Gdzie na wakacje w grudniu? 6 egzotycznych pomysłów

Gdzie na wakacje w grudniu? 6 egzotycznych pomysłów

Wakacje w grudniu mogą przyjąć dwie formy: wyjazdu bożonarodzeniowego oraz wyjazdu bez specjalnej okazji w pierwszej połowie miesiąca. My zdecydowanie polecamy tę drugą wersję. Grudzień przed Świętami to niezbyt popularny czas na zagraniczne wycieczki – wszyscy szykują się na Gwiazdkę w domu, a jeśli już wyjeżdżają, to ściśle na czas Świąt. W tym okresie na pewno unikniesz więc tłumów na lotniskach. Tylko gdzie jechać, by trafić na dobrą pogodę sprzyjającą zwiedzaniu? Oto nasze typy!

Wakacje w Turcji

Egzotyka wakacje 2019 – dlaczego grudzień?

Końcówka roku to czas podsumowań i stopniowego szykowania się na nowy rok. Zaczynamy planować, ale raczej to, co mamy do zrealizowania w przyszłym roku. A gdyby tak właśnie teraz zaplanować to, co czeka nas jeszcze przed 1 stycznia? Taka odmiana na pewno dobrze Ci zrobi. Jeśli postanowienia końcoworoczne dotyczyć będą wakacji w grudniu, to masz szansę dotrzymać ich o wiele lepiej niż postanowień noworocznych!

Egzotyczne wakacje – gdzie najlepiej w grudniu?

Gdzie na egzotyczne wakacje zimą? Do Emiratów!

ZEA to już niemal pewniak na grudniowy wyjazd. Dubaj w grudniu zachęca przyjemną średnią temperatur równą 25 st. C. Jeśli chcesz zrobić sobie wakacje w Dubaju w grudniu po to, by zwiedzić to futurystyczne miejsce, to pogoda będzie Ci wybitnie sprzyjać. Jeśli natomiast chcesz wypocząć na tutejszych plażach (woda w Zatoce Perskiej będzie miała nawet 27 st. C!), szukaj ofert ZEA all inclusive. Szczególnie polecamy zatrzymać się w hotelu położnym na jednej ze sztucznych wysp, np. Palm Jumeirah.

Gdzie na egzotyczne wakacje? Przyjazna Tajlandia

Tajlandia to dziś jeden z najłatwiej osiągalnych kierunków na egzotyczne wakacje. Wybierz go tym bardziej, jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z wakacjami w egzotyce. Po pierwsze dlatego, że jest tam bezpiecznie, a Tajowie są przyjaźni wobec turystów. Po drugie z tego względu, że wczasy w Tajlandii są dziś… wyjątkowo tanie! Tajlandia last minute kosztuje sporo poniżej 4 tys. zł za 10 dni w Krabi. Krabi w Tajlandii to południowa prowincja kraju pełna plaż i malowniczych wysepek rozsianych blisko linii brzegowej. W grudniu wycieczkę do Tajlandii w ten rejon polecamy szczególnie – gorące plaże i egzotyczne krajobrazy pozwolą Ci całkowicie zapomnieć o zimie w Polsce. Podobnie dobrym pomysłem będzie wyjazd na wyspy Tajlandii, np. Ko Phi Phi, Ko Tarutao, Phangan, Ko tao czy najsłynniejszą – Phuket. Tajlandia wyspiarska to miejsce nieustannej zabawy!

Jako że grudzień to w Tajlandii szczyt sezonu turystycznego, możesz udać się także w inne rejony tego kraju. Na pewno powinieneś zacząć od Bangkoku, stolicy Tajlandii. Potem udaj się do Ayutthaya, odwiedź pływający targ w Damnoen Saduak, Park Narodowy Erawan… Jak najsprawniej trafić we wszystkie te miejsca? Zwiedzając Tajlandię objazdowo!

Egzotyka wakacje last minute – wyjedź tanio do Wietnamu

Nie ma rzeczy niemożliwych, dlatego egzotyczne wakacje na każdą kieszeń nikogo już dzisiaj nie dziwią. 10-dniowe wakacje w Wietnamie możesz mieć już za niecałe 4 tys. zł! Największym kosztem jest sam przelot, natomiast ceny na miejscu pozytywnie Cię zaskoczą. Do Wietnamu warto jednak jechać nie tylko ze względu na niskie koszty. Wietnam z roku na rok odwiedza coraz więcej turystów, także z Europy, i nie ma się czemu dziwić – kraj, jak na azjatyckie warunki, jest pod względem turystycznym bardzo dobrze przygotowany. Ponieważ w grudniu w Wietnamie nie ma upałów, panują świetne warunki do zwiedzania. W tym czasie polecamy więc objazdówkę po Wietnamie. Atrakcje Wietnamu do zobaczenia podczas takiej wycieczki to miasto Hue, wioska Mui Ne, Dolina Mekongu, świątynia w Ho Chi Minh czy świadectwo wietnamskiej wojny – tunele Cu Chi. Wycieczki do Wietnamu dodatkowo umila wyśmienita kuchnia.

Gdzie na egzotyczne wakacje w grudniu? Seszele

Seszele to kwintesencja egzotyki! Ten położony na wschód od Afryki wyspiarski kraj jest mekką plażowiczów. Czystego piasku, turkusowych wód i łagodnie kołyszących się na wietrze palm jest tu pod dostatkiem. Aż trudno zdecydować, na którą z wysp się wybrać! Wakacje na Seszelach są jak spełnienie marzeń o zamieszkaniu w raju. Jednak ponieważ raj ma swoją cenę, warto szukać wycieczek na Seszele last minute. Warto wiedzieć, że w grudniu na Seszelach panuje pora deszczowa, dzięki czemu wycieczki w tym terminie mogą być nieco tańsze. Turyści zwykle uciekają na hasło „pora deszczowa”, a to błąd – np. na Seszelach padające deszcze w minimalnym stopniu zakłócają beztroski wypoczynek.

Egzotyka wakacje – wycieczka na Dominikanę

Kolejny rajski kierunek! Dominikana od Seszeli różni się kolejnością występowania pór roku. W grudniu więc zastaniesz na niej porę suchą. Gdzie lecieć? Np. na Punta Cana. Punta Cana na Dominikanie jest najdalej na wschód wysuniętym przylądkiem na Atlantyku, a wody u jego brzegu są nadzwyczaj spokojne. To ciekawe miejsce także z tego względu, że znajduje się w pobliżu styku wód oceanu z Morzem Karaibskim. Jest to jednak jeden z najdroższych regionów kraju, dlatego warto szukać go w ramach ofert Dominikana last minute.

Egzotyczne wakacje 2019. Kuba

Pozostajemy w obszarze Morza Karaibskiego. W grudniu w tym rejonie świata czeka na Ciebie także Kuba. To miejsce doskonale równoważące rajską przyrodę z atrakcjami kulturowo-historycznymi. Jeśli chcesz iść bardziej w stronę plażowania, jedź na południe Kuby do kurortu Varadero, jeśli wolisz zobaczyć codzienne życie Kubańczyków – jedź do stolicy, do Hawany. Naszym zdaniem najlepiej jest połączyć oba style wypoczywania. Właśnie dlatego istnieją wycieczki objazdowe na Kubę! Atrakcje Kuby, które zobaczysz na takiej wyprawie, to z jednej strony zabytki Santiago de Cuba, Cienfuegos czy Trynidadu, z drugiej zaś atrakcje naturalne takie jak Dolina Cukrowni, Ogród Botaniczny Soroa Lunch, Park Humbolta i plantacje tytoniu. Kuba w grudniu 2019 to pomysł na wycieczkę pełną intensywnego zwiedzania, więc dobrze naładuj swoje akumulatory!

Grudzień za pasem, więc jeśli chcesz wyjechać jeszcze przed świętami, celuj w egzotyczne wakacje last minute. Ach, gdyby dało się w ten sposób spędzać końcówkę każdego roku…!

 

Wakacje w Bułgarii