Jak zmienić kod w walizce Puccini?

Jak zmienić kod w walizce Puccini?

Jak zmienić kod w walizce Puccini? To bardzo proste i o tym dzisiaj. Zachęcamy Was do zmiany szyfru w walizce, z tego który macie ustawiony fabrycznie przy zakupie bagażu. Najczęściej to 000. Wierzcie nam, to pierwsza kombinacja, z której ktoś skorzysta w przypadku chęci otworzenia Waszego bagażu (jeżeli będzie próbował oczywiście).

Wakacje w Turcji

Zmiana kodu w walizce Puccini

Zasady zmiany szyfru są bardzo podobne w większości walizek, natomiast różnią się niuansami. W tym wpisie pokazujemy krok po kroku jak zmienić kod w walizce Puccini (w tym przypadku model PC019B 7 LONDON), którą właśnie kupiliśmy:

Krok 1 – walizka Puccini – kod fabryczny

Na początek ustawiamy kod fabryczny, w tym przypadku 000, tak aby można było otworzyć walizkę i rozpocząć proces zmiany kodu.

Krok 2 – walizka Puccini – walizka otwarta – kod fabryczny

W tym kroku, po przesunięciu zamka (kółeczko u góry z czerwoną strzałką), odblokowujemy walizkę.

Krok 3 – walizka Puccini – długopisem wciskamy przycisk odblokowujący

Przy ustawionym kodzie wyjściowym (w tym przypadku fabrycznym 000) wciskamy ostrym przedmiotem, np. długopisem, przycisk resetu i trzymając wciśnięty, przesuwamy zamek w kierunku pokręteł szyfru, zgodnie z czerwoną strzałką (na zdjęciu zamek to kółeczko u góry).

Krok 4 – walizka Puccini – przesuwamy zamek (przycisk odblokowujący powinien być wciśnięty) i ustawiamy nowy kod

Przy dosuniętym zamku w kierunku pokręteł szyfru, ustawiamy nowy kody – w tym przypadku ustawiliśmy 212. Po ustawieniu nowego kodu, puszczamy zamek i kod ustawiony. Od teraz nowym kodem dla naszej walizki będzie 212 (a w Waszym przypadku ten ustawiony przez Was).

Krok 5 – walizka Puccini – kod zmieniony

I gotowe. Ustawiliśmy nowy kody.

Na jaki kod najlepiej zmienić?

Z naszego doświadczenia podpowiemy, że najlepiej na taki, który łatwo zapamiętacie. Koniecznie też (jeżeli obawiacie się, że mimo wszystko możecie zapomnieć) dobrze jest go gdzieś zapisać. Dla ułatwienia, w przypadku posiadania kilku walizek, naprawdę dobrze się sprawdza używanie wszędzie takiego samego kodu. Będzie po prostu łatwiej.

Przeczytaj również: Jak zmienić kod w walizce Roncato?

Nie ma nic gorszego niż zamknięta walizka i trudność z przypomnieniem sobie kodu, kiedy właśnie się śpieszycie i szybko chcecie ją otworzyć.

Kiedy zamykać walizkę na kod?

Odpowiedź brzmi – najlepiej zawsze. Po co ma być otwarta? Z pewnością przez cały czas podróży, szczególnie już kiedy „tracicie” walizkę z zasięgu wzroku, tj. kiedy nadajecie ją przy odprawie i jedzie sobie do luku bagażowego. W ten sposób nikt niepowołany jej nie otworzy.

A jeżeli z jakiegokolwiek powodu zainteresują się nią celnicy, to ważne abyście mieli walizki z zamkami TSA (Travel Sentry Approved), wówczas służby te mogą Waszą walizkę otworzyć bez kodu, za pomocą odpowiedniego klucza.

Walizka Puccini – Instrukcja do kodu (walizka posiada zamek TSA)

My często zamykamy również walizki na szyfr, kiedy trzymamy je w pokoju hotelowym. Przechowujemy tam np. część pieniędzy i inne wartościowe rzeczy, kiedy nie mamy możliwości skorzystania z sejfu. W ten sposób łatwiej ustrzec się kradzieży, bo ciężko sobie wyobrazić złodzieja, który z Waszego pokoju będzie chciał wyjść z walizką 😉

Wakacje w Bułgarii