Klub FC Barcelona - cel pielgrzymek kibiców z całego świata

Klub FC Barcelona - cel pielgrzymek kibiców z całego świata

Klub FC Barcelona i wszystko co się z nim wiąże – piłkarze tacy jak Messi, Neymar, muzeum klubu, świetny marketing i miliony gadżetów – to wszystko nakręca przemysł turystyczny w Barcelona, bardziej niż nie jedne zabytki tej metropolli.

Wakacje w Turcji

Barcelona – wystarczy przejść się ulicami tego pięknego miasta, a już po pierwszych krokach łatwo można zauważyć co jest najważniejsze dla turystyki tej metropoli. To nie znane zabytki, ani też dzieła wielkich artystów związanych z Barsą – to wielki klub piłkarski – FCBarcelona.

fot. Muzeum FC Barcelona

Klubu tego ani jego piłkarzy nie trzeba przedstawiać praktycznie żadnemu kibicowi, a mecze tej drużyny śledzi praktycznie każdy prawdziwy fan piłki nożnej na całym świecie – czy to oglądając ich wystąpienia, czy chociażby śledząc tylko same wyniki. Dla osób, które nie żyją na codzień piłką nożną, zaobserwowanie jak ważna jest piłka nożna dla Katalończyków, tego jak mówią, jak traktują swoich idoli, jak zachowują się na meczach swojego ukochanego klubu, to wydaje się jak jakieś szaleństwo czy wręcz zachowania z pogranicza religijnego fanatyzmu. Ale to właśnie taka kultura traktowania piłki i szacunku do tradycji w sporcie, sprawia że nabiera się wielkiego szacunku do kibiców.

Taki odczuwanie wyjątkowego nastroju towarzyszącemu przygotowaniom do ważnych meczy jakie czuje się wręcz w mieście, następnie przeżywania samego meczu, a i tego co dzieje się po meczu – to aż żal, że nie mamy takich tradycji i kultury dopingowania naszych drużyn w Polsce. Z pewnością to właśnie sprawia, że taki klub jak FCBarcelona swoją “religię” rozlewa praktycznie na cały świat, pielgrzymowanie do Barcelony, właśnie dla swojego ukochanego klubu jest jednym z częstych powodów spędzania urlopu w tym mieście.

fot. Lionel Messi – najsłynniejszy piłkarz – plakat przy stadionie FCBarcelona

Zapewne wielu z Was albo już było w Barcelonie ze względu na ten klub (i mowa tu zarówno o męskiej, ale także i żeńskiej części naszych czytelników), albo ma takie plany i podczas jakiegoś urlopu tak właśnie spędzi swój wolny czas. I mimo braku większego zrozumienia dla ekscytacji piłką nożną, takie plany teraz będziemy rozumieć w 100%. Nawet “nie kibic” poczuje magię piłki nożnej po odwiedzeniu Barcelony i samego klubu FCB wraz z muzeum jakie bezpośrednio przy stadionie przyciąga ogromne tłumy.

fot. Stadion FCBarcelona – ze słynnym hasłem “Mes que un club”

Szczerze polecamy wybrać się w taką “piłkarską” podróż do Barcelony.

 

Wakacje w Bułgarii