Jak mądrze spakować się na wyjazd

Jak mądrze spakować się na wyjazd

Kiedy pakujesz się na wyjazd, zawsze ważne jest, aby zaplanować i przemyśleć swoje potrzeby, aby uniknąć zapomnienia ważnych rzeczy. Oczywiście w zależności od kierunku, długości pobytu to co zabierzemy ze sobą będzie się od siebie różnić. Są jednak dobre sposoby na to, jak mądrze spakować się na wyjazd. O tym poczytacie w dzisiejszym wpisie.

Wakacje w Turcji

Zrób listę rzeczy, których potrzebujesz

Przemyśl dokładnie, jakie rzeczy są niezbędne, a które będą tylko ciężarem. Upewnij się, że na liście uwzględniasz podstawowe rzeczy takie jak odzież, artykuły higieniczne, lekarstwa i dokumenty podróży.

Listę możesz sobie przygotować w dowolny sposób, tak jak lubisz. Dla nas bardzo dobrze sprawdza się aplikacja Evernote (utworzone listy możesz modyfikować i odhaczać na nich co spakowałeś), ale równie dobrze może posłużyć Twój ulubiony notes czy duża żółta karteczka (ta zmieści się zawsze w Twoim portfelu).

Lista na wyjazd w Evernote – można odhaczać co już spakowałeś

Ważne aby listę zacząć przygotowywać odpowiednio wcześnie i na spokojnie uzupełniać ją kilka dni przed wyjazdem.

Spakuj tylko to, co jest naprawdę potrzebne

Zastanów się, jakie ubrania będą potrzebne w zależności od miejsca, do którego się wybierasz i planowanej pogody. Nie pakuj całej garderoby, ale tylko te ubrania, które są niezbędne.

Nie ma bowiem nic gorszego jak męczyć się z ciężkimi bagażami i mieć zdecydowanie więcej niż się potrzebuje. Nie zrozum nas źle, za dużo też niedobrze 😉 Oczywiście lekki zapas ubrań trzeba mieć, ale bez przesady.

Przeczytaj również: Co spakować na wyjazd?

Dobrze zorganizuj rzeczy w swoich bagażach

Upewnij się, że wszystko, co potrzebujesz, jest łatwo dostępne i w porządku. Najważniejsze rzeczy, takie jak dokumenty podróży, pieniądze, karty kredytowe, klucze i telefon, powinny być przechowywane w bezpiecznym miejscu. Najlepiej trzymaj je przy sobie, tak aby nikt Ci ich nie ukradł. Warto też mieć kopie niektórych dokumentów, a pieniądze podzielić na kilka części, tak aby mieć je schowane w różnych miejscach.

Jak pakować bagaż
Jak spakować bagaż podręczny – roluj ubrania i zaoszczędzisz miejsce

Ważne przy pakowaniu jest również to jak Twoje rzeczy są poukładane w bagażu – warto stosować kilka kluczowych zasad, piszemy o nich w tych postach:

Jak spakować plecak 

Jak oznaczyć i spakować walizkę

Dzięki nowym technologiom mądrze się spakujesz

Zamiast przynosić ze sobą dużo papierowej dokumentacji, użyj swojego telefonu lub tabletu, aby przechowywać bilety lotnicze, rezerwacje hotelowe i inne informacje podróżne.

W dzisiejszych czasach bardzo wiele możemy mieć w formie zdygitalizowanej. Ważne jest jednak to, aby „kluczowe” rzeczy mieć jednak w formie papierowej, a już na pewno na co najmniej 2 różnych urządzeniach lub dostępne w chmurze. Tak aby w razie utraty telefonu czy tabletu można było się do tych materiałów dostać.

Korzystając z wersji elektronicznych wybranych dokumentów, pamiętaj również o tym aby Twoje urządzenie odpowiednio naładować (dobrze jest mieć np. power bank na awaryjne sytuacje).

Internet na wakacjach – nie do końca bezpieczne są publiczne sieci WiFi, nie korzystaj jak nie musisz

A jeżeli dostęp do określonym materiałów wymaga internetu – to zadbaj o to (szczególnie za granicą nie jest to takie oczywiste). ‘

Przeczytaj również: Jak bezpiecznie korzystać z internetu za granicą

W wielu przypadkach istnieje możliwość zapisania dokumentów na swoim urządzeniu, tak aby móc z nich skorzystać bez konieczności podłączenia do internetu.

Samolot, internet
Internet na pokładzie samolotu – wkrótce może być łatwo dostępny

Nie zapomnij o artykułach higienicznych

Pamiętaj o pakowaniu podstawowych artykułów higienicznych, takich jak pasta do zębów, szczoteczka do zębów, mydło, szampon, krem ​​do opalania i dezodorant.

Bagaż, kosmetyki,
Kosmetyczka na kosmetyki do samolotu

Oczywiście z umiarem, nie chodzi o to aby zabierać wszystko co mamy w domu. Czasami wręcz byłoby zbyt uciążliwe (np. w trakcie podróżowania samolotem).

Z pewnością zabierz wszystko to, czego nie będzie można lub nie będzie warto kupować na miejscu swojej wyjazdu.

A – i bardzo ważne – pomyśl też o tym jakie artykuły higieniczne potrzebować będziesz także w trakcie samej podróży. Szczególnie jeżeli to będzie jakiś dłuższy przejazd.

Spakuj się mądrze – z wyprzedzeniem!

Nie zostawiaj pakowania na ostatnią chwilę, aby mieć czas na przemyślenie swojego pakietu i uniknięcie zapomnienia ważnych rzeczy. Wydaje się proste, ale jakże często o tym zapominamy.

Im wcześniej zaczniesz się przygotowywać do wyjazdu (np. odkładając kosmetyki, niezbędne rzeczy na bok), tym samo pakowanie będzie dla Ciebie mniej stresujące. Jest też wówczas duże prawdopodobieństwo, że nic nie zapomnisz.

Mądre pakowanie na wyjazd może pomóc Ci uniknąć niepotrzebnego stresu i cieszyć się swoją podróżą. Pamiętaj, aby pakować tylko to, co jest naprawdę potrzebne, planować z wyprzedzeniem i korzystać z technologii, aby zorganizować swoje rzeczy. W ten sposób będziesz miał spokojną i przyjemną podróż.

Wakacje w Bułgarii