Zanzibar - na jaką pogodę można liczyć?

Zanzibar - na jaką pogodę można liczyć?

Jak jest pogoda na Zanzibarze? To, patrząc na to jak bardzo modne w ostatnim czasie stało się Zanzi sprawiło, że wiele osób chciałoby wiedzieć przed wyjazdem na tą rajską wyspę, jakiej pogody można się spodziewać. A jest o czym mówić!

Wakacje w Turcji

Zanzibar – pogoda dla bogaczy

Z lekką przekorą można powiedzieć, że na Zanzibarze panuje pogoda dla bogaczy, aczkolwiek nie zawsze, o czym warto wiedzieć! Najlepszy czas na wyjazd na Zanzibar to styczeń-luty (w tym czasie na wyspie trwa lato) oraz od czerwca do września, a najgorszym czasem jest kwiecień-maj (jest najmniej słonecznie i dość duszno).

Przeczytaj również: Zanzibar – co warto zobaczyć?

My polecieliśmy na początku czerwca, tuż po porze deszczowej, czyli trochę ryzykując czy będzie dobra pogoda (ale cena nas skusiła). Trafiliśmy super, średnie temperatury w ciągu dnia wahały się między 27-29 stopni.

Zanzibar, pogoda, słońce
Zanzibar – rajska wyspa -piękna pogoda
Zanzibar, pogoda, słońce, plaża
Zanzibar – rajska wyspa z pięknymi plażami -piękna pogoda
Zanzibar, wyspa Prison Island, wycieczka
Zanzibar – wycieczka na Prison Island – rajska wyspa -piękna pogoda

Patrząc jeszcze przed wyjazdem na relacje z Zanzibaru – czy to blogerów na instagramie, czy zdjęć w sieci, spodziewaliśmy się rajskiej wyspy z równie rajską pogodą. Tak też było, po prostu cudownie, istna pogoda „dla bogaczy”! Niestety patrząc na ostatnio skokowe zainteresowanie wyjazdami na Zanzibar, to chyba tak wkrótce będzie, że na wyjazd na Zanzi będzie stać niewielu. Ceny już zaczynają rosnąć!

Zanzibar – pogoda z miłymi temperaturami

Praktycznie przez cały rok na wyspie panuje wręcz idealna średnia temperatura w ciągu dnia, która waha się między 27 a 32 stopnie C.

Poniżej znajduje się tabela średnich temperatur na Zanzibarze, która powinna się Wam spodobać 😉

Zanzibar, tabela, temperatury
Zanzibar – średnie temperatury powietrza – pogoda

Jak możecie zauważyć, temperatury są wręcz wymarzone, idealne na wypoczynek (oczywiście jak ktoś lubi takie cieplutkie klimaty!).

Zanzibar, lokalny hotel
Zanzibar – hotel w lokalnym stylu -piękna pogoda

Warto tutaj dodać, że od czerwca do września, pogoda Zanzibaru jest tym milsza, że nie pada prawie wcale, a powietrze orzeźwia delikatna morska bryza. My, tak jak wspomnieliśmy odwiedziliśmy wyspę właśnie w czerwcu i na własnej „skórze” przekonaliśmy się, że jest to idealny czas na pobyt!

Wakacje w Bułgarii