5 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim kupisz wycieczkę na Black Friday

5 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim kupisz wycieczkę na Black Friday

Na ten dzień czekamy każdego roku z wypiekami na twarzy. Black Friday to prawdziwe święto konsumentów na całym świecie – w znacznie obniżonych cenach możemy kupić ubrania, sprzęt sportowy, a nawet… wakacje! Czego możemy się spodziewać na Black Friday 2019 sprawdzamy z serwisem Wakacje.pl.

Wakacje w Turcji

Jak szukać największych przecen?

W tym roku ceny wakacji za granicą zaskoczyły turystów znacznie wyższym poziomem niż zeszłego lata. Upolowanie ofert last minute było dużo trudniejsze, bo poza wyższymi cenami wycieczek wybór ofert w biurach podróży był mniejszy. Odczuli to amatorzy wyjazdów na ostatnią chwilę, którzy z nadzieją czekali na superokazje cenowe. Mamy dobrą wiadomość dla tych, którym nie udało się złapać „lasta”. 29 listopada to data, której nie może przegapić żaden łowca okazji – w Black Friday 2019 warto odwiedzić strony internetowe porównujące oferty biur podróży w jednym miejscu. To najprostszy i najszybszy sposób na znalezienie przecenionych wakacji bez konieczności wybierania wielu filtrów i zakresów. Na dedykowanej stronie można znaleźć wybrane propozycje wielu biur podróży, w szczególności te z największą przeceną. To sprytny sposób na wyszukanie prawdziwych perełek i, co najważniejsze, zarezerwowaniu ich szybciej niż inni. Prestiżowe hotele, bestsellery czy najlepsze pokoje mogą być tańsze nawet o kilkadziesiąt procent.

Jakie kierunki na Black Friday 2019?

Na listach najbardziej przecenionych wycieczek znajdą się oferty na zimę 2019/2020. Z całą pewnością największy będzie wybór wakacji w Egipcie i na Wyspach Kanaryjskich. Tu hotele pracują pełną parą przez cały rok. Do puli popularnych destynacji całorocznych dołączyła też Turcja, dlatego 29 listopada warto przejrzeć oferty w Hurghadzie czy na Teneryfie, ale też w Alanyi czy Side. Na Black Friday 2019 nie powinno zabraknąć propozycji europejskich, czyli last minute na Maltę, Cypr, Maderę, Teneryfę, Lanzarote, Fuerteventurę czy Gran Canarię.

Posiadacze paszportu mają do wyboru znacznie więcej. O tej porze do puli last minute trafiają oferty na kierunkach bliskich, czyli w Egipcie czy Turcji, ale też wyjazdy egzotyczne. Na listach przecenionych ofert można znaleźć wycieczki do Tajlandii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Kenii czy na Dominikanę.

Dominikana - Saona - raj na ziemi
Saona – Dominikana – raj na ziemi

Ceny na wyprzedaży będą się zmieniać

Nie bez kozery mówi się o polowaniu na last minute. Przeceny mogą się zmieniać nawet w ciągu jednego dnia, dlatego warto zaglądać do promocji więcej niż jeden raz. Dobra wiadomość jest taka, że ta sama wycieczka niekoniecznie będzie drożeć. Przecena może z czasem wzrosnąć. Nie zapominajmy jednak, że Black Friday to dzień, w którym łowcy okazji nie próżnują, dlatego dostępność tańszych ofert może się szybko zmieniać.

O czym pamiętać?

Porównując oferty i przeceny, zwróć uwagę na szczegółowy opis wycieczki i wymagane dokumenty. Sprawdzaj, co obejmuje przecena, w szczególności jako rodzaj pokoju czy wyżywienia, czy potrzebujesz tylko paszportu, czy może wizy. W opisie znajdziesz dokładne informacje, np. czy przeceniona wycieczka obejmuje przelot, czy są to wakacje all inclusive i czy hotel znajduje się przy plaży. Pamiętaj, że w większości przypadków tam, gdzie potrzebny jest paszport, jego ważność powinna obejmować przynajmniej 6 miesięcy od daty powrotu.

Pakuj walizkę!

Urlop all inclusive to często szybki zakup i szybki wyjazd. Rezerwujesz wycieczkę, dopełniasz formalności i jedziesz. Dobrze jest wiedzieć, że pula ofert z wylotem na „za chwilę” jest ograniczona, biura podróży mocno obniżają ceny ostatnich miejsc w hotelach i samolotach, dlatego zawsze musimy poczekać na potwierdzenie dostępności miejsc przez biuro podroży. Dopiero wtedy mamy pewność, że udało nam się upolować wycieczkę. Dobrze, jeśli jesteśmy gotowi na mobilność i dojazd do lotniska w innym mieście, bo last minute to tylko część katalogowej oferty biura. Na koniec wystarczy spakować walizkę i cieszyć się urlopem i oszczędzonymi pieniędzmi.

Wakacje w Bułgarii