Walizka to coraz częściej modny dodatek

Walizka to coraz częściej modny dodatek

Walizka – modny dodatek

Wakacje w Turcji

Większości z Was zapewne walizka, czy też szerzej – bagaż kojarzyć się może z podstawowymi jego funkcjami jakimi jest przewiezienie potrzebnych rzeczy osobistych w trakcie naszego urlopu (wakacji, ferii, długich weekendów, itp.). Wprawdzie to jest podstawowa funkcja bagaży, ale zdecydowanie nie jedyna.

Pisaliśmy już o tym jaki bagaż wybrać, aby dobrze się nam podróżowało (możecie o tym poczytać we wpisie „Jaki bagaż kupić na wyjazd urlopowy„), ale dzisiaj nie o tym.

Patrząc na coraz to piękniejsze torby, walizki oferowane przez znane marki, mamy nieodparte wrażenie, że bagaż obecnie to także modny dodatek, coś co ma być piękne, a nie tylko funkcjonalne (aczkolwiek funkcjonalność jest obowiązkowa). Coś co ma pasować do naszego stylu, a nie tylko pomagać w transporcie naszych rzeczy.

Na koniec coś, co ma podkreślać nasz status, poczucie smaku, a nie rzadko także – zasobność portfela (ceny niektórych walizek spokojnie przekraczają 2 tysiąc PLN za sztukę i więcej!). Ceny z jednej strony mogą szokować, ale za dobrej jakości materiały (walizka posłuży nam latami) oraz niepowtarzalny wygląd, trzeba zapłacić.

Obecnie, tak jak w świecie mody, tak w branży „bagażu podróżnego” kolekcje pojawiają się co najmniej raz w roku, podążając za najnowszymi trendami stylizacyjnymi.

W ramach naszej subiektywnej oceny, wybraliśmy te walizki, które szczególnie zasługują na uwagę ze względu na swoje piękno (nie oceniamy funkcjonalności, ponieważ ta dla każdego z Was może mieć mniejsze znaczenia, albo zwracać będziecie uwagę na inne cechy niż my).

Samsonite
Model Lite Cube DLX – w przypadku tej pięknie zaprojektowanej walizki (dodajmy dość drogiej, bo cena przekracza 2 tys. PLN), bardzo dużym atutem jest przemyślany system schowków wewnętrznych, jak również dodatkowe woreczki na buty, czy też brudną bieliznę. Nie wspominając już o świetnie wykończonych detalach. Można śmiało powiedzieć, że ta piękna walizka, to walizka z najwyższej półki.

fot. Walizka Lite-Cube DLX Samsonite

Puccini
W przypadku walizek tej marki, zdecydowanie mniej nadszarpniemy swój budżet – tutaj świetne walizki można kupić już za ok. 600 PLN (duża – 110 litrów), ale oczywiście i taniej także.
Nam najbardziej przypadła do gustu walizka z serii OXFORD, z również dobrze pomyślanymi dodatkowymi kieszeniami w przegródce, o mocno wyróżniającym się projekcie.

fot. Walizka Puccini – OXFORD

Drugą walizką tej marki, która nam się bardzo spodobała, jest walizka z nowej kolekcji MAJORCA, aczkolwiek tańsza od wyżej wspomnianej, zapewne ze względu na uboższe wnętrze – tutaj na minus brak dodatkowych kieszeni. W tym przypadku powinniśmy się liczyć z wydatkiem ok. 200 PLN (pojemność 86 litrów).

fot. Walizka Puccini – linia Majorca

Wittchen
Zdecydowanie najbardziej spodobała nam się walizka z serii Speedster. Piękna, dystyngowana i oryginalna. Tej walizce, poza pięknym projektem, także należy się plus za dodatkowe kieszenie. Cena również wydaje się atrakcyjna – nieco ponad 400 PLN (duża – 101 litrów)

fot. Walizka Wittchen – walizka Speedster

Naszą uwagę również przyciągnęła walizka z serii Groove Line II nieco tańsza, obecnie w cenie poniżej 300 PLN (duża – 93 litrowa), aczkolwiek z małym minusem za ubogie dodatkowe przegródki/schowki.

fot. Wittchen – walizka Groove Line II

Globtroter
Z oferty walizek tej marki, tańszej od powyższych, nam najbardziej przypadła do gustu walizka z linii Norman. Tutaj duży plus za dodatkowe schowki. Cena, poniżej 300 PLN, to także atut.

fot. Globtroter – walizka NORMAN

Tutaj moda nie ominęła także bagażu dziecięcego. Producenci wręcz prześcigają się w pomysłach na to, jak zachęcić rodziców, aby i dzieci miały swój bagaż – wymieniając tutaj chociażby walizki w kształcie zwierząt, czy też produkty z postaciami z ulubionych bajek na licencjach np. Disney’a.

My zdecydowanie stawiamy na funkcjonalność, ale nie powiemy, że wygląd walizki nie ma dla nas znaczenia. Ma i owszem! Dlatego też cieszy, że tak różnorodne torby, walizki, plecaki są dostępne na rynku.

Właśnie – na plecaki (to będąc jeszcze w dziecięcych tematach), chcielibyśmy dodatkowo zwrócić uwagę. Otóż, jeżeli mamy wydać już nieco więcej na bagaż, to może warto to połączyć z tym co nasze dziecko będzie potrzebowało w codziennym funkcjonowaniu.

Mamy tutaj na myśli zakup takiego plecaka, który z jednej strony idealnie nadaje się na wyjazdy na wakacje, jak i do chodzenia do szkoły. Dlatego też moda na plecaki szkolne na kółkach i z rączką, bardzo dobrze wpisuje się w nasze oczekiwania. Z jednej strony dzieci mają plecak do szkoły, a z drugiej funkcjonalny bagaż podróżny na wszelkie wyjazdy! Patrząc na jakość, my wybraliśmy taki właśnie plecak firmy St.Right (cena ok. 200 PLN) – pakowny, z wieloma przegródkami, a dzięki dodanym kółeczkom i rączce teleskopowej – świetnie nadający się do podróży. Ma również ukryte ramiączka, dzięki czemy można go nosić jak klasyczny plecak. Nie wspominając już o pięknych, młodzieżowych projektach, które podobają się dzieciakom w wieku szkolnym.

fot. St Right – plecak na kółkach

Widać, że producenci dostrzegają potencjał w małych turystach oferując dedykowane produkty właśnie dla nich. Zobaczcie zresztą sami.

Wittchen – seria Travel Kids
W ramach tej serii póki znajduje się dosłownie kilka pozycji, ale każda z nich z pewnością spodoba się Waszym dzieciom!

fot. Wittchen – walizka dla dzieci

Samsonite
Tutaj jakość i estetyka mówi sama za siebie. A do tego jak dodamy znane postaci ze szklanego ekranu, to satysfakcja dzieci gwarantowana! Przepiękne i zdecydowanie modne!

 

fot. Walizka Samsonite – Star Wars
fot. Walizka Samsonite – Myszka Mini

Na koniec o produkcie marki Trunki
Widać, że marka zna potrzeby małych podróżników – to bowiem nie tylko walizka, ale jednocześnie zabawka oraz siedzisko. Idealne połączenie funkcjonalności dla naszych najmłodszych podróżników. Które z dzieci nie chciałoby mieć takiej walizeczki?

fot. Walizka Trunki – pszczółka

W przypadku wyjazdów z dziećmi z pewnością fajny bagaż podróżny urozmaici wyjazd, stanowiąc dodatkową atrakcję samą w sobie.

Obecnie bagaż to piękny dodatek, do tego często dość drogi. Dlatego też warto dobrze przemyśleć decyzję o zakupie, tak aby odpowiadał wam nie tylko pod kątem estetyki, ale w szczególności funkcjonalności.

Wakacje w Bułgarii