Polecana gra dla dzieci - Nogi Stonogi

Polecana gra dla dzieci - Nogi Stonogi

Wyjazdy urlopowe to często czas kiedy macie wreszcie czas na zabawy z Waszymi dziećmi. Nieodzownym element zabaw są też wszelkiego rodzaju gry, w tym ostatnio coraz modniejsze – gry planszowe. Często mają one małe gabaryty, tak aby łatwo można je było zabrać w podróż. Dzisiaj właśnie chcemy Wam przedstawić jedną z naszych ulubionych gier dla dzieci.

Wakacje w Turcji

Fajna gra na wakacje – Nogi Stonogi

Jakiś czas temu znajomi polecili nam bardzo fajną grę, która dzięki swoim małym rozmiarom (pudełko ma wym. 13 cm x 13 cm x 4 cm) zawsze łatwo mieści się do naszego bagażu. Szczerze mówiąc była to jedna z pierwszych gier, która zapoczątkowała u nas całą ich kolekcję, z których wiele zabieramy na nasze wyjazdy. Jak wskazuje producent, gra jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 4 lat i może w nią grać od 2 do 4 graczy.

W trakcie gry należy zbudować stonogę o z największą ilością butów. Na koniec wygrywa gracz, którego stonoga jest najdłuższa. Aby zyskiwać kolejne buty dla swojej stonogi należy wykonać maksymalnie 3 rzuty 4 kostkami i zbierać płytki z butami.

Gra uczy logicznego myślenia oraz (jeżeli to dobre określenie) kombinowania jak tu zyskać płytkę z największą liczbą butów dla naszej stonogi. Do tego jest zabawa z kolorami i jokerami (gwiazdkami), trzeba dodawać, szukać dobrych strategii na zwycięstwo.

Dlaczego Nogi Stonogi to dobra gra na urlop?

W sumie to o jednej ważnej zalecie pod kątem podróżowania z tą grą już napisaliśmy – jest mała. Do tego jest lekka. W sumie, to można ją nawet zabrać bez pudełka. Zabierając jedynie kostki, płytki z postaciami stonóg oraz płytki z nogami, a taka wersja zmieści się nawet do najbardziej wypchanego bagażu.
Płytki z nogami mają od 2 do 4 butów i są dostępne w 4 kolorach. I tyle 😉

Nogi Stonogi – gra idealna na urlop

Można powiedzieć, że tą grę najlepiej wziąć do bagażu podręcznego, bo nic nie stoi na przeszkodzie aby w nią grać także w trakcie podróży – w pociągu, w samolocie, na dworcu, na lotnisku…, gdzie tylko chcecie.

Rozszerzona wersja gry – Super Nogi Stonogi

To wersja kiedy już zakochacie się w wersji podstawowej, zdecydowanie bardziej rozbudowana i skierowana do nieco starszych dzieci. Wprawdzie producent pisze, że jest to gra także dla dzieci w wieku od 4 lat, ale naszym zdaniem raczej dla starszych – 5-6 latków najwcześniej.

Niestety jest też w większym pudełku, co raczej nie jest wygodne pod kątem podróży. Tej wersji ze sobą nie zabieramy, ale również lubimy w nią grać.

Super Nogi Stonogi – rozszerzona wersja gry dla dzieci

Jesteśmy przekonani, że jeżeli tylko zagracie z Waszymi dziećmi, to będzie to jedna z Waszych ulubionych gier.

Wakacje w Bułgarii