Aquarion - Hotel w Zakopanem ze SPA i Aquaparkiem

Aquarion - Hotel w Zakopanem ze SPA i Aquaparkiem

Jaki hotel w Zakopanem polecacie? Słyszymy często takie pytanie… Najlepszy hotel w Zakopanem oczywiście nie istnieje. Tak można w sumie powiedzieć także o każdym innym miejscu na świecie. Dla każdego z nas bowiem inne kryteria spełniać będzie dane miejsce bardziej lub mniej. Natomiast są takie hotele, które możemy polecić z czystym sumieniem – wiedząc, że powinny się spodobać większości osób.

Wakacje w Turcji

Tym razem chcemy Wam polecić bardzo dobry zakopiański hotel, który będzie atrakcyjny zarówno dla par, jak i rodzin z dziećmi. Tak, jest to możliwe – jeden hotel, a świetny dla dwóch skrajnie różnych grup klientów.

Na początek zaznaczamy, że niniejszy wpis jest naszą subiektywną opinią. Nie jest to również w żaden sposób opłacona reklama, a najczystsza forma oceny z samej chęci ocenienia.

Aquarion w Zakopanem to hotel ze SPA o bardzo wygodnej lokalizacji

Powiedzieć, że hotel ma świetną lokalizację, to w przypadku tego hotelu nic nie powiedzieć. Oczywiście samo położenie na mapie Zakopanego jest idealne – jest blisko do centrum (rzut przysłowiowym beretem do Krupówek), a jednocześnie jest to cichsza strona miasta. Sam hotel jest niejako przyklejony do lasu, dzięki czemu znaczna część pokoi jest bardzo cicha.

Położenie hotelu daje również wygodną bazę wypadową do wyjścia na szlaki (może nie spod samego hotelu – jakby zapewne chcieli niektórzy – ale jest całkiem nieźle położony także i pod tym względem).

Mapa, Zakopane
Hotel Aquarion w Zakopanem – świetna lokalizacja

To jednak nie koniec.

Hotel przylega do zakopiańskiego Aquaparku! To co nas na początku zaskoczyło, a później okazało się nie lada atrakcją – to to, że zamiast własnego basenu, hotel ma bezpośrednie wejście do aquaparku! Ubieracie szlafroczki w hotelowym pokoju i fru… korytarzem łączącym oba obiekty.

Dla Klientów hotelu Aquarion przygotowywane są różne opcje pobytów. Można wykupić pobyt z opcją korzystania z uroków wodnego miasteczka lub nie. Wasz wybór.

My skorzystaliśmy z opcji pobytu z możliwością korzystania z tej atrakcji. Pływaliśmy, korzystaliśmy z jacuzzi oraz – uwaga! – gorących źródeł na tarasie Aquaparku z przepięknym widokiem na Giewont 😉 Nawet teraz na myśli ciepłej termalnej wody i pięknego widoku na Tatry, aż miło się robi.

Tym razem byliśmy bez dzieci, ale patrząc na radość młodszych gości, którzy namiętnie korzystali ze zjeżdżalni, to im również bardzo się podobała opcja z Aquaparkiem!

Hotel w Zakopanem ze SPA

Praktycznie w większości zakopiańskich hoteli, o wyższym standardzie, dostępne jest SPA. Hotel Aquarion  oferuje również szereg zabiegów pielęgnacyjnych oraz relaksacyjnych. My osobiście nie skorzystaliśmy z żadnego, zabrakło czasu ;-(

Jedynie daliśmy radę wybrać się kilka razy do sauny, po trudach chodzenia po tatrzańskich szlakach.
Taki relaks jest fantastyczny.

Wyobrażamy sobie jak musi być cudownie jak na taką saunę wpadnie się po zimowych spacerach lub narciarskich szaleństwach. Jeżeli do tego uda się dodać czas na basenie i jakieś dodatkowe zabiegi w SPA, to musi być bosko. Może następnym razem 😉 My w tym roku byliśmy w tym hotelu na początku września, więc nie było żadnych zimowych klimatów.

Hotel Aquarion w Zakopanem posiada jedną z najlepszych kuchni

Mamy za sobą odwiedzonych kilkadziesiąt hoteli i wierzcie nam – tak dobrej i różnorodnej kuchni hotelowej dawno nie widzieliśmy.

Śniadanie w hotelu
Śniadanie w formie bufetu – Hotel Aquarion – Zakopane

Chodzenie na posiłki było czystą przyjemnością i ucztą dla podniebienia! Posiłki były bardzo różnorodne (co może być szczególnie ważne przy wyjeździe z dziećmi). Dzięki temu nie znudziły nam się, jak to czasami bywało w innych hotelach.

Za kuchnię dajemy 10 na 10! 😉

A do tego wystrój restauracji jest taki, że (już nie mówiąc o samym jedzeniu) nie chce się z niej wychodzić. Miejsce to jest tak zaprojektowane, że aż miło. Naszym ulubionym miejscem były te przy oknach, na wygodnych ławach.

Przeczytaj również: Rodzaje śniadań w hotelach

Restauracja
Restauracja w zakopiańskim hotelu Aquarion

Nie bylibyśmy sobą gdybyś w tym miejscu nie docenili personelu. Czapki z głów – obsługa prawie niezauważalna – dbała o to aby cały czas wszystko było w pełni dostępne. Stoliki szybko przygotowywano dla kolejnych gości, a tym obecnym w ekspresowym tempie zabierano zbędne rzeczy ze stołu.

Śniadanie w hotelu
Śniadanie w zakopiańskim hotelu Aquarion

Jakość pokoi zakopiańskiego hotelu Aquarion

Pokoje są przepiękne. Widać, że przy projektowaniu pochylono się nad estetyką, ale również doborem materiałów (drewno) i zdobień kojarzących się z Zakopanem i regionem.

Osobiście wolelibyśmy mieć taki z widokiem na Tatry, a nie las, ale nawet ten był bardzo dobry. Estetyka wykończenia, czystość (jakość sprzątania) bardzo dobra.

Pokój hotelowy
Hotel w Zakopanem – Aquarion – piękny i klimatyczny pokój

Oczywiście nie wszystko w tym przypadku możemy ocenić na maksymalną ilość punktów. To co nam przeszkadzało, to jakość wykładziny na podłodze. A dokładnie jej wygląd (zapewne po różnych dziwnych zdarzeniach z udziałem innych lokatorów), gdzie w naszym konkretnie pokoju było trochę mało przyjemnie wyglądających plam, których zapewne nic nie było w stanie usunąć. Taki urok wykładzin w hotelowych pokojach.

Parking w centrum Zakopanego w samym hotelu

Z pewnością bardzo wygodne (dla podróżujących własnym samochodem) jest to, że hotelu dysponuje własnymi parkingami. Oferuje zarówno miejsca w podziemiach hotelu, jaki na zewnątrz przed budynkiem.

To co było dla nas wygodne, to możliwość pozostawienia samochodu na dłużej w parkingu podziemnym, już po zdaniu pokoju.
Bagaże spakowaliśmy do auta i na spokojnie jeszcze wybraliśmy się na spacer po Krupówkach przed wyjazdem.

Wybór hotelu bez parkingu, kiedy wybieracie się do Zakopanem samochodem, to nie jest zbyt dobry pomysł. Miejsc parkingowych zdecydowanie jest za mało, a byliśmy nieco po sezonie. W szczycie ruchu turystycznego o miejsce dla Waszego samochodu będzie wyjątkowo trudno. Pomyślcie o tym przed wyjazdem.

Pogoda w Zakopanem a wybór hotelu

Pogoda w Zakopanem może być bardzo zmienna. Nawet jeżeli przed samym wyjazdem sprawdzić prognozy, to finał finałów, może być lekko inaczej. Dlatego przy wyborze miejsc noclegowych warto wybierać takie miejsca, które zapewnią odpowiedni komfort również w czasie niepogody.

My jadąc na zakopiański urlop mieliśmy akurat mało atrakcyjne prognozy i cieszyliśmy się, że będzie można skorzystać z uroków aquaparku w sytuacji kiedy nie da się wyjść na szlak.

Na szczęście (i tu właśnie ta zmienność pogody) na drugi dzień po przyjeździe pogoda pokazała nam swoje piękniejsze oblicze – kilkanaście stopni i słońce! Tak przez kilka dni 😉 A mówiąc szczerze byliśmy blisko chęci zmiany terminu na tydzień później. I wiecie co… mimo zapowiedzi ładnej pogody, tydzień później były pierwsze przymrozki i opady śniegu! Tak, we wrześniu w Tatrach poprószyło. Tak czy inaczej wybrany hotel nie dałby się nam nudzić również w czasie gorszej aury.

Oczywiście, bez względu w jakim hotelu przyjdzie Wam nocować w Zakopanem, życzymy Wam samych pięknych i słonecznych dni.

Wakacje w Bułgarii