Rabka Zdrój - Nowy Targ - weekendowy 2-dniowy rajd

Rabka Zdrój - Nowy Targ - weekendowy 2-dniowy rajd

Stopień trudności niski, polecany dla rodzin z dziećmi od 6lat

Wakacje w Turcji

Trasa  Rabka Zdrój-Turbacz.  Turbacz-Nowy Targ.

Dojazd do Rabki Zdroju busem. rozpoczynamy wędrówkę czerwonym szlakiem który ma początek przy stacji PKP i wiedzie przez centrum uzdrowiska. W niedługim czasie dochodzimy na szczyt Maciejowej(815m). Na polanie Przysłop mijamy bacówkę PTTK, rozciągają się piękne widoki na Tatry i Babią Górę. Dalej idziemy lasem przez Jaworzynę Ponicką (995m).

Po 2 godz. 30 min z Rabki dochodzimy na Stare Wierchy(964m). Zatrzymujemy się w schronisku na odpoczynek. Znajduje się tutaj węzeł szlaków w różne kierunki,my kierujemy się dalej czerwonym szlakiem przez szczyt Groników na Obidowiec (1106m).

Wreszcie dochodzimy na Turbacz, cel naszej wycieczki. Turbacz to najwyższy szczyt Gorców (1310m) z dużym wygodnym schroniskiem w którym zatrzymujemy się na nocleg. Ponieważ schronisko jest bardzo oblegane przez turystów należy wcześniej zarezerwować nocleg.

Czas przejścia z Rabki na Turbacz to 5 godz. 15 min.

W drugim dniu schodzimy zielonym szlakiem do Nowego Targu,tylko 2godz i 30min. Jest to bardzo atrakcyjny szlak, można podziwiać całą panoramę Tatr, jezioro Czorsztyńskie, jak i w tle Babią Górę. Szlak wiedzie również i przez lasy, liczne polany, na których pobudowane są bacówki. Ze szczytu Turbacza można wybrać też zejście szlakiem żółtym, jest krótszy (2 godz.) przez Polanę Rusnakową na której znajduje się kaplica papieska wybudowana w 1979r.

Wypad jednodniowy do Nowego Targu. Trasa N. Targ – Turbacz.  Turbacz- N. Targ.

Stopień trudności niski, polecany dla rodzin z dziećmi od 5 lat

Do Nowego Targu dojeżdżamy samochodem i na szczyt Turbacza wychodzimy np. zielonym szlakiem, a schodzimy żółtym lub odwrotnie. Zaliczamy wtedy dwa piękne szlaki ze wspaniałymi widokami. Czas przejścia tam i z powrotem ok. 5 godz.

Wakacje w Bułgarii