Najciekawsze propozycje na Sylwestra za granicą

Najciekawsze propozycje na Sylwestra za granicą

Na rajskiej plaży Malediwów, na safari w Kenii, wśród grobowców faraonów w Egipcie, a może w światłach jednej z europejskich stolic? We współpracy z portalem Wakacje.pl sprawdzamy sylwestrowe propozycje biur podróży.

Wakacje w Turcji

W biurach podróży już można przebierać w ofertach na Sylwestra 2019. Na portalu Wakacje.pl porównujemy propozycje największych i mniejszych organizatorów, od krótkich wypadów do europejskich stolic po luksusowe plaże za kilkanaście tysięcy złotych. Musisz wziąć pod uwagę, że okres świąteczno-sylwestrowy oznacza wzmożony ruch na lotniskach i większe zainteresowanie wyjazdami, dlatego ceny wyjazdów są wyższe niż w pozostałych tygodniach zimowych, a oferty znikają szybciej. Zaczynamy odliczanie do wyjazdu na Sylwestra 2019?

Typowo czy nietypowo?

Podobno jaki Sylwester taki cały następny rok. Weź to pod uwagę, zanim zarezerwujesz swoją podróż. Możesz wybrać jeden z klasyków – najbardziej popularne są egipskie plaże Hurghady i Sharm el Sheikh i tygodniowe pobyty na Wyspach Kanaryjskich, albo coś szalonego czy luksusowego. W Egipcie czy na Kanarach najłatwiej znaleźć coś dla siebie, bo oferta jest największa – od hoteli ekonomicznych po 5-gwiazdkowe resorty, a wyloty są nie tylko z Warszawy, ale też z Katowic, Gdańska czy Wrocławia. W większości to propozycje wypoczynku w hotelu, na plaży i pod palmami.

Jeśli jednak na kolejny rok marzy Ci się ekstremalna przygoda, poszukaj bardziej wyszukanych opcji sylwestrowych. Sprawdziliśmy, że biurach podróży możesz zarezerwować off-road na pustyni w Maroku, zwiedzanie śladami faraonów w Egipcie czy wycieczkę do Kenii z takimi atrakcjami jak safari i zobaczeniem na własne oczy czarnej lawy i Kilimandżaro.

A może przyszły rok ma być niebanalny? Zacznij go w Gruzji, Armenii czy Libanie! To zdecydowanie nasz typ. Wakacje.pl prezentują też wycieczki na Sylwestra w wersji deluxe. Za kilkanaście tysięcy złotych przywitasz Nowy Rok w Emiratach Arabskich czy na rajskiej plaży Malediwów.

Tylko dla dorosłych

W biurach podróży znajdziesz propozycje dedykowane specjalnie dla osób, które cenią sobie wypoczynek bez towarzystwa dzieci i intymną atmosferę. Co roku przybywa hoteli, które goszczą u siebie wyłącznie osoby dorosłe albo część infrastruktury hotelowej przeznaczają tylko dla nich. W zależności od hotelu minimalny wiek gości to 16-18 lat. Największy wybór obiektów bez dzieci znajdziesz w Egipcie, głównie w Hurghadzie i Sharm el Sheikh, ale oferta jest bardziej różnorodna.

Gwarancję sylwestrowej zabawy bez dzieci dostaniesz też w hotelach na Malcie, na Cyprze, w Hiszpanii czy w Turcji, głównie w Side i Belek. To obiekty różnej klasy, od miejskich hoteli butikowych po duże resorty z aquaparkiem położone przy plaży. Ceny wycieczek z pobytem w hotelu dla dorosłych zaczynają się od 1400 zł za osobę.

Sylwester, fajerwerki
Sylwester

Miejskie szaleństwo

Jeśli należysz do osób, które uwielbiają spędzać Sylwestra na zabawie na placach największych miast i kochasz szampańską zabawę wśród tłumu albo po prostu masz postanowienie, że Sylwester 2019 będzie wyjątkowy, możesz wybrać opcję city break. Nie musisz takiego wyjazdu organizować na własną rękę, szukać połączeń lotniczych i noclegów. To mit, że biura podróży organizują tylko długie wyjazdy pod palmy. W propozycjach touroperatorów znajdziesz opcje wyjazdów city break na Sylwestra 2019 we Lwowie, Kijowie, Paryżu, Odessie czy Wiedniu. Możesz też spędzić noc sylwestrową w Moskwie, a Nowy Rok przywitać w Petersburgu. Dwa miasta to za mało? Znaleźliśmy też opcję na statku – w trakcie sylwestrowego rejsu odwiedzisz Rygę, Tallin i Sztokholm. Ceny sity breaków na Sylwestra zaczynają się od ok. 1800 zł.

Wakacje w Bułgarii