Kiedy najlepiej planować wakacje?

Kiedy najlepiej planować wakacje?

Jesień to idealny czas na planowanie letnich wakacji!

Wakacje w Turcji

Dni stają się coraz krótsze, słońce bawi się z nami w chowanego – raz jest, a raz go nie ma – a pogoda robi się coraz bardziej kapryśna. Do tego wszystkiego wspomnienie ciepłego i słonecznego lata jeszcze jest na tyle bliskie, że już chciałoby się ponownie zacząć pakować i jechać na letni wypoczynek. My tak mamy!

Niestety lato już się z nami pożegnało, a do kolejnego jest dobrych kilka miesięcy, z zimą po drodze. Dlatego właśnie w jesieni miło planuje się kolejne letnie wakacje, które dają nadzieję na przyszłe słoneczne doznania, błogie leniuchowanie, rajskie kąpiele czy też odkrywanie oddalonych zakątków skąpanych w promieniach letniego słońca. Nam osobiście, nic tak nie poprawia nastroju jak rozmowy w jesienne dni na temat kolejnych słonecznych wakacji, a jeszcze bardziej finalne ich zarezerwowanie, co sprawia, że mamy na co czekać.

Jednak, nie tylko aura za oknem sprawia, że jesień to idealny czas na planowanie letniego wypoczynku. To co jeszcze warto tutaj wspomnieć, a może przede wszystkim to, że macie do wyboru bardzo szerokie spektrum ofert biur podroży na sezon letni, których start sprzedaży zaczyna się właśnie w jesieni, a kuszące propozycje first minute jeszcze bardziej zachęcają do zapoznania się z letnią ofertą. Już na początku jesieni praktycznie wszystkie większe biura mają swoje letnie oferty wspierane przez kampanie reklamowe, które dodatkowo podgrzewają chęć rezerwacji kolejnych wakacji. Można by rzec, że to wszystko po to, aby okres zimowy Wam nieco milej upłynął, z perspektywą, że macie już coś zarezerwowane na lato.

Rezerwacja z ofert first minute, poza korzystną ceną, mają dodatkowy atut – praktycznie wybór z ofert jest nieograniczony, dający możliwość znalezienia tego co nam najbardziej odpowiada.

fot. www TUI – first minute

Natomiast jeżeli Wasz budżet jest nieco wyższy, niż przeciętnego turysty, to spełnienie marzeń o kolejnych letnich wakacjach za wiele miesięcy zbyt odległe, to możecie spełnić swoje zachcianki wyjazdowe znacznie wcześniej, korzystając z oferty podróży egzotycznych. Można z nich skorzystać w perspektywie kilku tygodni, kiedy za oknem będzie już (zapewne) śnieg, wybierając się np. na Kubę, Dominikanę. Niestety w tych ostatnich przypadkach należy się liczyć z wydatkiem dobrych kilku tysięcy złotych na osobę, nawet kiedy uda się znaleźć dobra ofertę last minute. (O korzyściach first i last minute piszemy tutaj ).

fot. First minute – Itaka on line

Dla nas więc jesień to najlepszy okres planowania letniego wypoczynku. Jesteśmy przekonani, że dla Was również. A jeżeli jeszcze nie praktykowaliście takiego planowania, to zachęcamy do przetestowania – z pewnością już teraz poczujecie słoneczną stronę swoich przyszłych letnich wakacji!

Teraz (jesień) jest też najlepszy moment na zakup akcesoriów podróżnych – np. toreb, walizek – większość producentów wyprzedaje swoje kolekcje, mając na uwadze, że jest już po sezonie sprzedażowym, a jednocześnie muszą zrobić miejsce na kolejne kolekcje. Więc nie tylko mamy możliwość poprawienia sobie nastroju w ogóle myśląc i planując wakacje, ale może także nieco zaoszczędzić zarówno na kosztach wyjazdu, jak i na potrzebnych akcesoriach.
Jak widzicie, jesień może być całkiem przyjemna – nawet w kontekście planowania letniego wypoczynku!

Wakacje w Bułgarii