Korfu. Bilet do raju

Korfu. Bilet do raju

Od dziesięcioleci, ilość turystów która spędza wakacje na Korfu, wzrasta. Sezon trwa tu prawie pół roku. A ludzie przybywają każdą możliwą drogą, z każdej części świata. Od kiedy turyści zaczęli podróżować do Grecji, Korfu zawsze znajduje się w ścisłej trójce najczęściej odwiedzanych wysp Hellady. Dlaczego?

Wakacje w Turcji

Najbardziej zielony kawałek Grecji

Korfu jest najbardziej zieloną grecką wyspą. Rośnie na niej około 4 mln drzew oliwnych. Rosną tu również cyprysy oraz drzewa cytrusowe. Po pierwsze zielono jest na Korfu wszędzie, ale po drugie, zielono jest o każdej porze roku. Lato, jesień, zima, wiosna. Ani drzewa oliwne, ani cyprysy, ani drzewa cytrusowe, nie tracą nigdy swojej zieleni. Więc wyspa zielona jest przez 12 miesięcy w roku.

Korfu – Widok Bella Vista

 

Tam gdzie kończą się wspaniałe widoki na bezkresne gaje oliwne, tam zaczynają się widoki na przepiękną, poszarpaną linię brzegową morza, które przy linii lądu przyjmuje wszystkie odcienie błękitu.

Wakacje na Korfu! Ale… dla kogo?

Każdy znajdzie na wyspie coś dla siebie. Dlatego Korfu jest odwiedzana przez turystów w każdym przedziale wiekowym. Jeśli lubisz zwiedzanie i poznawanie historii – strzał w dziesiątkę! Miasto Korfu, zostało zbudowane przez Wenecjan, którzy posiadali wyspę w swoich rękach przez całe cztery wieki. To perła architektury Europy, dlatego jest uznawane za najpiękniejszą stolicę wysp Grecji. Czy wiesz, że na Korfu mieszkała cesarzowa Sisi? Jej pałac – Achillion, do dziś jest jednym z najważniejszych zabytków całej wyspy.

Wakacje, lato, urlop… To morze! Korfu słynie ze wspaniałych plaż.

Piaszczyste po zachodniej stronie i kamieniste, czy też żwirkowe po wschodniej. Linia brzegowa jest tu niesamowicie urozmaicona, więc widokowo dla Korfu łatwo stracić głowę. Można całymi dniami wylegiwać się na plaży lub udać się w rejs po przepięknym wybrzeżu.

Korfu – Rajska Plaża – łódka z chłopcem

Ta wyspa to również raj dla smakoszy! Fantastyczne ryby, owoce morza, czy też dania typowe dla kuchni greckiej, to jeszcze nie wszystko. Ponieważ Korfu należała do Wenecjan, można tu zjeść dania typowe dla kuchni weneckiej. Sofrito, pastitsada, bourdetto czy też bianco – już w samych nazwach słychać język włoski! A czy wiecie, że na Korfu robią najlepsze greckie piwo? Na terenie Europy, jedynie na Korfu rosną miniatury pomarańczy, nazywane kum-kwat. A to jeszcze nie wszystko… Fantastyczne oliwki, wspaniała oliwa z oliwek, domowe wino, sery i owoce.

Korfu – Sałatka po grecku

5 miejsc, które musisz zobaczyć na Korfu!

Co prawda, na wakacjach przecież nic nie musisz… Ale jeśli już masz ochotę! Zacznij przede wszystkim od miasta Korfu, które jest na liście UNESCO.

Korfu – Miasto Korfu

Odwiedź pałac cesarzowej Sissi – Achillion.

Korfu – Pałac Sissi -Achillion

Koniecznie jedź do Paleokastritsy, czyli najpiękniejszej wioski nadmorskiej na Korfu.

Korfu – Paleokastritsa

Tam udaj się na rejs po okolicznych grotach, a następnie na plażowanie do Rajskiej Plaży – najpiękniejszej plaży na Korfu, która dostępna jest tylko od strony morza.

Korfu – Rajska Plaża – klify

Jeśli lecisz na Korfu samolotem, na pewno wrażenie zrobi na tobie lądowanie. Lotnisko na Korfu, znajduje się w samej stolicy wyspy i ma jeden z najkrótszych pasów startowych w Europie. Ten pas startowy warto zobaczyć z góry, będąc na Kanoni. Widok, który zobaczysz z tego miejsca, jest wizytówką całej wyspy.

Korfu – Kanoni
Korfu – Stara Peritia

Jeśli będziesz mieć trochę więcej czasu, a lubisz nieco rzadziej odwiedzane przez turystów miejsca – pojedź do Starej Perytii na obiad. To jedna z najstarszych i najbardziej malowniczych wiosek na Korfu, która słynie z pysznego jedzenia!

Jedziesz na Korfu na wakacje? Sprawdź naszą ofertę jednodniowych wycieczek po Korfu!

Kiedy najlepiej jechać na Korfu?

Końcówka maja i pierwsza połowa czerwca jest najlepsza dla rodzin z małymi dziećmi i dla osób starszych, które nie lubią upałów. Cały lipiec i sierpień będzie wystrzałowy dla ludzi, którzy kochają pływać, plażować i uprawiać sporty wodne. To właśnie wtedy na Korfu jest najbardziej gorąco! Wrzesień też jest gorący, ale nie jest już aż tak upalnie. Jednak jadąc na Korfu we wrześniu, trzeba mieć ze sobą parasol, bo właśnie wtedy rozpoczyna się pora deszczowa. No cóż… Skądś przecież wzięła się na Korfu ta zieleń!

A tak poza Korfu… Co by tu jeszcze?

Jeśli masz nieco więcej czasu, skocz z Korfu na jeden dzień do Albanii, która leży przecież w zasięgu ręki. Możesz popłynąć na rejs na Paxos i Antypaxos, czyli na sąsiednie wysepki, które często są nazywane europejskimi Karaibami. Rejsując po Morzu Jońskim możesz również udać się do leżącej naprzeciwko Korfu Pargi, uroczej miejscowości już na greckim kontynencie.

Wpis powstał we współpracy z Dorotą Kamińską, autorką bloga
www.sałatkapogrecku.pl oraz organizatorką jednodniowych wycieczek po Korfu.

Wakacje w Bułgarii