Święta na własnych warunkach – plaża i leżak czy intensywna eksploracja świata?

Święta na własnych warunkach – plaża i leżak czy intensywna eksploracja świata?

Jeśli co roku, zamiast odczuwania ekscytacji na samą myśl o świątecznych zakupach, porządkach i pichceniu co najmniej 12 potraw, dostajesz raczej palpitacji serca, to czas najwyższy, by pomyśleć o rzuceniu wszystkiego i spędzeniu świąt na własnych warunkach.

Wakacje w Turcji

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na spędzenie świąt poza granicami Polski. Kto okazuje się być na tyle odważny, by łamać rodzinne tradycje? Wyjeżdżają single, świeżo upieczeni rodzice, nowożeńcy, wielopokoleniowe rodziny, jednym słowem wszyscy. Przecież święta to doskonały czas na tworzenie nowych tradycji, które połączyć można z pasją do podróżowania, ciekawością świata i… odrobiną lata w środku zimy. Odejmijmy jeszcze ciężar z naszych barków związany z wyborem najlepszych prezentów, wielogodzinnym procesem sprzątania i dekorowania domu, przygotowywaniem świątecznych potraw – najlepiej, by nie nadszarpnęło naszego domowego budżetu- i mamy przepis na święta idealne!

Jak zaplanować świąteczny wyjazd?

Z uwagi na coraz większa popularność wyjazdów świątecznych, możliwości jest naprawdę sporo – od zorganizowania wyjazdu na własną rękę, na ofertach biur podróży kończąc.

Święta 2019

Pamiętać należy, że w tym okresie panuje wzmożony ruch turystyczny, w związku z czym musimy się liczyć ze wzrostem cen biletów lotniczych, noclegów, ofert wyjazdów zorganizowanych. W przypadku podjęcia trudu organizacji wyjazdu na własną rękę, problematyczne może się okazać znalezienie miejsca noclegowego, opcji dojazdu czy też lotu, który przy okazji nie zrujnuje naszych planów oszczędnościowych. Dużo łatwiejszym i korzystniejszym może się okazać opcja wyjazdu zorganizowanego, jeśli o logistykę i zakwaterowanie chodzi.

Na portalu Wakacje.pl możemy znaleźć i porównać oferty największych organizatorów i mniejszych touroperatorów, od krótkich wypadów do europejskich stolic po rejsy luksusowymi jachtami i błogi relaks na niebiańskich plażach za kilkanaście tysięcy złotych. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

Marzą Ci się święta wśród grobowców faraonów? A może zwiedzając niezwykłe ruiny świątyń wzniesionych przez starożytnych Azteków? Wolisz aktywny wypoczynek w nadmorskich kurortach czy bardziej słodkie nic nierobienie z książką w jednym ręku i kolorowym koktajlem w drugim? To są jedyne dylematy, które będą Ci towarzyszyć w ramach „przedświątecznej gorączki”.

Dokąd na święta?

Możesz wybrać najbardziej popularne grudniowe kierunki i wyruszyć na egipskie plaże Hurghady i Sharm el Sheikh bądź zaszyć się podczas tygodniowego pobytu na Wyspach Kanaryjskich. Tutaj najłatwiej znaleźć coś dla siebie, gdyż oferta jest największa – od hoteli ekonomicznych po 5-gwiazdkowe resorty. Sporą popularnością cieszy się Malta i Cypr, które prócz wyspiarskiego klimatu i przyjemnej pogody, kuszą najniższymi cenami.

Jeśli jednak marzy Ci się ekstremalna przygoda, możesz znaleźć bardziej wyszukane opcje świątecznych wyjazdów – off-road na pustyni w Maroku, wycieczka do Kenii, by wspiąć się na Kilimandżaro i poobserwować dziką zwierzynę podczas safari, pływanie w towarzystwie śmiercionośnych rekinów – tutaj wachlarz możliwości jest naprawdę imponujący. A może masz apetyt na niebanalne święta? Wybierz się do Gruzji, Armenii czy Libanu! Fanów wysokiej temperatury, sportów wodnych, palm i koktajli z parasolką zainteresować mogą takie kierunki, jak Chiny, Tajlandia, malownicze Indie czy Wietnam. Ceny nie będą biły po kieszeniach, a powrót z przepiękną opalenizna i radością w sercu masz zagwarantowany!

Może warto rozważyć prezent dla siebie i najbliższych i zafundować świąteczny wyjazd? W tej sytuacji warto się pospieszyć, gdyż oferty szybko znikają z półek biur podróży!

Wakacje w Bułgarii