Czy można zabrać wózek do samolotu?

Czy można zabrać wózek do samolotu?

Wielu rodziców małych dzieci przed pierwszym lotem samolotem często zadaje sobie pytanie czy można zabrać wózek do samolotu. Otóż można, linie lotnicze wychodzą tutaj naprzeciw oczekiwaniom rodzin z dziećmi. Ważne jednak aby chęć zabrania wózka do samolotu zgłosić przy odprawie biletowej. Wówczas wózek zostanie oklejony specjalną naklejką, taką samą jak nasze bagaże.

Wakacje w Turcji

Czy za zabranie wózka do samolotu musimy dodatkowo zapłacić?

Teraz zapewne zastanawiacie się, czy za taki dodatkowy „bagaż” trzeba będzie zapłacić? Nic takiego, wózek możecie zabrać całkowicie za darmo, ponad bagaż, który przysługuje Wam w ramach zakupionego biletu i nie jest wliczany do całkowitego limitu kilogramów jakie możecie zabrać.

Wózka nie nadajemy wraz z bagażem, tylko zabieramy ze sobą

Po przejściu przez odprawę i kontrolę lotniskową, wózek możemy mieć ze sobą aż do schodków prowadzących na pokład samolotu. Tam dopiero, przy schodach wózek odbierze od Was obsługa. A następnie, już na lotnisku docelowym, Wasz wózek pojawi się na taśmie, w tym samym miejscu gdzie odbierać będziecie bagaże. Wózki zazwyczaj są wystawiane na taśmę w pierwszej kolejności.

Bagaż podręczny – kontrola bezpieczeństwa

Jaki wózek najlepiej zabrać w podróż samolotem?

Mówiąc o zabieraniu wózka w podróż samolotem, w przypadku najmniejszych dzieci nie mamy za dużego wyboru i najczęściej jest to zestaw stelaż i gondolka, co nie jest zbyt łatwe w transporcie (w szczególności ze względu na wagę i gabaryty). Natomiast, jak tylko dziecko zaczyna korzystać z tzw. spacerówki, to tutaj zdecydowanie, pod kątem podróży samolotem, polecamy zakup spacerówki „parasolki” – lekkiej, jednoczęściowej, a do tego zdecydowanie zajmującej mniej miejsca. Ta ostatnia zaleta jest szczególnie ważna w trakcie podróży na i z lotniska. W końcu jadąc na urlop z dzieckiem i tak mamy sporo bagażu już bez samego wózka. Tutaj, z naszego doświadczenia, możemy Wam polecić fantastyczny wózek Peg Perego Si – sprawdzał się rewelacyjnie w każdej z podróży.

Peg Perego Si – jaki wózek polecamy na wakacje?

Ponadto w przypadku zwiedzania już na miejscu naszego wyjazdu mały wózek będzie bardzo wygodny, a jeżeli do tego jeszcze będziecie korzystać z wynajmu samochodu – to spakowanie do bagażnika takiej małej spacerówki z pewnością nie będzie żadną trudnością.

Zabranie ze sobą takiego wózka ma jeszcze jedną zaletę – jest on idealny do transportu dzieciaka na lotnisku, jak również do drzemek naszego malucha. Sami tak długo korzystaliśmy ze spacerówki, jak to tylko było możliwe 😉

 

Wakacje w Bułgarii