Ranking - najlepsze biura podróży w Polsce

Ranking - najlepsze biura podróży w Polsce

Jakie są najlepsze biura podróży w Polsce? Na to pytanie można szukać odpowiedzi na wiele sposobów. Czy to szukając opinii, ilości sprzedanych wyjazdów, szerokości oferty, itd. Niemniej jednak najlepszą referencją będzie to, jak dużą sprzedaż generują dane biura. Oczywiście mówimy o rynku masowej turystyki wyjazdowej, a nie niszowych biurach oferujących wyjazdy szyte na miarę. Nie oceniamy tutaj również tych biur podróży, które dopiero rozkręcają swoją ofertę na polskim rynku.

Wakacje w Turcji

Najlepsze biura podróży w Polsce

My postanowiliśmy wskazać najlepsze biura podróży w Polsce (nie mylić z najlepszymi polskimi biurami usług turystycznych – tymi, których właścicielem jest 100% kapitał polskiego pochodzenia). Co ważne, mówiąc o biurach podróży, mamy na myśli organizatorów (touroperatorów), a nie podmioty pośredniczące w sprzedaży (np. Travelplanet, Wakacje.pl). Te ostatnie są jedynie pośrednikami sprzedaży ofert organizowanych przez tych pierwszych 😉

Przeczytaj również: Biura podróży w Polsce – co warto wiedzieć?

Wracając do wyboru najlepszych biur turystycznych w Polsce kierowaliśmy się wielkością ich sprzedaży. W sumie można powiedzieć, że wielkość sprzedaży determinuje to jak dużym zaufaniem darzy się dane biura, co – w domyśle – musi wynikać z jakości usług jakie oferują.

TUI – jedno z najlepszych biur turystycznych w Polsce

Mając takie kryterium oceny, najlepszymi biurami podróży, z których usług korzystają Polacy, są: TUI Poland, Itaka oraz Rainbow.

W podsumowaniu obrotów za 2023 rok, liderzy wykazali poniższą wartość sprzedaży / ilość obsłużonych turystów:

  • TUI Poland4,05 miliarda PLN / 1,13 mln klientów,
  • Itaka4 miliardy PLN / 984,5 tysiąca klientów,
  • Rainbow Tours – 3,26 miliarda PLN / 636,5 tysięcy klientów.

Musimy tutaj wskazać jeszcze jedno biuro, które pod względem wartości sprzedaży jest poza podium, ale jak popatrzymy na ilość obsłużonych klientów – jest na miejscu 3!

Coral Travel obsłużył 730 tysięcy klientów (czyli więcej niż Rainbow), wypracowując 2,46 miliarda PLN obrotu.

Poniżej znajduje się ranking biur podróży w Polsce pod względem wartości:

Ranking biur podróży 2024 w Polsce – wartość sprzedaży

Poniżej znajduje się ranking biur podróży w Polsce pod względem liczby klientów:

Ranking biur podróży 2024 w Polsce – liczba klientów

Itaka – jedno z najlepszych biur turystycznych w Polsce

Można więc powiedzieć, że najlepszymi biurami w Polsce jest wskazana czwórka powyżej 😉 Oczywiście jeżeli będziemy się kierować powyższymi kryteriami.

Nowe, atrakcyjne biuro podróży w Polsce?

Przyglądając się rankingowi sprzedaży, warto zwrócić uwagę na nowego gracza na rynku – biuro Anex Tour Polska, która jest nowym biurem na naszym rynku, a już zajęła 5 miejsce! Obrót Anex Tour Polska należy do tureckiego właściciela. To tureckie biuro wypracowało obrót na poziomie 608,7 miliona PLN, a z jego usług skorzystało blisko 250 tysięcy klientów.

Anex – jedno z najlepszych biur turystycznych w Polsce

Czy to będzie sukces jednego sezonu, dowiemy się zapewne na koniec tego roku. To klienci pokażą, czy ponownie skorzystają z oferty biura Anex (potwierdzając swoje zadowolenie). Na taką ocenę, a tym samym wskazanie kolejnego biura godnego naszej uwagi, musimy jeszcze chwilkę zaczekać.

 

 

Wakacje w Bułgarii