Urlop 2019

Urlop 2019

Planowanie urlopu 2019 czas zacząć, o ile jeszcze tego oczywiście nie zrobiliście! Początek roku, kiedy powoli zaczynamy się żegnać z chłodem, krótkim dniami i z utęsknieniem wypatrujemy każdego promyka słońca, to idealny czas na planowanie i rezerwacje wyjazdów.

Wakacje w Turcji

Dlaczego warto planować urlop z wyprzedzeniem?

Planowanie kolejnego wyjazdu to dla nas przyjemność sama w sobie. Poszukiwania kierunków, rozważanie opcji do wyboru. Sprawdzanie co jest ciekawe w rozważanych destynacjach. Wszystko to sprawia, że podekscytowani oddajemy się błogiemu planowaniu. Jeżeli do tego dodamy jeszcze miłe chwile na przeglądaniu zdjęć z miejsc, które już odwiedziliśmy (aby jeszcze bardziej nakręcić na kolejny urlop), to pełnia szczęścia gwarantowana. Mamy nadzieję, że i wy macie tak samo!

Innym ważnym powodem dlaczego już teraz warto planować letnie urlopy, a w konsekwencji coś dla siebie zarezerwować, to ta miła perspektywa oczekiwania na wyjazd, posiadanie jakiegoś miłego punktu w kalendarzu, który będzie na nas czekał za kilka, a może kilkanaście tygodni. Wierzcie nam (choć pewni pewnie sami już tego doświadczyliście), że z taką perspektywą fajnego urlopu, zupełnie inaczej chodzi się do pracy!
A na koniec – planowanie z wyprzedzeniem to niższe ceny (lotów, wyjazdów zorganizowanych w opcje first minute), duży wybór kierunków i miejsc.

Czy tegoroczne urlopy Polacy spędzą w nowych miejscach?

Może w małym stopniu na wakacyjnej mapie wyjazdowej pojawią się nowe destynacje, ale to co już teraz widać po trendach w rezerwacjach, takie kierunki jak Turcja, ale także Egipt będą odzyskiwały klientów. Szczególnie Turcja, która jest przepiękna, ma fantastyczne hotele, a przy tym ceny bardzo konkurencyjne – szczególnie jak się porówna z wywindowanymi w ostatnich latach cenami kierunków popularnych kierunków Europejskich – Grecji, Hiszpanii, Bułgarii. Szczególnie ten ostatni kierunek, w porównaniu do jakości oferty, to lekko ostatnimi czasy przesadza z cenami…

Przeczytaj również: Czy w Bułgarii jest drogo?

Bułgaria – Złote Piaski – piękna plaża prywatna z leżakami

Kalendarz urlopowy 2019 – dobrze zaplanuj swój urlop

Warto z wyprzedzeniem zerknąć w kalendarz i zaplanować swoje urlopy, tak aby optymalnie wykorzystać przysługujące dni wolne, w połączeniu z różnymi wypadającymi świętami w kalendarzu. Im wcześniej to zrobicie, to uprzedzicie tym samym innych, którzy mogą zrobić to samo i zaplanować wyjazdy, wykupując miejsca w czasie, który mógłby być idealny na wasz wyjazd.

Przeczytaj również: Kiedy najlepiej wziąć urlop w 2019 roku?

Kiedy najlepiej urlop w 2019?

Planujcie, rezerwujcie. Teraz jest na to naprawdę dobry czas. Wybierzcie się na wycieczkę po biurach podróży, przeglądnijcie kierunki lotów tanich linii lotniczych, poszperajcie na Booking’u czy AirBnB.

My już to zrobiliśmy i …mamy kolejny wyjazd zarezerwowany, o którym z pewnością napiszemy więcej – przed, w trakcie pobytu i po powrocie. Już się nie możemy doczekać 😉

Wakacje w Bułgarii