Wakacje - gdzie jest bezpiecznie?

Wakacje - gdzie jest bezpiecznie?

W związku z dzisiejszym zamachem w stolicy Tunezji – Tunisie, powraca pytanie czy są jeszcze bezpieczne kierunki wyjazdów turystycznych? Jak wybierać miejsca na swój wypoczynek?

Wakacje w Turcji

Dzisiejsze informacje z pewnością zaskoczyły wiele osób. Przypomnijmy – przeprowadzony został zamach turystyczny w Muzeum Bardo w Tunisie, w wyniku którego ofiarami padło wielu turystów, w tym także z Polski. Zamach przeprowadziło co najmniej dwóch mężczyzn uzbrojonych w kałasznikowy. Jak przypomina Ministerstwo Spraw Zagranicznych już w maju odradzało wyjazdy do Tunezji.

Wydarzenie to wywołało falę oburzenia na arenie międzynarodowej, ale także ponownie poddało pod dyskusję, które kierunki wyjazdów turystycznych są mniej bezpieczne.

Gdzie można oczekiwać bezpiecznego pobytu urlopowego, a gdzie nie?

Proponujemy zacząć do tych kierunków, których w szczególności lepiej unikać.

Z pewnością nie powinno się wyjeżdżać do krajów Afryki Północnej (Egipt, Algieria, Libia i Tunezja właśnie). Kierunkami o podwyższonym ryzyku będą również kraje z Bliskiego Wschodu gdzie coraz mocniej swoją aktywność zaznaczają przedstawiciele „Państwa Islamskiego” np. Turcja

Egipt – dlaczego nie lepiej tam nie jechać

Ale to nie wszystko, za pewne bardziej zaskakujące, będzie wskazanie z naszej strony, ze warto przez jakiś czas unikać takich konkretnych destynacji jak duże metropolie europejskie: Paryż, Londyn oraz Berlin. To właśnie duże i znaczące ze względu na ruch turystyczny miasta mogą być szczególnie narażone na ataki terrorystyczne.

Z naszej strony szczególnie rekomendujemy unikanie najbardziej popularnych kierunków oraz miejsc o największym ruchu turystycznym. To te miejsca mogą być szczególnie narażone na „szokujące ataki turystyczne”, a to o taki efekt chodzi właśnie terrorystom.

Patrząc na to jak wiele jest pięknych i ciekawych miejsc na świecie, to z pewnością nie zabraknie nam tych, które wciąż pozostają relatywnie bezpieczne.

Majorka – Port de Soller – port

Jeżeli chodzi więc o nasze rekomendacje kierunków wiosennego i letniego wypoczynku, które uważamy za bezpieczne – to w szczególności państwa południowej Europy – w tym m.in. Włochy, Grecję, Chorwację, Hiszpanię, Portugalię. Oczywiście z tą uwagą, którą podaliśmy wyżej – tj. unikania szczególnie mocno tłocznych i popularnych miejsc w tych destynacjach.

Życzymy Wam bezpiecznych wakacji!

Wakacje w Bułgarii