Czy w hotelu jest żelazko

Czy w hotelu jest żelazko

Wybierając się na urlop do hotelu, często zastanawiamy się co należy ze sobą zabrać. Wiadomo, bagaż ma swoje ograniczenia – np. co do wymiarów, wagi – ze względu na to jakim środkiem transportu będziecie się poruszać. Tak czy inaczej wiadomo, że wszystkiego ze sobą nie damy rady zabrać, a jak coś jest już w hotelu, warto tego nie wozić. Dzisiaj o tym czy w hotelach są żelazka.

Wakacje w Turcji

Hotel hotelowi nie równy

Na początku warto jedynie przypomnieć, że hotele są bardzo różne pod względem jakości oraz tego jakie oferują udogodnienia swoim klientom. Aby ułatwić wybór hoteli, są one klasyfikowane za pomocą gwiazdek. Im więcej gwiazdek posiada hotel, tym jest on lepszy. Oczywiście – wraz ze wzrostem ilości posiadanych gwiazdek, hotel musi oferować odpowiednio wyższy standard, a tym samym komfort dla jego gości.

Hotel, gwiazdki
Hotel – standardy i gwiazdki nie zawsze idą w parze

Dlatego o tym wspominamy, że nie da się udzielić jednoznacznie odpowiedzi na to, czy w danym hotelu jest to, czy to. Pewne obowiązkowe minimum zawsze znajdziecie w hotelach.

Przeczytaj również: Śniadanie w hotelu – jakie są jego rodzaje

Czy w hotelach są żelazka

Nikt (raczej) nie lubi chodzić w wymiętych ubraniach, a wiadomo, że w trakcie podróży ciężko w bagażu mieć idealnie wyprasowaną garderobę. Szczególnie ważne jest to kiedy jedziemy do hotelu o wyższym standardzie, gdzie np. na kolacji obowiązuję odpowiedni strój (w wielu hotelach 5* właśnie tak jest).

Wiadomo również, że to najczęściej kobiety chcą mieć wszystko idealnie wyprasowane (np. suknie, koszule, itp.).

Oczywiście są również takie okazje, kiedy nasz pobyt w hotelu nie wiąże z przyjemnym czasem urlopowania, a np. podróżą służbową, pobytem przy okazji wesela.

Wszyscy wiemy, że trudno zabierać ze sobą własne żelazka – w końcu nie należą one do lekkich… Są oczywiście wersje żelazek podróżnych, mniejszych i lżejszych. Niemniej jednak zabieranie jakiegokolwiek żelazka jest problematyczne.

I tu mamy dla Was dobre wieści. Praktycznie we wszystkich hotelach są żelazka i deski do prasowania. Najczęściej są one dostępne na recepcji do wypożyczenia.

O żelazko pytajcie na recepcji

Wadą takiego rozwiązania jest to, że w przypadku dużego hotelu, można sobie na takie żelazko trochę poczekać… Czasami również się zdarza, że jakość tych żelazek nie jest najwyższa (wiadomo, używa ich mnóstwo gości, gdzie nie każdy dba jak o swoje… niestety). W takiej sytuacji wyprasowanie czegokolwiek może nie dać takiego efektu, jakbyśmy chcieli.

Mamy dla Was jeszcze lepsze wieści – coraz częściej, szczególnie w tych lepszej jakości hotelach, zdarza się, że w każdym pokoju jest żelazko. I to jest najlepsza z opcji.

Przeczytaj również: HB, FB, All inclusive – rodzaje wyżywienia w hotelach

Czy w hotelach są deski do prasowania

No tak, żelazko uwielbia występować w tandemie z deską do prasowania. I o ile to pierwsze zazwyczaj z łatwością pożyczycie na recepcji, to już z „dechą” może być różnie.
Każdy sobie jakoś radzi i można prasować na łóżku, na podłodze… czyli byle jak 😉

żelazko w hotelu
Czy w hotelu jest żelazko i deska do prasowania

To co Was spotka w tych najlepszych hotelach, to miła niespodzianka, gdzie w pokoju hotelowym oprócz samego żelazka będzie również deska! Tak, taki idealny komplecik.

Skąd wiadomo czy w hotelu jest żelazko i deska do prasowania

Tu niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Nie jest tak, że jest określony klucz kiedy w hotelu lub pokoju hotelowym jest dostępne żelazko, a idealnie – również deska.

Dlatego przy planowaniu wyjazdu, warto o to dopytać albo w biurze podróży (ewentualnie przeczytać dokładnie opis hotelu) lub zadzwonić bezpośrednio do hotelu lub wysłać maila. O ile w Polsce szybko sobie to sprawdzicie, to kwestia uzyskania odpowiedzi z zagranicznych hoteli może trochę potrwać – niestety nie zawsze odpisują szybko na maile.

Z naszych dotychczasowych doświadczeń wynika, że wszędzie w hotelach są żelazka, a deski (wciąż) bardzo rzadko. Osobiście… wozimy żelazko turystyczne 😉

 

Wakacje w Bułgarii