Krynicka Koliba na Jaworzynie to miejsce gdzie...

Krynicka Koliba na Jaworzynie to miejsce gdzie...

Sezon wypraw w góry niższe i wyższe rozpoczął się w najlepsze, a jego kulminacja jeszcze przed nami – w wakacje, które praktycznie zaraz się zaczną. Myśląc o wypadach w góry w szczególności chcemy w nich znaleźć coś dla duszy – piękne widoki, cisze, wspaniałą przyrodę, odskocznię od codziennego pędu. Nie możemy jednak zapominać o czymś dla ciała – miejscach gdzie możemy odpocząć, zjeść coś dobrego, wypić pyszną kawę, podelektować się deserem, a może i zostać na nocleg.

Wakacje w Turcji

Wprawdzie do dyspozycji mamy wiele schronisk – takich prawdziwych z krwi i kości, ale też zdarza się nam znaleźć w górach prawdziwe perełki dla bardziej wymagających, gdzie począwszy od jedzenia, aż po bardzo dobre warunki noclegowe, poczujemy się jak w gościnie u prawdziwych Górali.

fot. Jaworzyna – kolejka gondolowa – jeden z wagoników

Takim miejscem na szlaku jest Krynicka Koliba, która kilka lat temu pojawiła się na szczycie Jaworzyny (1114 m n.p.m.), w Beskidzie Sądeckim, w Krynicy, a którą odkrywamy na nowo za każdym razem będąc w tych okolicach na wycieczkach górskich.

fot. Jaworzyna – Krynicka Koliba – grill

W Kolibie można raczyć się regionalnymi potrawami, w typowo góralskich wnętrzach (w zimie, całości klimatu dopełniają choinki, a na ławach baranie skóry).

fot. Jaworzyna – karczma Krynicka Koliba – oryginalne, góralskie wnętrze

Miejsce to nie tylko Karczma, której specjały zadowolą nawet najbardziej wymagającego klienta, ale również najwyżej położone miejsca noclegowe w Krynicy-Zdroju! Nigdzie indziej w Krynicy i okolicy nie znajdziecie tak pięknych widoków z pokojów, jak właśnie tutaj. Wschód słońca, który leniwie budzi się nad Krynicą, widziany z pokoju (szczególnie zimą) to widok, którego nie da się opisać i nigdy się nie zapomni.

fot. Jaworzyna – Krynicka Koliba – widok z tarasu

Wprawdzie teraz mówimy bardziej o sezonie letnim, ale warto tutaj wspomnieć także o zimie, kiedy to Krynicka Koliba zamienia się w bajkową góralską gospodę. spowitą śniegiem, do której udają się liczni narciarze, ale i turyści, spragnieni dobrego jadła i ciepłych napojów.

Więcej o Krynickiej Kolibie możecie poczytać na www.krynicka-koliba.pl

Zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca przy możliwie najbliższej okazji. A tych, którzy chcieliby spędzić noc w górach w Krynicy, tak wysoko, że wyżej już jest tylko niebo, to jest to miejsce dla Was.

Wakacje w Bułgarii