Kiedy dobrze jest wykupić ubezpieczenie od rezygnacji?

Kiedy dobrze jest wykupić ubezpieczenie od rezygnacji?

Zapewne często Wam się zdarza w momencie zakupu wyjazdów urlopowych, pytanie ze strony sprzedawcy czy życzycie sobie ubezpieczenie od rezygnacji. Każdy touroperator ma swoje warunki, jak i również stawki, które każdorazowo warto dokładnie zgłębić przed finalną decyzją o dobraniu takiej opcji.

Wakacje w Turcji

Niemniej jednak, pozostaje pytanie to czy dobrze jest takie ubezpieczenie posiadać czy też nie?

Z jednej strony czasami żal wydawać na dodatkowe opłaty, bo zawsze się znajdzie wiele innych, bardziej przyjemnych sposób na zagospodarowanie tych pieniędzy. Z drugiej jednak, koniecznie w niektórych przypadkach powinno się takie rozwiązanie poważnie rozważyć:

Kiedy na urlop wybieramy się z małymi dziećmi.
Każdy kto ma małe dzieci, dobrze wie o czym mowa. Nasi milusińscy mają wręcz „tajemnicze” możliwości dobierania momentów zachorowań dokładnie w czasie, kiedy ma się wydarzyć coś ważnego, czy też właśnie jesteśmy przysłowiowy „dzień” przed wyjazdem na wakacje. Dlatego też w tym przypadku nie warto oszczędzać na tym dodatkowym ubezpieczeniu. Obyście nie musieli z jego warunków korzystać (zawsze lepiej pojechać niż nie pojechać na urlop!).

Kiedy w naszej pracy, stabilność zatrudnienia jest dość niska.
Pracujemy w różnych miejscach i niekoniecznie są to etaty na całe życie, jak to jeszcze do niedawna miało miejsce w wielu zakładach. Dzisiaj zawirowania na rynku pracy, a tym samym stabilność zatrudnienia, nie dają już takich „gwarancji” na dłuższą metę. Jeżeli do tego dodamy, że często utrata pracy sprawia, że „koszty” wyjazdu ciężko udźwignąć i chciałoby się znaleźć jakieś dodatkowe pieniądze.

Kiedy należymy raczej do tych bardziej chorowitych osób.
Zazwyczaj będąc chorym nie mamy nawet ochoty myśleć o dłuższych podróżach, niż te z łóżka np. do kuchni, to już z pewnością dalsze wyjazdy nie są nam w głowie. Jeżeli więc dość często trafiają nam się okresy „chorobowego”, to lepiej mieć opcje prawie bez kosztowej rezygnacji z wyjazdu.

Innymi słowy, zawsze w przypadkach, kiedy wiemy, że może nas spotkać trochę niespodziewanych wydarzeń (np. wspomniane dzieci, starsi i schorowani rodzice, itp.) warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie od rezygnacji. A już z pewnością, w każdym z powyższych przypadków, kiedy rezerwujemy nasz wyjazd z dużym wyprzedzeniem. Praktycznie nie ma sensu zakup takiego ubezpieczenia w przypadku ofert last minut – z jednej strony, prawie zawsze mamy już tylko kilka dni do wyjazdu (a w takim czasie ryzyko zdarzeń losowych łatwiej oszacować), a z drugiej jest tak blisko do wyjazdu, że suma jaką możemy odzyskać w razie konieczności, będzie bardzo niska.

Na koniec warto posłużyć się powiedzeniem, iż „przezorny zawsze ubezpieczony”! My dodalibyśmy tutaj wersję zmodyfikowaną – „Przezorny, w uzasadnionych przypadkach, zawsze ubezpieczony”!

Wakacje w Bułgarii