Kiedy kupować first minute 2020?

Kiedy kupować first minute 2020?

Oferty first minute na wakacje 2020 już pojawiły się w niektórych biurach podróży zaskakując nie tylko konkurencję, ale w sumie i nas. Do tej byliśmy przyzwyczajeni, że o wakacjach zaczynamy dopiero myśleć po powrocie z letniego urlopu, a nie w jego trakcie – czyli w sierpniu…

Skoro już są pierwsze oferty na przyszły rok, to pojawia się pytanie czy w takim razie warto już teraz rezerwować przyszłoroczny wakacyjny wyjazd? W tym wpisie znajdziecie odpowiedź.

Pierwsze oferty first minute 2020 już są

Trzeba przyznać, że to dość niecodzienna sytuacja, że już w sierpniu możemy kupować wakacyjne wyjazdy na kolejny rok. Zazwyczaj firsty zaczynały się pojawiać jak kończyły się letnie urlopy, a osoby wyjeżdżające, z głowami pełnymi jeszcze wspomnień z dopiero co zakończonych wyjazdów, chętnie zaczynały się rozglądać za kolejnymi – zawsze to miło kończąc jedne wakacje, mieć w perspektywie następny wyjazd.

W tym roku sytuacja się zmieniła, bo pierwsi touroperatorzy – TUI i Coral Travel postanowili nas zaskoczyć i już teraz oferują możliwość zakupu ofert w ramach first minute 2020.

TUI – oferta first minute 2020

Wprawdzie first minute na wyjazdy 2020 już jest, ale niepełna

Z jednej strony można zrozumieć, że organizatorzy wyjazdów wakacyjnych chcą znacznie wcześniej zacząć kusić klientów swoją ofertą, ale czy my jaki klienci jesteśmy na tak wczesne planowanie gotowi? Zapewne część z Was już myśli o przyszłych wakacjach, więc i chętnie skorzystacie z takiej możliwości.

Dlaczego wakacje z biurem podróży?

Przeczytaj również: Dlaczego na wakacje (jeszcze) jeździmy z biurem podróży?

Warto jednak zwrócić uwagę, że to jest takie częściowe wystartowanie z ofertą – otóż nie wszystkie hotele i destynacje, które będą dostępne w 2020 już są prezentowane. Wciąż dodawane są nowe i oferta ta jest uzupełniana. Można powiedzieć, że uruchomienie sprzedaży „wakacji 2020” miało wymiar bardziej symboliczny, mający na celu pokazanie klientom, że dane biura są pierwsze i można już do nich przychodzić i przeglądać oferty.

Przeczytaj również: Kiedy najlepiej wziąć urlop 2020 roku?

Równie ważne jest to, że z największych tylko TUI i Coral Travel na ten moment zachęcają do zakupu przyszłorocznych wyjazdów, a tym samym nie będziecie mieć teraz możliwości porównania co też szykują pozostałe duże biura: Itaka, Grecos, Rainbow. A jak sami dobrze wiemy, warto zawsze mieć większy wybór i porównać oferty różnych touroperatorów.

Travelplanet.pl – biuro podróży, ale też agencja turystyczna (oferuje produkty innych biur)

Z kupnem first minute 2020 lepiej poczekać do września

Tak jak wspomnieliśmy, na ten moment oferta jest first minute jeszcze dość ograniczona, a pełna oferta zapewne pojawi się u wszystkich za kilka tygodni, to jest we wrześniu, to właśnie do tego czasu radzilibyśmy Wam zaczekać. To właśnie we wrześniu powinniście mieć najlepszy wybór, najlepsze okazje i warunki zakupu wyjazdów urlopowych na przyszłe wakacje.

Przeczytaj również: First minute czy last minute – co wybrać, co jest lepsze?

Lepiej nie czekać na last minute

Jeżeli macie możliwość planowania wakacji ze znacznie dłuższym wyprzedzeniem, czy też jesteście rodzicami dzieci w wieku szkolnym, to lepiej skorzystać z ofert first minute, niż czekać na last minute. Polityka sprzedaży większości biur podróży zmieniła się istotnie w ostatnich latach i nastawiona jest na oferowanie najlepszych warunków w ramach first minute (np. gwarancje najniższej ceny, dodatkowy usługi w cenie, itp.). Zauważcie, że w ostatnim czasie ciężko jest znaleźć ciekawe oferty last minute, a biura mają ich mały wybór.

Oferty last minute – wygląda na to, że będzie ich mniej

Zwyczajnie touroperatorom nie opłaca się sprzedaż last’ów – niskie ceny, brak przewidywalności sprzedaży, ryzyko „pustych miejsc”. Z pewnością ograniczanie atrakcyjności ofert last minute, tak aby zachęcać klientów do first minute, będzie przez biura dalej kontynuowana.

Dlatego też zachęcamy Was do kupna wyjazdów ze znacznym wyprzedzeniem, ale jeszcze nie teraz, ale za kilka tygodni – we wrześniu.