Ferie Warszawa 2024

Ferie Warszawa 2024

Kiedy wypadają ferie dla Warszawy w 2024? Gdzie jechać na zimową przerwę od zajęć szkolnych? A może – co robić w mieście w czasie ferii zimowych? Te pytania zaprzątać będą wkrótce mieszkańców Warszawy bardzo często.

Wakacje w Turcji

Warszawa – termin ferii zimowych 2024

Województwo mazowieckie, a tym samym Warszawa, w tym roku szkolnym (2023/2024) mają ferie zimowe jako pierwsi, w terminie od 15 do 28 stycznia. W tym samym czasie ferie będą miały również województwa: dolnośląskie, opolskie oraz zachodniopomorskie.

Z jednej strony jest to dobry termin ze względu na potencjalnie dużą szansę na dobre warunki śniegowe, jeżeli ktoś planuje wypad w góry polskie, czy też za granicę. Z drugiej jednak strony, pierwsze województwa mają o tyle większe wyzwanie logistyczne, że ferie zaczynają się już 2 tygodnie po okresie świąteczno-noworocznym, który również często wykorzystuje się na różne wyjazdy rodzinne. A wiadomo, budżet oraz ilość dostępnych dni urlopowych nie jest z gumy 😉

Natomiast dla mieszkańców naszej stolicy, którzy nie wyjeżdżają z miasta, to akurat dobra informacja. Oznacza bowiem dość długi czas większego „spokoju” na mieście, mniejszego tłoku w komunikacji miejskiej oraz zdecydowanie mniejszego ruchu na ulicach. Praktycznie od Świąt Bożego Narodzenia, w Warszawie do końca stycznia będzie mniej lub bardziej odczuwalny sezon urlopowy. Pokrywa się on również z przerwą zajęć na uczelniach.

Przeczytaj również: Kiedy wypadają ferie zimowe 2024 w innych województwach?

Wszystko to sprawi, że Warszawiacy będą mieli mniejszy ruch na mieście.

Co robić w Warszawie w ferie zimowe?

Wiadomo, nie wszyscy mają możliwość wyjazdu na ferie poza miasto, ale też będzie spora liczba osób, które będzie chciało odwiedzić stolicę w czasie ferii. Dla tych pierwszych, jak co roku, przygotowywanych jest bardzo wiele atrakcji. Zarówno ze strony firm prywatnych (różnorodne opcje półkolonii), jak i tych państwowych – zajęcia w szkołach, domach kultury, itp.

Dzieci na feriach zimowych

Warto zapoznać się także z szeroką, o ile nie najszerszą na skale Polski, ofertą wszelakich muzeów, centrów nauki i rozwoju. W Warszawie jest ich naprawdę sporo (możecie je sprawdzić na przykłada tutaj Warszawa atrakcje dla dzieci )

Warszawa i wygoda podróżowania po Polsce i po świecie

Nasza stolica ma tą dużą przewagą logistyki wyjazdów wszelakich, w tym tych na ferie, że znajduje się w w tam dobrym położeniu, z którego wyjazdy w dowolny zakątek Polski oraz za granicę są bardzo wygodne. Coraz lepsze drogi, świetne połączenia kolejowe i Lotniska Chopina sprawiają, że można ruszać wszędzie (oczywiście kwestia budżetu oraz dostępnego urlopu).

Krynica Zdrój - gondola na Jaworzynę Krynicką
Krynica – Gondola na Jaworzynę – idealne miejsce na szusy w ferie zimowe

Dobrą opcją, choć może się ona wydawać ryzykowna, jest poczekanie na oferty last minute i ruszenie z biurami podróży na ferie tam, gdzie akurat będą atrakcyjne oferty. Nie mówimy tutaj tylko o typowo zimowych kierunkach, ale tych bardziej egzotycznych również: Wyspy Kanaryjskie, Dominikana czy Brazylia.

Bez względu na to, gdzie będziecie spędzać tegoroczne ferie, życzymy Wam udanego wypoczynku i wspaniałej zabawy!

Wakacje w Bułgarii