrobienie dodatkowego miejsca specjalnie dla osób ceniących sobie wypoczynek bez dzieci.

Dlatego też, jak chcecie mieć gwarancje, że Waszego urlopu nie będą zakłócać krzyki, płacze i głośne zachowanie dzieci, to skorzystanie z hotelu tylko dla dorosłych będzie dla Was bardzo dobrym rozwiązaniem.

Wakacje w Bułgarii