Jak wynająć dom w Toskanii?

Jak wynająć dom w Toskanii?

Wyjazd do Toskanii – marzenie 😉 Jak w takim razie dobrze trafić z noclegami, gdzie szukać atrakcyjnych domów do wynajęcia na toskański urlop? Warto się do takiego wyjazdu dobrze przygotować, jak zresztą do każdego! Tak aby pobyt był przepełniony wyłącznie miłymi wspomnieniami.

Wakacje w Turcji

Dojazd do Toskanii należy brać pod uwagę w szczególności samochodem. Najprościej, najłatwiej i później – macie do dyspozycji auto aby odkrywać uroki tego pięknego włoskiego zakątka.

Wybór domów w Toskanii jest bardzo duży

Poza wyszukiwarką noclegów, która zapewne przychodzi Wam na myśl w pierwszej kolejności (mamy na myśli Booking.com), warto zwrócić uwagę na kilka innych miejsc w sieci, które pomogą znaleźć atrakcyjne noclegi w Toskanii.

Możemy na przykład skorzystać z interhome.pl, który ma w swojej bazie ma zarówno skromne, ale przy tym bardzo atrakcyjne cenowo, 4-osobowe domki, ale też fantastyczne, prestiżowe wille. Można tu znaleźć miejsca z bardzo szerokim i urozmaiconym wyposażeniem, ale praktycznie zawsze z kominkiem, miejscem na tarasie na wielogodzinne biesiadowanie (wiadomo – włoskie klimaty!). Z pewnością dla bardziej wymagających będą godne uwagi miejsca z jacuzzi, basenem, atrakcjami dla dzieci.

Wynajem domu w Toskanii

Innym miejscem w sieci, gdzie będziecie mogli znaleźć atrakcyjny przegląd domów na wynajem na toskańskiej ziemi, to belvilla.pl Portal ten stawia na wyjątkową, oryginalną ofertę, można powiedzieć „ze smaczkiem”. Np. przebudowane wiejskiej posiadłości, stare młyny po renowacji.

Warto spróbować poszukać ciekawych miejsc w Toskanii bezpośrednio na włoskich portalach

My natrafiliśmy na ciekawe miejsce z włoską ofertą toskańskich nieruchomości – www.labellatoscana.net

Oczywiście dla turystów, którzy lubią podróżować samotnie lub w parach, można polecić pojedyncze pokoje wiejskie w tzw. agroturystyce – np. tutaj: www.agriturismo.net czy www.agriturismo.com

Toskania – piękny zachód słońca

W sumie Toskania ma tak bogatą bazę noclegową, że każdy będzie usatysfakcjonowany. Co ważne, praktycznie każde domy na wynajem są świetnie wyposażone i nic nie musicie zabierać z Polski. Z pewnością każda kuchnia będzie miała wystarczającą ilość zastawy, ekspres do kawy, itd.

Kiedy najlepiej jechać do Toskanii?

Jeżeli nie ma dla Was większego znaczenia kiedy jechać na toskański urlop, to zdecydowanie najtaniej będzie na wiosnę i na jesień. W sezonie letnim (w tym w wakacje), z wiadomych względów będzie drogo. Co trochę może dziwić, to że w zimie wyjść może jeszcze drożej. Jest to jednak związane z koniecznością dogrzewania domów i wówczas to właśnie ogrzewanie podnosi koszty pobytu.

Z jednej strony patrząc na koszty, z drugiej na to co oferuje ten piękny włoski region, zdecydowanie polecamy jechać na wiosnę! Wówczas zieleń jest tak świeża, że aż nie można od niej oderwać oczu. Dodatkowo warto wiedzieć, że w lecie temperatury w cieniu często przekraczają 40 stopni, co nie jest zachęcającą temperaturą do odkrywania uroków toskańskich zakątków.

Toskania na jesień

Są również miłośnicy Toskanii w jesiennych barwach, które mają bezsprzecznie swój urok. My do nich akurat nie należymy – wolimy jesień w Polsce 😉

Wakacje w Bułgarii