Wakacje 2019 zaczną się jednak wcześniej!

Wakacje 2019 zaczną się jednak wcześniej!

Kiedy zaczną się wakacje 2019 nie było takie oczywiste. Zgodnie z przepisami, tegoroczne wakacje powinny się zacząć po zakończeniu roku szkolnego, który przypadał na 21 czerwca – w piątek, dzień po Bożym Ciele.
Jest jednak zmiana, o której poinformował Premier Morawiecki.

Wakacje w Turcji

Kiedy koniec roku szkolnego 2018/2019?

Oficjalnie już wiemy, że koniec roku szkolnego będzie nie 21 czerwca, jak wcześniej informowano, a jednak wcześniej bo już 19 czerwca. Tym samym tegoroczne wakacje będą znacznie dłuższe, z czego zapewne najbardziej się ucieszą dzieci oraz biura podróży 😉

Wakacje 2019 zaczną się jednak wcześniej

Szczerze mówiąc i tak zapewne większość planujących wakacyjne wyjazdy jeszcze w czerwcu, w ogóle miało pominąć koniec roku szkolnego.

Rok szkolny zakończy się 19 czerwca, a nie jak planowano 21 czerwca – informuje Premier Morawiecki.

Szczerze mówiąc można było przewidzieć taką decyzję, ponieważ frekwencja na zakończeniu roku szkolnego, wypadającego tuż po Bożym Ciele byłaby zdecydowanie niska.

Jak długie będą wakacje 2019?

W wyniku decyzji o przyśpieszeniu końca roku szkolnego, a jednocześnie powrocie do szkoły dopiero 2 września, to tegoroczne wakacje będą bardzo, ale to bardzo długie.

Przeczytaj również: Wakacje 2019 – gdzie jechać?

Gdzie jechać na wakacje 2019 – kliknij i poczytaj

Już widzimy jak wiele osób zastanawia się teraz jak podzielić swój urlop, jak zapewnić swoim dzieciom stosowną opiekę oraz ewentualne atrakcje na czas wakacji.
Cieszyć się, czy nie z tak długiego odpoczynku naszych dzieci od szkoły? Zapewne będą różne opinie w tej sprawie, ale z tym pozostawiamy już Was samych.

Wakacje w Bułgarii