Aplikacja Pocket – czyli schowaj w kieszeni to co chcesz poczytać później!

Aplikacja Pocket – czyli schowaj w kieszeni to co chcesz poczytać później!

Aplikacje powstają jak grzyby po deszczu, a popularność smartfonów sięga zenitu. Często niektóre z aplikacji przygotowywane są w szczególności pod kątem zastosowań biznesowych, ale dają się idealnie wykorzystać także na urlopie.

Wakacje w Turcji

Jedną z naszych ulubionych aplikacji, która raczej nie powstawała pod kątem szeroko rozumianych wyjazdów wakacyjnych, jest Pocket.

Pocket – zrzut ekranu

Dlaczego warto mieć aplikację Pocket w swoim telefonie?

Dzięki tej aplikacji, zainstalowanej na Waszym smartfonie, tablecie, a ostatnio także z opcją dostępu przez stronę www.getpocket.com możecie praktycznie wszystko co znajdziecie w internecie, zachować do przeczytania (posłuchania) podczas Waszego wypoczynku!

Pocket, po zainstalowaniu, pojawia się jako dodatkowa aplikacja, do której możecie przerzucać wszystko z poziomu stron, które odwiedzacie czy też innych aplikacji jak np. Flipboarda (o tej apce napiszemy również). Po przerzuceniu do Pocket’a danej strony, zostaje ona zapisana w formie przyjaznego artykułu do poczytania.

Artykuły pojawiają się chronologicznie, od najświeższych do najstarszych. Da się w ramach listy dodawać do nich tagi, zapisywać w ulubionych, przesyłać je dalej (np. mailem do naszych znajomych). Ale to co jest najważniejsze, to praktycznie mamy do naszej bazy dostęp praktycznie w każdym miejscu i o każdej porze.

Pocket – zapisz na później

 

Wygoda korzystania z aplikacji

Naszą bazę rzeczy do poczytania możemy budować w każdym momencie (np. stojąc w kolejce do kasy, czekając na tramwaj, jadąc autobusem do pracy, itd.), kiedy mamy mało czasu do czytania, a jedynie chcemy bieżące artykuły wyszukiwać, aby nam coś ciekawego nie umknęło, a na wakacjach, jeden po drugim czytać.

No tak, ale jest jeszcze coś ważnego, wygodnego w tej aplikacji… opcja czytania przez lektora zachowanych artykułów (praktycznie dostępne są najbardziej popularne języki, z polskim oczywiście również). Wystarczy mieć zapisany w aplikacji Pocket artykuł, otworzyć z menu opcję „Słuchaj (TTS)” – już możemy słuchać miłego głosu, który poczyta nam dany materiał. Jest to idealne rozwiązanie na podróż, kiedy ze względu na brak dobrego światła, czy inne przeszkody, nie możemy swobodnie czytać. Wersja czytania po polsku jest naprawdę dobra! (Warto tutaj dodać, że ta aplikacja może wymagać dodatkowo zainstalowania lektora polskiego – wystarczy poszukać na hasło „polski lektor TTS”, chyba że już go mamy zainstalowanego przy okazji innej aplikacji).

Planując wyjazd wakacyjny, a chcąc nadrobić zaległości w czytaniu, bardzo Wam taką aplikację polecamy. Jest dostępna na różne platformy – iOS oraz Android, a co najważniejsze w tym wszystkim – jest całkowicie bezpłatna. Można wprawdzie dokupić opcję rozszerzoną, ale z naszego doświadczenia wynika, że do użytkowania prywatnego, w zupełności wystarcza wersja darmowa.

Wakacje w Bułgarii