Jak zaoszczędzić na parasolach plażowych?

Jak zaoszczędzić na parasolach plażowych?

Jadąc na wakacje często marzymy o relaksie na plaży, wypoczywając pod parasolem, chowając się co jakiś czas przed palącym słońcem. My też tak lubimy. Niestety w tym wszystkim nie wszystko jest tak miłe jak promienie słońca.
Oferujący leżaki z parasolami nie są jednak łaskawi dla naszego portfela, a im dalej na Zachód Europy, tym robi się mniej przyjemnie. Do tej pory koszty za 2 leżaki i parasol jakie spotykaliśmy na europejskich plażach oscylowały w okolicach 10 Euro za komplet. W tym roku jednak podczas wakacji usłyszeliśmy za komplet leżaków i parasol aż 18 Euro! Tego było już za wiele.
Z jednej strony nie chcieliśmy palić się jak krewetki na rozpalonej patelni, leżąc na plaży bez leżaków i parasola, z drugiej też nie chcieliśmy być „okradani” w biały dzień. 18 Euro za komplet dziennie, to łatwo sobie policzyć ile ta przyjemność kosztowałaby nas podczas 2 tygodniowego urlopu. Zmuszeni więc okolicznościami musieliśmy znaleźć jakieś rozwiązani i aż sami się zdziwiliśmy, że wpadliśmy na to dopiero po kilkunastu wyjazdach. Rozwiązanie było nad wyraz proste – plażowy leżaku kupiony w pobliskim sklepiku za niespełna 10 Euro. Może nie było aż tak wygodnie jak na leżakach za 18 Euro, ale cóż zrobić. Woleliśmy zaoszczędzone pieniądze wydać na dodatkową wycieczkę.
A gdzie to tak drogo, te 18 Euro, zapytacie. Otóż w Hiszpanii, a dokładnie na Ibizie. Nie jest to jednak najwyższa cena jaką nas zaskoczono.
Co powiecie na 20 Euro za komplet leżaków i parasol dziennie? Taką właśnie cenę usłyszeliśmy na Formenterze, prześlicznej wysepce blisko Ibizy. Wprawdzie plaże jakie tam zobaczyliśmy, porównuje się do tych, które można spotkać na Karaibach, ale słono sobie cenią wygodę leżakowania na tychże plażach… Ucieszyliśmy się, że mamy swój własny parasol kupiony na początku urlopu. Może wygoda nie taka jak na leżaczkach, ale Polak oszczędny jest i potrafi sobie poradzić aby nieco zaoszczędzić.
To co jest pewne, to kolejny wypoczynek nad morzem zaczniemy od zakupu parasola 😉

Wakacje w Turcji
Wakacje w Bułgarii