Wakacje - to najlepszy czas na odkrywanie prawdziwego świata. Te reklamy świetnie o tym przypominają.

Wakacje - to najlepszy czas na odkrywanie prawdziwego świata. Te reklamy świetnie o tym przypominają.

W dzisiejszych czasach możemy zwiedzać świat praktycznie bez ograniczeń… przez internet, klikając i udostępniając różnego rodzaju posty na serwisach społecznościowych. Często więcej uwagi poświęcamy temu, co właśnie widzimy na szklanych ekranikach naszych telefonów, a nie otoczeniu. Nawet na wakacjach…

Wakacje w Turcji

Google earth sprawia, że możemy zaglądnąć praktycznie do każdego zakątka świata siedząc w domu. Ale czy o takie zwiedzanie chodzi, czy tak powinniśmy poznawać świat? Zdecydowanie nie!

fot. Twitter – wirtualny świat

Nowe technologie powinny być dla nas pożytecznymi narzędziami, które pomagają odkrywać, podróżować, czy też planować nasze wypady. Nie mogą się one jednak stać celem samym w sobie, a przez to zamknąć nas przed szklanymi ekranikami. Kampania ta z pewnością powinna nas skłaniać do refleksji i mamy nadzieję, że jednocześnie zachęci do „wyjścia” z domu.

Wakacje – oderwij się od Instagrama

Oczywiście piękne w nowych technologiach jest to, że bez nich z pewnością wielu rzeczy na świeci nigdy byśmy nie zobaczyli, a tak to możemy. Najważniejsze w tym wszystkim jest zachowanie zdrowego rozsądku w ich używaniu. Tyczy się to również urlopu jako takiego, gdzie będąc na wyjeździe nie spędzajmy więcej czasu patrząc w ekran naszego smartfona, niż na otaczający nas świat.

Wakacje w Bułgarii