Lawina chmur nadciągająca nad Morro Jable na Fuerteventurze

Lawina chmur nadciągająca nad Morro Jable na Fuerteventurze

Tym razem prezentujemy Wam kolejne zdjęcie, które ze względu na niecodzienne zjawisko, utkwiło nam w pamięci z pobytu na Ferteventurze (Wysypy Kanaryjskie), a dokładnie miejscowości Morro Jable.

Wakacje w Turcji

Pewnego pięknego poranka, jak to mieliśmy w zwyczaju, zaraz po śniadaniu popijaliśmy kawę na hotelowym tarasie, kiedy zauważyliśmy dość niecodzienne zjawisko – skotłowane chmury nad pasmem górskim niedalego naszego pobytu. Niewiele się zastanawiając szybko przynieśliśmy aparat aby uwiecznić to czym teraz z Wami się dzielimy.

Warto tutaj dodać, że chmury te praktycznie się nie przemieszczały, wyglądały jak zatrzymana na stop klatce lawina “śnieżna”, którą zaraz ktoś uruchomi aby mogła dalej swobodnie rozlać się po dolinie. Tak jednak się nie stało – chmury, jak tylko mijały walcem pasmo górskie, bardzo szybko “rozpuszczały” się w powietrzu. Jak nam później powiedziała obsługa hotelu, to zjawisko bardzo często można obserwować w tej części wyspy – gdzie chmury znad oceanu napływają nad wyspę, gdzie napotykają od północy barierę w postaci wysokiego pasma górskiego. A piętrząc się przy skalistymy wybrzeżu tuż po jego minięciu, rozpuszczane są (dosłownie) gorącymi promieniami słońca.

Widok naprawdę robi wrażenie 😉

Wakacje w Bułgarii