Najlepszy termin na urlop z dziećmi w 2023 r.

Najlepszy termin na urlop z dziećmi w 2023 r.

Dla tych z Was, którzy mają w planach letni urlop w 2023 r. z dziećmi w wieku szkolnym, a jednocześnie chcieliby polecieć gdzieś w rozsądnych pieniądzach, mamy pewną podpowiedź. Spodoba się Wam! Jest taki czas kiedy nie będzie jeszcze tłumów, pogoda w wielu krajach Europy już w pełni letnia a do tego znacznie taniej.
Zdradzimy Wam nasz sekret.

Wakacje w Turcji

W wakacje będzie drogo, ale jest lepszy termin na letni urlop

Wyjazd na wakacje w przyszłym roku nie będzie niestety należeć do najtańszych. Wcześniej wprawdzie z dziećmi możecie wybrać się na przedłużony długi weekend majowy, ale to również mocno obstawiane daty – nie tylko przez rodziny z dziećmi w wieku szkolnym. I jak wiemy, długi weekend majowy do tanich również nie należy.

Bardzo duże podwyżki – w szczególności paliw, mocno odcisną się na tym ile przyjdzie nam płacić za wyjazdy urlopowe w wakacje, które i tak należały do najdroższych okresów w trakcie roku. Dlatego mamy dla rodziców dzieci w wieku szkolnym pewną podpowiedź.

Kiedy jechać na letni urlop z dziećmi

No tak, na początku jednak musimy powiedzieć, że nie jest to propozycja dla rodziców dzieci z 8-klas.

Dlaczego?

Ponieważ ten termin, który ostatnio odkryliśmy, jest ściśle związany z 8-klasistami właśnie. Otóż jeżeli macie dzieci w wieku szkolnym, a nie są w ostatniej klasie szkoły podstawowej, to koniecznie rozważcie opcję wyjazdu na letni urlop w czasie egzaminów ośmioklasistów właśnie!

Najlepszy termin na wyjazd z dziećmi w lecie

Czas egzaminów przypada na koniec maja (w 2023r. będą to dni 23-25 maja). W tym czasie rodzice tak czy inaczej muszą zapewnić opiekę swoim pociechom, ponieważ (nawet w świetlicach) opieka gwarantowana przez szkoły będzie mocno ograniczona.

Przeczytaj również: Gdzie jechać z dziećmi na letni urlop?

Ponieważ jest koniec maja, a jak dzieci opuszczą 2 dni to nic takiego się nie stanie. O ile będziecie mieć możliwość wzięcia w tym czasie urlopu – to naszym zdaniem będzie to najlepszy termin na letni wypoczynek jaki tylko możecie wybrać. Relacja cen czasu pobytu i praktycznie już pełnej oferty w biurach podróży, będzie w tym czasie idealna.

Naszym zdaniem warto poważnie rozważyć ten termin na letni urlop.

No dobrze, powyżej w szczególności pisaliśmy o wyjazdach zagranicznych. Niemniej jednak ten termin jest równie dobry na wypad w Polsce. Wówczas nie musicie jechać na cały tydzień, ale też opcją mogą być krótsze wypady z dzieciakami.

Pomyślcie czy to może jest opcja właśnie dla Was 😉

Wakacje w Bułgarii