Krynica-Zdrój bardziej popularna niż Zakopane! Historyczny wynik

Krynica-Zdrój bardziej popularna niż Zakopane! Historyczny wynik

Krynica-Zdrój, (co tu dużo mówić) konkurent Zakopanego, odnotowuje wyjątkowo dobre wyniki w polskim przemyśle turystycznym, plasując się na drugim miejscu tylko za Krakowem w regionie Małopolska, według podsumowania za rok 2022 przez Małopolską Organizację Turystyczną.

Wakacje w Turcji

Krynica-Zdrój – historyczne zwycięstwo w rankingu atrakcyjnych małopolskich miejscowości

Fakt, że ten ośrodek górski przewyższył Zakopane jest dość niezwykły, a można go przypisać doskonałej ofercie turystycznej, w tym narciarstwu i atrakcyjnym pobytom, jak również świetnej infrastrukturze hotelowej.

Przeczytaj również: Gdzie na narty w Polsce – do Krynicy!

Choć z powodu pandemii COVID-19 odnotowano spadek liczby zagranicznych turystów, Krynica-Zdrój zyskała znaczny wzrost liczby turystów krajowych. Kurort zainwestował miliony złotych w nowe atrakcje turystyczne, a rekordowy dochód ponad 6,9 miliona złotych w sezonie 2022 dowodzi, że te inwestycje się opłacają.

Krynica – wyjazd narciarski w Polsce

Władze i Mieszkańcy Krynicy-Zdroju są zachwycone sukcesem miasta i są bardzo optymistycznie nastawione co do przyszłości. My osobiście przypisujemy sukces Krynicy wieloletnim tradycjom w obsłudze turystów, licznym inwestycjom w infrastrukturę narciarską i renowacji miasta jako takiego. Krynica intensywnie inwestuje również w atrakcje turystyczne, w tym w nowe obiekty na zboczach Góry Parkowej, w pobliżu ogrodów żywiołów.

W ostatnim czasie pojawiły się również liczne inwestycje ze strony prywatnego biznesu – takiej jak na przykład Wieża Widokowa na Słotwinach, nowe trasy i wyciągi narciarskie.

Wieża widokowa w Krynicy-Zdrój

Burmistrz podkreśla, że sukces Krynicy-Zdroju wynika również z jej zdolności do zaspokajania gustów swoich gości. Podczas gdy większość turystów to obecnie Polacy, kurort przyciąga również odwiedzających ze Słowacji i Węgier.

Ostatnie lata, wyraźnie pokazały (w efekcie pandemii), że lokalny przemysł turystyczny w bardzo dużym stopniu obecnie zależy od krajowych turystów, a Krynica-Zdrój jest dobrze przygotowana, aby z tego skorzystać.

Krynica – druga najpopularniejsza miejscowość w Małopolsce!

W 2022 roku Małopolska przywitała prawie 17 milionów turystów, którzy wydali łącznie 11,2 miliarda złotych w regionie.
Według ostatnich badań, najpopularniejszymi miejscami w regionie były Kraków i Krynica-Zdrój, a następnie Zakopane, Oświęcim, Wieliczka ze swoją kopalnią soli, Szczawnica, Nowy Targ, Gródek nad Dunajcem i Zawoja (Babia Góra).

Krynica-Zdrój drugim najpopularniejszym miastem turystycznym w Małopolsce. Tym samym wyprzedziła Zakopane!

Liczba krajowych turystów odwiedzających Małopolskę wzrosła o 34,7% w porównaniu z poprzednim rokiem, podczas gdy liczba zagranicznych turystów spadła o 43,4% do zaledwie 0,7 miliona osób, w porównaniu z 3,7 milionami w 2019 roku.

Krynica Zdrój – gondolka na Jaworzynę

Krynica-Zdrój – coś dla ciała, coś dla ducha

Częstym wyborem turystów w Krynicy-Zdroju są również lecznicze wody mineralne, które mają wiele właściwości zdrowotnych. Krynica-Zdrój słynie z ponad 20 źródeł mineralnych, z których większość jest udostępniona dla turystów.

Można tutaj wypić wody o różnych smakach i właściwościach, takich jak np. Józef, Stefan, Kryniczanka czy Zuber, które są bogate w mikroelementy i sole mineralne.

Przeczytaj również: Co zobaczyć w Krynicy będąc tylko jeden dzień

Miasto Krynica-Zdrój jest również znane z organizacji różnych wydarzeń, takich jak Festiwal Kiepurowski w Krynicy-Zdroju, który odbywa się co roku. To wydarzenie przyciąga tysiące miłośników z Polski i z zagranicy, co jest kolejnym czynnikiem przyciągającym turystów do miasta. W czasie ferii zimowych oraz wakacji mają miejsce liczne atrakcje, w tym koncerty znanych, polskich wykonawców.

Krynica Zdrój – jesień

W skrócie, Krynica-Zdrój może być uważana za jedną z najlepszych destynacji turystycznych w Polsce, która ma wiele do zaoferowania swoim odwiedzającym. Od pięknych krajobrazów górskich i wspaniałych tras narciarskich po lecznicze wody mineralne i organizację różnych wydarzeń, to miasto ma wszystko, czego potrzeba, aby zadowolić różnorodne oczekiwania turystów.

Wakacje w Bułgarii