Czy wyjazd do Egiptu jest bezpieczny?

Czy wyjazd do Egiptu jest bezpieczny?

W kontekście konfliktu zbrojnego w Izraelu pojawiają się zasadne pytania czy obecnie wyjazd do Egiptu jest bezpieczny? A może lepiej odłożyć w czasie plan urlop w egipskich kurortach?

Wakacje w Turcji

Bezpieczeństwo w Egipcie

Śmiało można powiedzieć, że Egipt opierający w znacznym stopniu swoją gospodarkę na turystyce, regularnie dotykają „różnego rodzaj plagi egipskie”. Wszyscy pamiętamy liczne ataki terrorystyczne, które skutecznie zniechęcały na wiele miesięcy rzesze turystów szukających miejsca na wypoczynek.

Wakacje w Egipcie – nad Morzem Czerwonym

Jak do tego dodamy nieco świeższe przypadku związane z atakami rekinów u egipskich wybrzeży, to mieliśmy kolejne spadki zainteresowania tym kierunkiem.

A teraz na domiar złego doszedł kolejny konflikt zbrojny, który „zahacza” o Egipt i z pewnością będzie miał ogromny wpływ na to jak wielu klientów biur podróży swoje urlopy jednak zaplanuje w innych krajach.

Egipt to bardzo atrakcyjny cenowo kierunek wyjazdów

Wszystkie te problem egipskiej turystyki sprawiały, że ceny pobytów w tym kraju należą do bardzo atrakcyjnych w relacji do jakości oferowanych usług. Teraz zapewne pojawi się jeszcze większa presja cenowa, aby zachęcić śmiałków na urlop w egipskich kurortach.

Przeczytaj również: Kiedy jechać do Egiptu

Czy niskie ceny wystarczą aby przełamać strach przed zagrożeniami jakie właśnie narastają. Jeżeli dodamy tylko, że dzisiaj na dwa turystyczne kurorty (Tabę oraz Nuweibę), to raczej będzie to poważny odwrót od tego kierunku.

Egipt, najważniejsze zabytki - Piramidy w Gizie
Egipt – Piramida Giza

Szczerze mówiąc nie widzimy sensu aby narażać siebie i swoich bliskich na stres, kiedy urlop ma być tym miłym czasem kiedy można się oderwać od zmartwień dnia codziennego.

Kiedy jechać do Egiptu

Patrząc na to co się dzieje obecnie w tej części świata, to zdecydowanie lepiej odłożyć plany wyjazdowe do Egiptu na kiedy indziej. Warto poobserwować jaki będzie rozwój wydarzeń i na ten moment odpuścić sobie pobyt w kraju faraonów. Niech Was nawet cena nie zachęci, bo co to za urlop w mało bezpiecznym miejscu.

O tym, że to nie będzie tak popularny kierunek jak do tej pory może świadczyć fakt, że już teraz słychać w branży, że niektóre biura mocno ograniczą ofertę wyjazdów do Egiptu lub całkowicie się z nich wycofają na jakiś czas.

Wakacje w Bułgarii