Wycieczka do parku rozrywki? Jak najlepiej się do niej przygotować?

Wycieczka do parku rozrywki? Jak najlepiej się do niej przygotować?

Chcecie zrobić swoim pociechom niespodziankę i zabrać je w wyjątkowe miejsce, gdzie z pewnością nikt nie będzie się nudzić? Coraz dłuższe i cieplejsze dni zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu, dlatego doskonałym pomysłem będzie wycieczka do parku rozrywki. Aby wasza wyprawa była niezapomnianą przygodą, chcemy podzielić się z wami kilkoma poradami.

Wakacje w Turcji

Radość dziecka czy spełnienie marzeń rodzica? Dla kogo tak naprawdę jest taka wycieczka?

W parku rozrywki znajdą coś dla siebie zarówno starsi, jak i młodsi, jednakże zanim zaplanujecie wyjazd warto zastanowić się, czy faktycznie jest to dobry pomysł. W przypadku małych, spokojnych 3-4 latków taka wyprawa może nie być tak do końca trafiona. Tłum ludzi, wrzask innych dzieci i głośna muzyka zamiast sprawić radość, mogą przytłoczyć malucha, który będzie się czuł niepewnie, zagubiony w nowym, obcym środowisku. Oczywiście, w każdym parku rozrywki są atrakcje dostosowane do potrzeb najmłodszych: mini autka, karuzele, pływanie stateczkiem, jednakże może aby w pełni wykorzystać potencjał danego miejsca warto troszkę poczekać? Chyba, że ten wyjazd jest dla was jedynie pretekstem, aby podnieść swój poziom adrenaliny i przejechać się szybkim rollercoasterem.
Zachęcamy was również, abyście przed wyjazdem sprawdzili, z jakich atrakcji wasze dzieci będą mogły skorzystać np. ile trzeba mieć lat i ile mierzyć, dzięki czemu unikną one rozczarowania, gdy na miejscu okaże się, że ze względu na wzrost nie mogą przejechać się obiecaną kolejką.
Jeśli wasza pociecha uwielbia np. dinozaury to dobrym rozwiązaniem jest wycieczka do parku tematycznego, gdzie niektóre stworzenia wydają dźwięki czy poruszają się. Takie spotkanie z pewnością wywrze ogromne wrażenie. Starsze dzieci możemy zabrać do parku miniatur, dzięki czemu poznają najważniejsze zabytki np. Europy czy świata.

Jaki termin wybrać?

Podczas planowania wycieczki starajcie się wziąć pod uwagę najkorzystniejsze (także finansowo) rozwiązanie. Sprawdźcie wcześniej, czy park nie oferuje jakiś promocji, np. z okazji dnia dziecka, urodzin malucha, itp. Czasem tańsze, rodzinne bilety wstępu możecie kupić za pośrednictwem portali typu Groupon. Zwróćcie także uwagę na godziny otwarcia parku, gdyż mogą one być różne (co więcej, np. część parku może być zamykana wcześniej niż pozostałe atrakcje), a bilety mają różne ceny w zależności od wybranej opcji. Jeśli macie taką możliwość to również warto przyjechać poza sezonem wakacyjnym i zamiast w weekend to w tygodniu – jest mniej ludzi, zatem możecie skorzystać z większej ilości rozrywek.

Ile czasu warto przeznaczyć na park rozrywki?

Na to pytanie musicie sami sobie odpowiedzieć, bo wszystko zależy od indywidualnych upodobań. Jeśli wasze dzieciaki kochają nowe doznania i emocje, nie boją się wysokości to może się okazać, iż jeden dzień wam nie wystarczy. Pamiętajcie, iż w każdym parku zanim będziecie mogli skorzystać z danej atrakcji musicie swoje odstać w kolejce, a to też zajmuje trochę czasu. Ogonek do kasy może was także przywitać na samym wejściu, dlatego nie zwlekajcie z przyjazdem – warto być na miejscu nawet przed otwarciem, dzięki czemu wejdziecie jako pierwsi!
Co jeść podczas pobytu?
Na terenie parku znajdują się różne kawiarenki, restauracje czy też punkty z lodami, przekąskami, zatem nie musicie szykować kanapek. Własne zapasy pozwolą wam jednak zaoszczędzić troszkę grosza. Pamiętajcie, iż w niektórych parkach wnoszenie własnego prowiantu nie jest mile widziane – możecie nie zostać wpuszczeni na jego teren. Aby uniknąć nieprzyjemności, przeczytajcie wcześniej regulamin obiektu.
Jakie zasady ustalić z dziećmi przed wejście do parku?
Wyjazd do parku rozrywki wiąże się dodatkowymi kosztami, bo choć płacicie za wstęp to również musicie być przygotowani na inne wydatki. Na terenie parku co rusz natkniecie się na budki z gadżetami, zabawkami. Ponadto, po wyjściu z kolejki możecie nabyć pamiątkowe zdjęcie robione wam np. w czasie przejażdżki rollercoasterem. Jak zatem nie stracić całego majątku w 1 dzień? Koniecznie ustalcie z maluchem, iż może wybrać sobie np. 1 małą rzecz, czy też w przypadku starszych dzieci – iż mają daną kwotę do wydania.
W parku rozrywki nietrudno jest się zgubić, dlatego na wypadek takiego zdarzenia dzieci powinny mieć przy sobie informację ze swoimi i waszymi danymi oraz z waszym numerem telefonu.
Ostatnia kwestia, jaką chcemy omówić to, co jeszcze zabrać ze sobą, jadąc do parku rozrywki?
Nawet w ciepły, słoneczny dzień warto zabrać ze sobą lekką pelerynę przeciwdeszczową dla dziecka. Dlaczego? W niektórych parkach istnieje możliwość np. strzelania do siebie armatkami wodnymi (statek piracki), więc aby maluch nie chodził cały dzień w przemoczonym ubraniu przyda się taka ochrona.

Wakacje w Bułgarii