Wakacje 2019

Wakacje 2019

W 2019 roku wakacje zaczynają się wyjątkowo wcześnie, dla wielu uczniów laba rozpocznie się już 20 czerwca, a do szkoły powrót dopiero 2 września. Dla wielu z was zapewne to okres, w którym przynajmniej raz wyjedziecie na wakacyjny urlop. Kiedy warto jechać, aby nie przepłacić? Gdzie spędzić wakacje 2019? Między innymi na te pytania znajdziecie odpowiedzi w dzisiejszym wpisie.

Wakacje w Turcji

Kiedy jechać na wakacje w 2019 roku?

Dzięki temu, że start letniej przerwy szkolnej przypada znacznie wcześniej niż zazwyczaj, mamy wyjątkową okazję aby na wakacyjny urlop pojechać jeszcze w czerwcu, zaraz po zakończeniu roku szkolnego tj. nawet 20 VI. Dzięki temu będziecie mogli ominąć szczyt wakacyjnego sezonu, który przypada na lipiec i trwa prawie do końca sierpnia.

Bułgaria – Złote Piaski – piękna plaża prywatna z leżakami

Poza samą kwestią dużego tłoku na drogach, lotniskach, czy w samych już letnich kurtortach, będziecie mogli liczyć na niższe, niż w sezonie, ceny. Czy to będzie 1-, czy 2-tygodniowy wyjazd, to termin na koniec czerwca będzie zdecydowanie tańszy.
Podobnie z końcówką wakacji – ostatni tydzień sierpnia, nawet zahaczający o 1, czy też 2 września (co tam, można ominąć początek roku), też będzie tańszy. Z pewnością nie aż tak, jak wspomniany czerwiec, ale zawsze coś. Z tym, że na koniec sierpnia, to już mowa bardziej o tygodniowym pobycie.

Innymi słowy, powyższe terminy polecamy wam na tegoroczne letnie wyjazdy.

Przeczytaj również: Kiedy jechać na urlop – poza sezonem!

Gdzie najlepiej jechać na wakacje w tym roku?

Tutaj nie zmienia się aż tak wiele od naszych ostatnich rekomendacji, o czym pisaliśmy we wpisie Gdzie na wakacje 2019?, więc tylko tak ogólnie powiemy, że zdecydowanie wszystkie kierunki Basenu Morza Śródziemnego są godne rozważenia.

Majorka – plaża w Platja de Palma

Obserwujemy w biurach podróży duży wzrost zainteresowania Turcją, która po przerwie wraca do łask i jest chętnie wybierana na tegoroczne wakacje. Co tu dużo mówić, jest to najlepszy kierunek w relacji ceny do jakości (dodajmy – bardzo wysokiej). Jeżeli nie byliście w Turcji, a cena wyjazdu jest dla was ważnym czynnikiem wyboru, to ten kierunek jest dla was. W Turcji jest pięknie, są świetne hotele, a ceny – bardzo atrakcyjne do tych z innych kierunków.
Niezmienne odradzamy takie kierunki jak Egipt, Tunezja, Maroko.

Tanie wakacje to już (niestety) były!

Na koniec nie mamy niestety dobrych wieści. Na tanie wakacje nie mamy już co liczyć. Wciąż ograniczony wybór bezpiecznych kierunków (dużo mniejsze zainteresowanie krajami arabskimi Północnej Afryki), wyższe koszty transportu, obsługi, powodują że ceny są dość wysokie, a w niektórych miejscach wręcz astronomiczne (patrząc na portfel polskiego turysty). Szczególnie okres wakacji – lipiec i sierpień, należy do najdroższych. Dodatkowo ceny w ostatnich latach w popularnych miejscach w europejskich kurortach mocno poszły w górę, ze względu na większe zainteresowanie turystów, którzy zamiast np. do Egiptu, teraz wybierają Hiszpanię, Portugalię.

Grecja – piaszczysta plaża miejska Agios Nikolaos na Krecie

Tak samo jest w Polsce. Zainteresowanie pobytami wakacyjnymi w polskich ośrodkach turystycznych skutecznie wpłynęło na poziom cen (czasami nawet wyższych niż np. wspomniana Turcja), co sprawia, że wakacje w Polsce nie stanowią tańszej alternatywy. Oczywiście gdy mówimy o porównywalnych warunkach pobytu – jakość hotelu, wyżywienie.

Wakacje w Bułgarii