Teraz jest najlepszy czas na odkrywanie lokalności

Teraz jest najlepszy czas na odkrywanie lokalności

Granice zamknięte, podróże po całej Polsce nieco ograniczone. Dlatego też teraz jest najlepszy czas na odkrywanie miast, w których mieszkacie, najbliższej okolicy – czyli wszystkiego tego, na co najczęściej (zapewne) nie zwracaliście aż tak dużej uwagi.

Wakacje w Turcji

Odkrywajcie swoje miejsce zamieszkania

Bez względu na to, gdzie mieszkacie, ruszcie się i odkryjcie swoje miejsce zamieszkania. Poczytajcie na ten temat, wybierzcie się na spokojne delektowanie najbliższych miejsc, które zapewne często mijaliście bez głębszego zastanowienia. Teraz mogą się okazać piękniejsze niż myślicie.

Kraków, Kościół Mariacki, Rynek Główny
Kościół Mariacki na Rynku w Krakowie – zwiedzanie

Zobaczcie – w wielu miastach w ogóle nie ma turystów, a wiele osób nie rusza się dalej od swoich domów. No właśnie – dzięki temu wszędzie jest puściej, można pooglądać na spokojnie widoki. Ci, którzy lubią robić zdjęcia będą zachwyceni, wreszcie na spokojnie można porobić zdjęcia, a wiele miejsce jest teraz odsłoniętych (np. nie zasłaniają ich ogródki restauracyjne czy tłumy).

Przeczytaj również: Czym najlepiej poruszać się po mieście na urlopie?

Takie niepośpieszne odkrywanie swojego miejsca zamieszkania z pewnością Was zachwyci, poczujecie się także bardziej związani ze „swoim miejscem”.

A to nasz Kraków – zobaczcie, jak wygląda teraz 😉 To idealny czas na jego odkrywanie. Dokładnie tak mamy, jak piszemy – odkrywamy to miasto na nowo, na spokojnie, bez pośpiechu.

Wieża Ratuszowa, Kraków, Rynek, Sukiennice
Wieża Ratuszowa i Sukiennice w Krakowie – zwiedzanie
Mały Rynek, Kraków,
Mały Rynek w Krakowie – zwiedzanie bez tłumu turystów

Wybierzcie się parę kilometrów dalej

Odkryliście już swoje miasto, miasteczko, a może małą wioskę? Wiecie już wszystko, zobaczyliście (prawie) wszystko. To pomyślcie o tym gdzie wybrać się w najbliższej okolicy.

Przeczytaj również: Gdzie jechać na wakacje 2020?

Podpytajcie znajomych, pobuszujcie w internecie – nie czekajcie, zróbcie to teraz. Zróbcie to zanim ponownie ruszą wyjazdy zagraniczne, a turystyka wyjazdowa ruszy na całego. Bo jak tego teraz nie zrobicie, to później znowu może zabraknąć czasu…

Wakacje w Bułgarii