Kiedy jechać nad polskie morze?

Kiedy jechać nad polskie morze?

Wyjazd na polskie morze w ostatnich latach stał się zdecydowanie bardziej popularny. Wiele kierunku dotychczasowych wakacyjnych wyjazdów mocno zniechęciło – z jednej strony ze względu na niższy poziom bezpieczeństwa (np. Tunezja, Egipt), a z drugiej na bardzo wysokie ceny w Europie będące konsekwencją „zamknięcia się” wspomnianych kierunków.
Tym samym polskie morze przeżywa prawdziwe oblężenie. Dlatego dla komfortu wypoczynku warto dobrze się zastanowić nad terminem wyjazdu nad Bałtyk.

Wakacje w Turcji

Kiedy nad polskim morzem jest najtaniej?

Jeżeli mówimy o okresie letnich wakacji, to trzeba powiedzieć, że taniej to już było… Ceny jakie widzimy czy to za noclegi, czy za jedzenie, to włosy się jeżą. Jeszcze do niedawna, spokojnie 2-3 tysiące złotych na dwuosobową rodzinę z dzieckiem mogło wystarczyć. Teraz – no może, ale na kwaterach prywatnych i z własnym wyżywieniem, bo ceny hoteli jak na południu Europy (np. w Bułgarii), a obiad ciężko zjeść taniej niż 25-30 PLN na głowę (a i tak będzie dość skromny).

Dla przykładu jeszcze ceny w hotelach – tutaj za przyzwoity hotel 3*, a bardziej może 4* – to za 2 osobową rodzinę i małe dziecko (nie niemowlę) – trzeba wydać zdecydowanie powyżej 3 tysięcy, z opcją wyżywienia HB.

Przeczytaj również: Co spakować nad morze?

Na polskich plażach parawan przy parawanie

Wprawdzie jest drogo, ale trzeba przyznać, że tłocznie. Tłumy turystów przelewają się z jednego krańca miasteczek na drugi, a (często) małe miejscowości turystyczne pękają w szwach. Łokieć w łokieć. Do tego plaża – las namiotów, parasoli, parawanów z wąskimi ścieżkami, którymi ledwo można się dostać do morza. Parawany – to z jednej strony nasz tradycyjny element krajobrazu, a z drugiej strony chyba jedyna opcja aby mieć choć trochę prywatności i nie leżeć głowa w głowę z sąsiadem.

Parawan przy parawanie – lepiej nie jechać w szczycie sezonu nad morze

Kiedy więc najlepiej jechać nad polskie morze?

Jeżeli nie lubicie tłumów, chcecie odpocząć, a do tego nie chcecie przepłacać, to zdecydowanie radzimy na Bałtyk jechać tuż po wakacjach – na początku września. W tym czasie jest jeszcze szansa na pogodę, może woda być też na tyle ciepła (jak będziecie mieć szczęście, to nawet powyżej 18 stopni).

Przeczytaj również: Kiedy jechać na urlop? Poza sezonem!

W nieco gorszej sytuacji są rodzice dzieci w wieku szkolnym. Tutaj wakacyjny kalendarz ma swoje prawa. Ale i z tym można sobie poradzić. Zdecydowanie polecamy Wam wyjazd w ostatni tydzień wakacji, tak aby to właśnie 31 sierpnia dopiero kończyć swój pobyt. Dzięki temu, że wiele osób chce jak najszybciej pojechać na wakacje, to na koniec sierpnia zdecydowanie mało kto planuje swój urlop.

Przepiękne zachody słońca – koniecznie zobaczcie nad polskim morzem!

Tak, wiemy – chciałoby się wcześniej pojechać, niż jak wakacje się kończą. Ale czy warto spędzać czas wśród tłumu turystów, tak w miasteczkach, jak i na plaży? Naszym zdaniem nie. Do tego warto dodać, że ostatni tydzień sierpnia jest też zdecydowanie tańszy.

Polskie morze – zejście na plaże
Piękne plaże – mniej tłocznie na koniec sierpnia

Dlatego też, jak macie dylemat kiedy jechać nad polskie morze, to rozważcie właśnie ostatnie dni sierpnia. My tak zrobiliśmy i jesteśmy bardzo zadowoleni.

Wakacje w Bułgarii